Европейски проект финансира планове за управление и дейности в единадесет резервата на територията на РИОСВ – Бургас
В рамките на проекта бе извършен ремонт на укритието за наблюдение на птици към поддържан резерват „Атанасовско езеро”
Ключови думи:
РИОСВ Бургас, европроект
31 Март 2015, Вторник, 20:26 ч.
В проекта са включени резерватите Силкосия, Узунбуджак, Витаново, Средока, Тисовица, Ропотамо, Орлицата, Пясъчна лилия, Водните лилии /Вельов вир/ , "Атанасовко езеро" и "Ардачлъка"
Проект „Дейности по устойчиво управление на резервати и поддържани резервати в териториалния обхват на РИОСВ-Бургас, поддържащи и възстановителни дейности“ се финансира по Приоритетна ос 3 "Опазване и възстановяване на биологичното разнообразие" на Оперативна програма "Околна среда” 2007-2013 г.“ с общ бюджет 1 464 750,86 лв.
Проектът включва дейности по възстановяване и поддръжка в единадесет защитени територии в обхвата на Регионална инспекция по околната среда и водите (РИОСВ) Бургас - резерватите Силкосия, Узунбуджак, Витаново, Средока, Тисовица, Ропотамо, Орлицата, поддържаните резервати Пясъчна лилия, Водните лилии /Вельов вир/, Атанасовско езеро и Ардачлъка.
В рамките на проекта в тези резервати са обозначени границите им, с обща дължина 209 433 м, предстои да бъдат маркирани маршрути за посетители. Изпълнен е ремонт на Укритие за наблюдение на птици към поддържан резерват „Атанасовско езеро” и предстои ремонт на Посетителски център в резерват Ропотамо. Изработени са информационно образователен филм за резерват „Ропотамо” и информационни материали за резерватите за целите на образователната дейност на РИОСВ – Бургас.
Съществена част от дейностите по проекта е изготвянето на Планове за управление на резерватите Силкосия, Узунбуджак, Витаново, Средока, Тисовица, Ропотамо, Орлицата, поддържаните резервати Пясъчна лилия, Водните лилии /Вельов вир/ и актуализирането на сега действащите Планове за управление на поддържани резервати "Атанасовко езеро" и "Ардачлъка".
Предстоят обществени обсъждания на проектите за Планове за управление на поддържаните резервати:
- На 01.04.2015 г. от 10:00 часа в залата на Община Котел, пл. „Възраждане“ № 1 за поддържан резерват Ардачлъка“;
- На 02.04.2015 г. от 10:00 часа в залата на Община Приморско, гр. Приморско, ул. „Трети март“ № 56 за поддържан резерват „Водните лилии“(„Вельов вир“);
- На 02.04.2015 г. от 14:00 часа в залата на Народно читалище „Отец Паисий“, гр. Созопол, ул. „Аполония“ № 1 за поддържан резерват „Пясъчната лилия“;
- На 07.04.2015 г. от 10:00 часа в зала „Петя Дубарова“, Културен център „Морско казино“, Приморски парк на гр. Бургас за поддържан резерват „Атанасовско езеро“
Дейностите по проекта ще приключат на 31 юли 2015 г.
55-годишна с гадже по-младо от сина си
Барселона с много интересен вариант "Б", ако не вземе Хулиан Алварес
Известен актьор припадна в ресторант
Мощите на свети Георги ще бъдат посрещнати в Поморие по покана на Сливенския митрополит Арсений
Как да направите пиле на сол: Идеално ястие с минимални усилия
Най-щедрите зодиакални знаци
Торино и Бургас започват сътрудничество в културния обмен за Европейска столица на културата 2032
С "България в душата" ДесиСлава ви очаква в Поморие на Гергьовден
Рецепта за сърчица в масло - класически български деликатес
Опасната зона на алкохола - как да разпознаем рисковете за здравето
До 13 000 евро на новородено и бюджет без дефицит иска от Радев бивш царски министър
В навечерието на Джирото Поморие организира почетна колоездачна обиколка
