×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Тежък инсулт повали бургаски шампион по бокс


Тежък инсулт повали бургаски шампион по бокс
Краси Чолаков е легенда в бокса. Той е богатство за българския спорт и гордост за Бургас
24 Май 2015, Неделя, 08:01 ч.

Бургазлията Краси Чолаков няма осигуровки, помогнете му да живее
Никой не може да повярва, че толкова тежък удар може да повали големия ни боксов шампион и страхотен треньор Краси Чолаков. Уви, истина е. В сряда, 20 май, инсултът парализира едно от големите имена в традиционния за България спорт. Краси е забелязан как стои неподвижен в залата на "Славия Спортес", където е треньор, и гледа в една точка през прозореца.

Не реагира на повиквания, не отговаря на името си, стои със стъклен поглед. След минути се установява, че най-живият от живите, най-енергичният и млад духом треньор е получил инсулт! Красимир Чолаков бива незабавно транспортиран в реанимацията на 3-та градска болница . Екип от най-добрите специалисти на болницата полагат всички усилия в момента за спасяване на живота на шампиона. Инсулт в най-тежката му форма поваля боксьора. "Беше толкова жизнен, никога не се е оплаквал от нищо, дори от елементарно главоболие", твърди приятелката му. Положението на бившия боксьор е критично не само в здравословен план, но и материален.

Оказва се, че поради непостоянност на доходите, както често става с бившите спортисти, Чолаков няма внесени осигуровки. Няма постоянен доход, което затруднява в момента лечението му, въпреки страхотните грижи на невролозите в 3-та градска болница. Състоянието на спортиста е повече от критично. Вероятно ще се наложи операция, тъй като няма подобрение от медикаментозната терапия. И тук идва въпросът за човещината, която би трябвало да живее във всекиго от нас. Хуманността и готовността да помагаме при нужда ни прави хора. А Красимир Чолаков определено заслужава това, тъй като няма бивши шампиони. Те са винаги настоящи, и нека с общи усилия помогнем на треньора да остане в настоящето!

Който желае, може помогне на шампиона по бокс Красимир Чолаков на следната банкова сметка:

Първа инвестиционна банка
Банкова сметка: BG77FINV91501016489676
Ива Красимирова Чолакова


Красимир Чолаков е роден на 12.08.1961 г. в Бургас. Започва да се занимава с бокс на 16 години. 11 сезона е състезател на ЦСКА, после треньор в спортното училище на "армейците". Професионален състезател 3 години в Белград, две в Лион (Франция) и още толкова в Лондон. Носител на Световната купа и световен военен шампион по бокс. През 1994 г. играе мач за световната титла при професионалистите в Тайланд. Същата година оглавява ранглистата на планетата в своята боксова версия. С два сребърни и един бронзов медал от европейски първенства. Носител на пет републикански титли за мъже и две за юноши. Майстор на спорта.

За Краси залата е дом, а спортът религия

Вече 13 години бившият професионален състезател в категория 48 килограма е треньор в залата за бокс на фитнес център "Славия Спортес", където ежедневно готви младите боксьори, подготвяйки ги за шампионския ринг. Красимир Чолаков вижда в куп деца качества за традиционния за нашата страна спорт. Неуморен, пълен с енергия и сила той отваря залата рано сутрин и я затваря късно вечер. Сам твърди, че се чувства като момче на двадесет, а и изглежда на толкова благодарение на силния си дух. Красимир е изпълнен с живот и позитивна енергия, която предава на своите ученици. За него няма почивен ден.

Само в спорта Красимир вижда смисъл, а негов дом са залата и рингът. Всеки ден Чолаков е там с деца, юноши и младежи, които иска да отведе до "Спортните чудеса на България". Чолаков е патриот по душа. Лично закача българското знаме в залата и на ринга. Той е обичан и уважаван не само от учениците си, но и от всеки, който има късмета да се докосне до житейската му философия. Красимир Чолаков следи постоянно всичко, случващо се в света на бокса. Признава, че идолите му са Мохамед Али и Майк Тайсън, но се възхищава и на всичките им противници. Както и на нашия Кубрат Пулев, разбира се. Според него Кобрата притежава абсолютно всички качества да победи Владимир Кличко, а и всеки друг боксьор в тежка категория.

Боксът не е обикновен спорт за Краси, боксът е религия.

"Един боксьор трябва да вярва в себе си! Да следва 62-тe гледни точки в бокса! Ако не победиш, ще те бият. Затова по-добре бий, отколкото да те бият!", разкрива част от тайните на боксьорската философия Чолаков. Красимир ми е разказал за 16-годишен младеж, който му прави силно впечатление с нервността си въпреки крехката си възраст. А дали повечето от нас не сме станали именно такива - изнервени, стресирани и постоянно напрегнати? "Боксът е религия. Трябва да те измори до такава степен, че да забравиш къде си оставил сапуна си. От умората идват щастието и радостта", е отговорът на треньора на въпроса ми дали може боксът да се използва за избавяне от стреса и напрежението.

В дългогодишната си практика като треньор Краси Чолаков се сблъсква с постоянната дилема на начинаещите - какво ще им се случи като ходят на бокс, дали ще им счупят ръцете или зъбите. "Едно от най-важните неща е да прекрачиш прага на боксовата зала - това означава, че си готов, че си направил първата крачка. Останалото е да те науча да ме слушаш и да ме разбираш и помежду ни да има респект. След време научаваш, че ако не тренираш, вече нямаш апетит, нито ти се пие, нито ти е весело, нито ти е приятно. С всеки изминал ден, ако не идваш на тренировки, имаш чувството, че си станал дебел и пухкав.

Боксът оформя тялото, да се оформиш е по-хубаво, отколкото да отслабнеш. Аз ги оформям, а докато ги оформям, те отслабват." Боксът не само помага да се изгради тонус и мускулен ръст, но също така ви помага да се сдобиете с ментална сила. Това е голяма тренировка за стимулиране на ума, тялото и душата, твърди шампионът Чолаков. Именно тези качества той се стреми да предаде на новите български надежди. Целта му е - българското знаме да се вдига на европейските и световни подиуми, да сме непобедими.

В категории: Животът


7
Коментара
Светлозария КИДЕРОВА Мъжът на Риана иска да се кандидатира за кмет на Ню Йорк Мъжът на Риана иска да се кандидатира за кмет на Ню Йорк 30/01/2026, Петък 17:06 0
7
Коментара по темата
7.
до 6
24.05.2015 18:36:10
0
1
Първа инвестиционна банка=First investmant bank=Fibank
6.
Todor Belev
24.05.2015 14:34:46
0
1
Tazi smetka vav Fibank li e ?
... pitam ot chujbina ?
5.
асд
24.05.2015 13:25:17
1
12
Добре,че не го е плащал!Аз се осигурявам на 1100 лева и като ида на заболекар по здравна каса ми зима 50 лева за пломба и 200 за омъртвяване на нерв !!Сера на тъпите осигуровки
4.
Of
24.05.2015 12:44:12
2
8
Не мога да разбера само едно. Артисти, певци, спортисти защо нямат осигуровки? Те извън закона ли са и ако са, просто ги лекувайте като осигурени. Нека се оправи момчето, от сърце му го желая, но в това осигуряване трябва да се сложи някакъв ред..
3.
наско
24.05.2015 12:26:22
0
10
съжалявам ,че така се е получило с Чолачето,аз лично ще отделя каквото мога. Но има нещо ,което е написано некоректно- Краси никога не е боксирал за бургас и никъде ,ама никъде не е споменавал , че е от Бургас. Каква гордост е той за бургаския спорт,че не мога да се сетя!!! моля , не манипулирайте......иначе ,дано да се възстанови момчето!!!
2.
МАЙК ТАЙСЪН
24.05.2015 12:23:16
2
7
МОЖЕ БИ ОТ СИЛНИТЕ УДАРИ В ГЛАВАТА СЕ Е ПОЛУЧИЛ СПЯЩ АНЕВРИЗЪМ КОЙТО Е ТИКТАКЪЛ КАТО БОМБА. ДАНО СЕ ОПРАВИ
1.
Рашко. Ломски
24.05.2015 10:46:48
1
34
Благодаря на Флагман за тази публикация.Нека който има възможност да помогне на един голям шампион, и много скромен човек.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Допълнително финансиране се обявява за шест нови професии  Допълнително финансиране се обявява за шест нови професии  В списъка влизат железопътна техника, пчеларство, планински водач, ръководител движение, производство на месни и рибни продукти, както и редица специалности в областта на приложните изкуства TravelX и новото лице на туризма: пътуване без алкохол като устойчива бизнес тенденция TravelX и новото лице на туризма: пътуване без алкохол като устойчива бизнес тенденция Как пътуванията без алкохол се превръщат в икономически фактор и нов стандарт за модерния туристически бизнес Опозицията в Помория пришпорва ОИК да свали незабавно кмета на Бата, той недоумява защо Опозицията в Помория пришпорва ОИК да свали незабавно кмета на Бата, той недоумява защо Казусът е прост, но явно решението на Върховния касационен съд по делото за купуване на гласове, е четено до половината  Жоро Милионера, който задигна 1.5 милиона, харчи пачките в Кипър Жоро Милионера, който задигна 1.5 милиона, харчи пачките в Кипър Бившият военен Георги Енев, известен с удара на живота си от 2012 г., е забелязан да пазарува необезпокоявано в Никозия с млада рускоговоряща жена България е на последно място по минимална работна заплата в ЕС, най-високата е 2704 евро България е на последно място по минимална работна заплата в ЕС, най-високата е 2704 евро В Люксембург минималната заплата е 4,4 пъти по-висока от тази у нас Притеснително е! Вълни и дъждове захапаха крайбрежната алея в Ахтопол. Държавата да побърза