Интересът към плажовете намалява заради високите тръжни цени

И тази година във Варненска област ще има плажове без концесионер. Такива плажни ивици обаче крият рискове за туристите
14 Май 2015, Четвъртък, 10:11 ч.
Все по-малко са желаещите да влагат средства в крайбрежните ивици
Интересът към плажните ивици, отдадени под наем, намалява заради високите тръжни цени, съобщава БНТ.
И тази година във Варненска област ще има плажове без концесионер. Такива плажни ивици обаче крият рискове за туристите, защото на тях няма спасители и трудно могат да се предотвратят инциденти.
Доскоро стопанисването на плажове се смяташе за добър и печеливш бизнес. Напоследък обаче не е така. Все по-малко са желаещите да влагат средства в крайбрежните ивици. Разходите за поддръжка на един плаж не са никак малки, затова и средната цена за шезлонг и чадър е около 10 лева, казват концесионерите. Освен ангажимента да почистват, те имат и ангажимента да осигурят спасители и медицински екипи.
Според варненци, обаче има какво още да се желае. Не се поддържат добре плажовете, казаха анкетирани.
В момента във Варна и областта се търсят концесионери на седем плажа. Цените за тях са между 3000 и 250 000 лева. Най-скъп е плажът Камчия – север.
Очаква се много от проблемите да бъдат решени, след като догодина концесиите преминат към Министерството на туризма. Спасението това лято е във възможността общините да стопанисват плажовете, които са на тяхна територия.
В категории:
Животът






Магнитни бури връхлитат Земята
15/09/2025, Понеделник 22:00
0



Никола Цолов предизвика фурор край морето
15/09/2025, Понеделник 21:10
0

Украинец отиде в Русия да снима филми за възрастни, последва го тежка съдба
15/09/2025, Понеделник 21:00
0







Учителка съблазни ученик, ще лежи в затвора
15/09/2025, Понеделник 19:03
5

Не правете тази грешка зад волана, може да е фатална
15/09/2025, Понеделник 18:33
1



Конър Макгрегър се отказва от надпреварата за президент на Ирландия
15/09/2025, Понеделник 18:01
0

1156 българи с доход над 1 млн. лв., декларираха ги пред НАП
15/09/2025, Понеделник 17:45
1