Бандит с 9 присъди, ограбвал туристи в Слънчев бряг: Решил съм да преосмисля живота си!
През август Ангел Богданов нападнал немски турист и му откраднал 9 бона. За щастие бил заловен веднага от полицаите
29 Септември 2014, Понеделник, 15:57 ч.
Автор: Флагман.бгПрез август Ангел Богданов нападнал немски турист и му откраднал 9 бона. За щастие бил заловен веднага от полицаите
Бандит, ограбил с близо 2 бона немски турист, жали в Бургаския апелативен съд ефективната си присъда от 2 години, бил се поправил.„Решил съм да преосмисля живота си”, заяви пред магистратите Ангел Богданов, който има вече 9 осъждания.
Престъплението е станало на 14 август 2013 г. в Слънчев бряг. Тогава Ангел нападнал германеца и му взел парите, хванат бил обаче веднага от полицаите. Богданов е признат за виновен и в това, че на същия ден и място без надлежно разрешително, съгласно Закона за контрол на наркотичните вещества и прекурсорите държал в себе си марихуана. За двете деяния Окръжен съд – Бургас му е наложил съответно 2 години лишаване от свобода и 3 месеца лишаване от свобода. Съдът е определил той да изтърпи по-тежкото от тях – 2 години лишаване от свобода в затвор при първоначален строг режим.
Богданов и неговият защитник обжалваха днес тази присъда пред въззивния съд с молба наложеното наказание да бъде намалено на 6 месеца лишаване от свобода. Пълномощникът му заяви, че не оспорват присъдата, но я считат за неправилна. Те молят, тя да бъде отменена и подсъдимият да бъде признат за невиновен по второто деяние, като твърдят, че то е малозначително.
Подсъдимият заяви, че от началото на разследването се е признал за виновен и поискал да сключи споразумение с прокуратура за решаване на делото му, но не му било позволено. Той бил върнал отнетите вещи на собственика им и съжалявал за случилото се.
Представителят на Апелативна прокуратура – Бургас поиска жалбата да бъде оставена без уважение. Прокурорът смята, че при постановяване на присъдата първоинстанционният съд не е допуснал процесуални нарушения. Той правилно преценил, че Богданов трябва да бъде признат за виновен в извършването на кражба и го е оправдал по повдигнатото му обвинение за грабеж. Държавният обвинител коментира като неправилно да се приеме, че притежаваното наркотично вещество е маловажно деяние. Според него обжалваната присъда е справедлива.
Апелативен съд – Бургас обяви делото за решаване.
В категории:
Темида
Зеленски с коментар за ситуацията в Покровск
31/10/2025, Петък 22:00
2
Жестока вражда между банди в Брюксел
31/10/2025, Петък 21:29
1
Бавят Бюджет 2026 заради санкциите срещу „Лукойл“? Заради тях приходите намаляват с 1 млрд. евро
Колин Фарел се напи зверски и вбеси Том Крус
31/10/2025, Петък 21:00
1
Бърз трик за по-лесно заспиване
Всички ли мразят Слави? Тв водещият с безпрецедентен ход във фейсбук
Безпрецедентна ситуация в Биг Брадър
Трилърът със Светльо Вуцов продължава
31/10/2025, Петък 19:30
1
Алекс Грозданов обра аплодисментите в Полша
31/10/2025, Петък 19:17
0
Мъж се направи на жена в "Ергенът"
31/10/2025, Петък 19:03
0
Какво се случва с водата в голям роден град?
31/10/2025, Петък 18:33
2
Круизен кораб заседна в Дунав
31/10/2025, Петък 18:21
0