Притеснително е! Вълни и дъждове захапаха крайбрежната алея в Ахтопол. Държавата да побърза Констатираното явление е от морски тип, изисква експертна оценка и бързи укрепителни мерки, без отговорните институции Общината не може да предприеме нищо Бели или кафяви яйца да ядем - има ли реална разлика за здравето Бели или кафяви яйца да ядем - има ли реална разлика за здравето Експерти обясняват защо цветът на черупката не определя хранителната стойност и вкуса Испански учени с огромен пробив в борбата с рака на панкреаса Испански учени с огромен пробив в борбата с рака на панкреаса До момента продължителността на живота е само пет години от първоначалната диагноза Спасиха бедстващо коте по време на саниране на блок в бургаския жк. "Меден Рудник" Спасиха бедстващо коте по време на саниране на блок в бургаския жк. "Меден Рудник" Близо два часа продължи координираната акция след сигнал на зоозащитници Лияна се омъжи тайно за наследник на Димитър Талев Лияна се омъжи тайно за наследник на Димитър Талев Фолк певицата откри щастието с Милко Талев след поредица от фатални връзки
Генералният секретар на ООН предупреждава за предстоящ финансов колапс Генералният секретар на ООН предупреждава за предстоящ финансов колапс Ситуацията ще се влоши още повече в близко бъдеще“, пише Антонио Гутериш Мъжът на Риана иска да се кандидатира за кмет на Ню Йорк Мъжът на Риана иска да се кандидатира за кмет на Ню Йорк A$AP Rocky е родом от Ню Йорк, а до 2029 г. ще покрива възрастовите изисквания за позицията на кмет Почти всички ябълки в Европа съдържат остатъци от пестициди Почти всички ябълки в Европа съдържат остатъци от пестициди 85% от пробите на ябълки съдържат множество остатъци от химикали, а „вечни вещества“ се откриват в 64% от пробите, сочи ново наблюдение на европейски организации ЕС подготвя 20-и пакет санкции срещу Русия ЕС подготвя 20-и пакет санкции срещу Русия Кая Калас обяви цел за въвеждане на новите мерки на 24 февруари с акцент върху морските услуги и енергийния сектор Американската армада е във водите на Близкия изток, но Иран не се предава Американската армада е във водите на Близкия изток, но Иран не се предава Техеран заяви, че въоръжените сили са с пръст на спусъка и готови за незабавен отговор Как Мюсюлманското братство превърна толерантността в оръжие срещу демокрацията Как Мюсюлманското братство превърна толерантността в оръжие срещу демокрацията Аржентина, отделни щати в САЩ и арабски държави го обявиха за терористична организация, либерална Европа още се колебае Илон Мъск призна в Давос: Имаме 9000 сателита в околоземната орбита, не сме засекли извънземни Илон Мъск призна в Давос: Имаме 9000 сателита в околоземната орбита, не сме засекли извънземни Основателят на Tesla и SpaceX коментира бъдещето на изкуствения интелект, роботите и липсата на доказателства за извънземен живот Поведение на Тръмп предизвика въпроси за самообладанието му Поведение на Тръмп предизвика въпроси за самообладанието му Президентът бе забелязан да отклонява вниманието си по време на ключови срещи, а европейски партньори изразиха притеснения относно стабилността му Джими Кимъл нарече филма за Мелания Тръмп „подкуп за 75 милиона долара“ Джими Кимъл нарече филма за Мелания Тръмп „подкуп за 75 милиона долара“ Лентата проследява пътя ѝ в навечерието на завръщането ѝ в Белия дом за втори мандат като първа дама и е планирана за световна кинопремиера на 30 януари 2026 г. Войната в Украйна: Близо 2 милиона са жертвите от двете страни Войната в Украйна: Близо 2 милиона са жертвите от двете страни От началото на пълномащабната агресия срещу територията си Украйна е загубила между 100 и 140 000 войници
Илияна ЙОТОВА, президент Илияна ЙОТОВА, президент Политическите фигури не са решение за служебния кабинет
Виц на деня Виц на деня - Здрасти, как е? Завърши ли висшето?
- Завърших. С две дипломи съм вече - психология и публична администрация.
- Браво! А по колко даваш доматитe?
Виц на деня Виц на деня - Защо закъсня с 30 минути?
- Красивите жени могат да закъсняват за среща!
- Така е, но ти защо закъсня?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Опитният мъж знае, че трябва да почука, дори когато отваря вратата на гардероба.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори