Атентаторите в Тунис били рицари на „Ислямска държава”
19 Март 2015, Четвъртък, 21:40 ч.
ИД официално призна за кървавата баня в музея "Бардо"
„Ислямска държава” пое отговорността за смъртоносното нападение срещу музея в Тунис в аудиозапис, разпространен в интернет. В записа групировката поздравява двамата нападатели, които по думите на говорителя са „рицари на „Ислямска държава” и са били въоръжени с автомати и бомби, съобщава „Ройтерс”.
При атаката, определена още вчера от властите като терористична, загинаха 20 туристи от Япония и Колумбия, както и от Великобритания, Италия, Полша и други европейски държави. Сред жертвите са и трима тунизийци, като десетки хора са ранени, някои от тях критично.
Днес в Тунис бяха задържани девет души във връзка с нападението срещу музея „Бардо”. За четирима от тях се предполага, че са били пряко свързани с терористичната операция, а петима са заподозрени, че са имали връзки с „терористичната клетка”, предприела атаката.
Междувременно властите в Япония съобщиха, че загиналите граждани на страната в Тунис са трима, а не петима, както беше съобщено първоначално.
В категории:
Политика










Започват яки ремонти на АМ Тракия, вижте къде ще са
16/09/2025, Вторник 19:41
0













Искат смъртно наказание за убиеца на Чарли Кърк
16/09/2025, Вторник 17:40
0

България и САЩ подписаха Съвместно изявление в подкрепа на ядреното сътрудничество между двете държави
16/09/2025, Вторник 17:34
0

Вълк нападна 5-годишно момиче на плаж в Халкидики
16/09/2025, Вторник 17:20
0
Дали арабин или еврейн гледат само парите и изгодата.Ако никои не им праща пари от чужбина заебават и вяра и всичко.