×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Земетресение от 3 по Рихтер е регистрирано тази нощ в Ню Йорк
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Руснаци притежават 500 хиляди имота у нас, местят и бизнеса си


Руснаци притежават 500 хиляди имота у нас, местят и бизнеса си
Все по-често по плажовете и минералните басейни се чува руска реч
03 Януари 2015, Събота, 21:09 ч.

Повечето от тях се заселват край морето заради климата и тишината, в Поморие вече половината имоти са руски

Около 500 000 имота в Източна България са собственост на руски граждани. Това показват данни на Генералното консулство на Руската федерация, цитирани от Би Ти Ви.

Временно или постоянно пребиваващи руснаци има в областите Варна, Добрич, Шумен, Бургас, Ямбол и Сливен. Част от тях местят и бизнеса си в България. Обикновено става въпрос за фирми за недвижими имоти или туроператорска дейност. България е привлекателно място за руснаците от средната класа, които се опитват да избягат от стреса в големите градове. Все по-често те купуват дом у нас, за да живеят тук през цялата година, а не само по време на лятната си ваканция. Избират градове предимно по Черноморието. Населението на Поморие например е нараснало двойно заради заселващите се там руски граждани. Въпреки това в последните месеци брокери на недвижими имоти отчитат спад на клиентите от Русия. Основната причина е кризата в Украйна, която срина руската рубла.

За последните 10 години руските вложения в българската икономика са почти 2 млрд. долара. През миналата година петима руски граждани са получили български документи за самоличност срещу инвестиция от 1 млн. лв., каквато опция дава българското законодателство.

В категории: Бизнес


5
Коментара
5
Коментара по темата
5.
abv
04.01.2015 13:37:13
1
1
MLADITE RUSNAZI VSI4KI S MNOGO MALKI IZKLÜ4ENIA SA VREMENNOPREBIVAVA6TI V BG ZA LETNIA SEZON ZA RUSKI GRAJDANIN V AKTIVNA VAZRAST E NEVAZMOJNO DA SE OSTANOVJAT POSTOJANNO V STRANA OT ES OSVEN AKO NESA MILIONERI KAKTO SE OTBELJAZA V KOMENTARA NA FLAGMAN
4.
chenese wall
04.01.2015 10:32:42
4
2
Това са руски пенсионери и бабушки, които нямат отношение към демографията и са много под средната класа. Руснаците тук са кръпки и бедняци.
Репортажът беше тенденциозен и манипулиращ зрителя.
3.
Георги Бакалов
04.01.2015 10:16:29
1
4
за "Матрьошка" :
Темата е на БТВ от вчера.Днес се преразказва накратко в "24 часа", Труд, Блиц... - да не изброявам по-нататък.Защо не и от Флагман?!
2.
Матрьошка
03.01.2015 23:32:08
2
4
Като липсва тъпа тема за писане, измисля се още по-тъпа! "Руснаците" отдавна спряха да купуват, а глупостите в тая статия или сте ги чули на някоя седянка, или е нескопосан опит за ПР.
1.
Smith
03.01.2015 20:28:59
3
10
К'вот беше - беше! Путин лопна мандалото. Догодина селяндурите-строителни "предприемачи" ще търсят със свещ кой да им купи миризливите кенефи, с които ОСРАХА (без извинение) хубавото ни черноморие!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Нова измама от името на НЗОК, внимавайте Нова измама от името на НЗОК, внимавайте Хакери ловят наивници на кукичката чрез фалшиви имейли Бургазлия от жк. "Зорница" е бесен, ЕВН и ВиК го оставиха без ток и вода Бургазлия от жк. "Зорница" е бесен, ЕВН и ВиК го оставиха без ток и вода Мъжът алармира, че причината е изкопните действия на ВиК, които продължавали твърде дълго Цените на домати, моркови, сирене скачат на борсите Цените на домати, моркови, сирене скачат на борсите Какво поскъпва и какво поевтинява? Война за шезлонги: Курортите в Европа наемат охрана срещу кърпи, оставени още по изгрев Война за шезлонги: Курортите в Европа наемат охрана срещу кърпи, оставени още по изгрев Хотели в Испания, Турция и Гърция въвеждат мерки срещу „резервации“ с кърпи – туристи се втурват като на Олимпиада, за да си осигурят място под слънцето Българските митници "удариха" трафика на мигрантски лодки към Ламанша Българските митници "удариха" трафика на мигрантски лодки към Ламанша Само през 2025 г. на „Капитан Андреево“ са конфискувани 49 големи надуваеми лодки, скрити като групажна стока Стридите се завръщат в Черно море, а в Несебър мирише на гурме революция Стридите се завръщат в Черно море, а в Несебър мирише на гурме революция Местен рибар голямо количество от екземпляра, който не е типичен за нашите географски ширини Не си хващайте гаджета от тези зодии, ще ви изневерят Не си хващайте гаджета от тези зодии, ще ви изневерят Бягайте далеч от тях, ако искате щастлива и спокойна връзка Пожар избухна в сметището край Силистра – горят пластмаси и найлон Пожар избухна в сметището край Силистра – горят пластмаси и найлон Три пожарни екипа и тежка техника се борят с огъня на Регионалното депо, няма опасност от обгазяване на града Грабвайте хавлиите и на плажа, чака ни слънчева неделя, с температури до 32° Грабвайте хавлиите и на плажа, чака ни слънчева неделя, с температури до 32° Прогноза за времето - 3 август 2025 г., неделя Честваме паметта на трима християнски подвижници Честваме паметта на трима християнски подвижници Според българските народни вярвания, тази неделя се свързва с очистване и защита от злото
Гърция открива златна мина за $ 1 милиард в Халкидики, ще се престрашим ли за добив в Сакар Гърция открива златна мина за $ 1 милиард в Халкидики, ще се престрашим ли за добив в Сакар Проектът ще даде високо платена работа на над 1000 човека Момичето, починало в морето край Гърция, не е българска гражданка Момичето, починало в морето край Гърция, не е българска гражданка МВнР опроверга информацията в местните медии, родителите на 12-годишното дете също не са българи – тече разследване за трагедията край Александруполис Във Великобритания негодуват срещу развратната актриса Бони Във Великобритания негодуват срещу развратната актриса Бони "Това не е нормално", отсича гневен мъж Меси направи точно обратното на палавия Анди Меси направи точно обратното на палавия Анди Лео сияе до любимата си и майка на трите му деца Вълк нападна дете в Нидерландия, издадена е заповед за разстрел на хищника Вълк нападна дете в Нидерландия, издадена е заповед за разстрел на хищника Детето е спасено от случайни минувачи Къде точно са американските ядрени подводници около Русия? Къде точно са американските ядрени подводници около Русия? Пентагонът не разкри Десетки деца починаха от глад в Газа Десетки деца починаха от глад в Газа Около 320 000 малчугани живеят при мизерни условия Млада жена обвини футболен ас в изнасилване, той даде друга версия Млада жена обвини футболен ас в изнасилване, той даде друга версия Драма с Хакими Мечки предизвикаха извънредно положение в Япония Мечки предизвикаха извънредно положение в Япония Серия от нападения Арестуваха световната шампионка на 100 м за домашно насилие Арестуваха световната шампионка на 100 м за домашно насилие Тя е видяна да хвърля слушалки по приятеля си Крисчън Коулман
Асен ВАСИЛЕВ Асен ВАСИЛЕВ Ако почнем да закриваме всеки орган на държавата, който не работи, трябва да закрием цялата държава Виц на деня Виц на деня Шерлок Холмс и д-р Уотсън се разминават с една мацка.
Холмс:
- Уотсън тая е без гащи.
- По какво разбра?
- Има пърхот по обувките.
Виц на деня Виц на деня - Муцка, какво стана с новият ти любовник?
- Гад! Изчезна и ме остави сама с мъжа ми!
- Това не е нищо! Моят любовник и мъжа ми изчезнаха заедно...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Регистрирани са случаи на нетипичен махмурлук: на сутринта ти се иска да се смееш, да пееш песни и просто да се радваш на живота!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори