Ревизоро предлага лекарите да не влизат в махалите, за да не ги бъркат ромите с боксови круши
Има ромски махали, където всеки, който се напие, решава, че му трябва боксова круша, обажда се на Бърза помощ и пребива лекар, за да се похвали пред съседите си, каза Ревизоро. Той предлага решение на проблема.
18 Март 2015, Сряда, 13:05 ч.
Медицинските екипи трябва да стоят на безопасно място, а болните да се транспортират до тях, защото обществото има нужда от лекари, каза депутатът от Патриотичния фронт
Има ромски махали, където всеки, който се напие, решава, че му трябва боксова круша, обажда се на Бърза помощ и пребива лекар, за да се похвали пред съседите си. Свидетели сме на масова безнаказаност. Здравният министър е прав, че този въпрос трябва да се реши и това може да стане като медицинските екипи не влизат в гетата, каза в „Тази сутрин“ по бТВ депутатът от Патриотичния фронт Емил Димитров – Ревизоро.
Той предлага медицинските екипи да стоят на безопасно място. „След като там е опасно да влизат лекари, а ние всички се нуждаем от тях, те трябва да се пазят, за да не се лиши обществото от тях. Като не може един пациент да бъде транспортиран до безопасното място, ромската общност ще се събере и ще стигне до извода, че този проблем не се решава с бой. Те помежду си да се разберат, за да не стават лекарите боксови круши!“, призова депутатът.
Той коментира и мерките, които главният прокурор предлага, за да не се разхождат убийците на свобода по улиците и да вземат нови жертви.
„Първата мярка, която той предлага, е хората, които имат присъда, но трябва да чакат потвърждаване на наказанието на последна инстанция, да носят гривни. Така ще се разбира във всеки момент къде са престъпниците. Ако нарушават мярката, ще бъдат задържани под стража. Сега престъпниците нямат задължението да се явяват пред всяка от съдебните инстанции. Това също трябва да се промени. Не може осъдените на първа инстанция да напускат мястото, където са се подписали, че ще бъдат. На хората трябва да им се вземат личните карти, с които безнаказано да могат да бягат в чужбина, но да им се даде заместващ документ, с който да могат всичко да вършат, но не и да пътуват зад граница“, каза още Ревизоро.
Адвокатът Димитър Марковски пък прогнозира, че мерките, които предлага главният прокурор са практични и ако бъдат приети, ще намалее престъпността.
В категории:
Политика
Мона запали лют скандал за "Евровизия" минути преди финала
26.02.2026. Ще се сбъдне ли пророчеството на Волф Месинг?
Промени при продажбата на автомобил и строги правила за електрическите тротинетки
Софийският градски съд отказа регистрация на партия „Трети март“
Следвайте тези прости съвети и пилешките гърди винаги ще бъдат сочни
Тези дати на раждане са под специалната закрила на Вселената
Над 50 души бяха блокирани в кабинков лифт
За всеки повод правя тази сполучлива погача с газирана вода
Страхотна победа за българския национален отбор по тенис до 12 г.
Направете това с теменужките през февруари, за да цъфтят непрекъснато
Чийзкейк Орео без печене – кремообразен десерт, който се топи в устата
Георги Ганов нахлу на сесия, удари жестоко общински съветник

Абсурдистан!