Стреляха в главата на турска ученичка, защото пяла без забрадка по телевизията
19 Май 2015, Вторник, 21:13 ч.
Мъже от градчето се разярили, че не спазва Корана и излязла на сцената с пусната коса
Една от най-интересните и обещаващи участнички в музикално шоу по турска телевизия, което е подобно на „Гласът на България” е била простреляна в главата снощи.
19-годишната Мутлу Кайя е с много добри гласови данни и е харесала много на журито и публиката. Момичето е от населената с кюрди област около Диарбекир в Мала Азия, където стриктно се спазва Корана, консервативните възгледи са ужасно строги, особено тези, които определят мястото на жената в обществото. Тоест тя трябва да излиза забрадена и предимно да си стои вкъщи
Мутлу е започнала да получава заплахи още като се появила първия ден в музикалното шоу. Тя минала веднага във втория кръг и пред нея се очертавала добра кариера. Но явно това не се понравило на мъжете в градчето, които не позволяват на по-"неравностойния" от тях пол да се показва по сцената при това без забрадка или фередже.
Девойката била простреляна в главата, докато си била в къщи, близо до прозореца. Изстрелът е дошъл отвън, най-вероятно от градината пред самия прозорец. Момичето веднага е било откарано в болница и в момента е в много тежко състояние.
От полицията казаха, че вероятният нападател е бил задържан, но не уточниха името му, поради следствена тайна. Мотивът със сигурност бил религиозен. Нападението срещу 19-годишната изгряваща звезда в Турция стана на фона на изострената ситуация в страната около насилието срещу жени и настояването на президента Ердоган жените да не работят и да стоят у дома да си гледат къщата, мъжете и децата.
В категории:
Политика
От днес хиляди българи плащат повече за осигуровки, служителите на МВР също
Испания овладя кризата: 48 300 мигранти се върнаха, нито един не стигна до континента
Българин разби световен рекорд в бейзбола, чака печата на Гинес
Започва Богородичният пост: Какво се прави и от какво се въздържат вярващите
Събота е най-смъртоносният ден, а между 16 и 18 часа стават най-много тежки катастрофи
4 зодии са истинските богини на зодиака: Красота, сила и характер в едно
САЩ и Израел обсъждат сухопътна блокада на Иран - планът може да подпали региона
Убийство в стил „Петрохан“ и 9 млн. евро в биткойни - какво стои зад трагедията със Загатото
Ето какъв мъж може да покори всяка жена според зодията ѝ
Тръмп показа Сеута и предупреди: Така ще изглежда САЩ, ако демократите се върнат на власт
Рекордните 56,5 млрд. евро в банките: Имотите губят ролята си на сигурно убежище
Три числа в рождената дата издават скрита сила: Проверете дали ги носите
