Грозните гаражи в „Меден рудник“ вече ги няма, но купчини от боклуци стоят по улиците
29 Септември 2014, Понеделник, 09:52 ч.
От 30 години мечтаем за красиви паркове, но местата на металните клетки са заети с отпадъци, оплакват се недоволни бургазлии
Улиците в зона „Б“ на бургаския квартал „Меден рудник“ са пълни с боклуци, алармираха възмутени граждани.„През май месец 2014 г. всички собственици на гаражи в най-големия жилищен комплекс на най-добрия град за живеене бяха предупредени да ги премахнат в срок до 30 юли 2014 г. Това много ни зарадва. Имаше и недоволни, но се надявахме, че ще имаме най-после хубава гледка. Информираха ни, че има проект за паркинги и детски
площадки, както и беседки в междублоковите пространства. За такива придобивки мечтаем повече от 30 години“, споделя Жана Тонева в рубриката „Моята новина“ на Нова телевизия.„Всички собственици бяха точни и премахнаха гаражите, които не само че бяха грозни за гледане, но и пречеха на движението както на колите, така и на гражданите, и най-вече на децата. Но вече повече от два месеца боклуците от разрушаването стоят неприбрани на мястото на гаражите. Работници от „Титан“ се погрижиха да направят купчинки от боклуците, които не само че пречат, но и са грозна гледка. Същата тази фирма минава почти през ден да прибира отпадъците от контейнерите, но купчините до местата, където бяха гаражите, остават“, оплаква се Жана.
„Мислехме, че след като бъдат премахнати гаражите, ще стане не чак дотам красиво, но поне приятно за окото. В нашата зона имаме парк със спортни площадки, който е добре поддържан, но докато стигнем дотам, трябва да преминем през боклуците, които се увеличават, тъй като много „хора“ предпочитат да изхвърлят отпадъците не на определените места“, добавя Жана Тонева.
В категории:
Бургас
Флагман.БГ позна за Карлос Алкарас и Аустрелиън Оупън 2025
Неделна филмова вечер с Пенелопе Круз в една история за любов и драмите на Балканите
Любов ли е, да я опишеш: Защо връзките от "Ергенът" се разпадат толкова бързо
Поздравиха новата звезда на Лудогорец с "Я елате, пиленца, при батко"
Депутатът инж. Петър Кънев гост на празника в Черноморец
Тайната на Гордън Рамзи за перфектни бъркани яйца е само една съставка
Студ скова Централна Европа - реки и езера се превърнаха в ледени пързалки
Още две жени убити в рамките на дни, а институциите отново с оскъдна реакция
Том Круз напусна апартамента си в Лондон за 35 милиона паунда, след като районът му се стори опасен
Израел забранява „Лекари без граници“ да работят в Газа
Бургас приветства премиерата на филма "Нас, които ни няма"
Гала се поболя заради рака на дъщеря си

Малко ли ви беше авантата а сега и всички трябва да ви плащаме за да ви правят паркове.