×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Молдова официално започна преговори за присъединяване към Европейския съюз
  • Цените на петрола продължават да падат след новините за примирие
  • ЦИК призовава да не променят Изборния кодекс
  • Тръмп покани новия иракски премиер в Белия дом през юли
  • Земетресение с магнитуд 6,7 бе регистрирано на индонезийския остров Сулавеси
  • Зеленски предлага среща на Путин в САЩ
  • Седем медала и две титли на Световното първенство за спортисти със Синдром на Даун
  • Арестуваха четирима българи за контрабанда на цигари за над 2,8 млн. евро в Румъния
  • Край на войната: САЩ и Иран подписаха меморандум за разбирателство
  • Ед Шийрън си взема почивка от музиката, за да се отдаде на бащинството
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Депутатите от ГЕРБ в Бургас: БСП не свърши нищо от обещаното в региона, затова на следващите избори ще има 5%


Депутатите от ГЕРБ в Бургас: БСП не свърши нищо от обещаното в региона, затова на следващите избори ще има 5%
Бургаските депутати от ГЕРБ дадоха днес първата си пресконференция след победата на европейските избори, отчетоха със задоволство резултатите
02 Юни 2014, Понеделник, 09:31 ч.
Автор: Флагман.бг

Пламен Орешарски е първият от правителството, който трябва да си подаде оставката, смята областният лидер Димитър Бойчев

Пламен Орешарски е първият от правителството, който трябва да си подаде оставката. За нас е добре Станишев да остане лидер на БСП, както и ръководството на партията им в Бургас да в сегашния състав. Те не свършиха абсолютно нищо от това, което обещаха и на следващите избори ще имат не 15%, а 5%. Това каза депутатът Димитър Бойчев, който е областен лидер на ГЕРБ. Групата на народните представители от партията в Бургас днес дадоха първата си пресконференция след победата на европейските избори миналата неделя.
По данни на Бойчев има сериозен ръст в гласовете, получени от ГЕРБ на избори за ЕП през годините. През 2007 година за партията са гласували 21,57%, а през 2014 – 34,4%. За БСП резултатът е съответно 17% и 15,7%.
Димитър Бойчев нарече разликата в силите между двете партии в региона смазваща. Според него управляващите от БСП  не са изпълнили основните си обещания, дадени пред избирателите. Той атакува социалистите за отлагането в неопределено бъдеще на строителството на магистрала „Черно море”, на пътя Бургас-Слънчев бряг, изграждането на Северния обход на града, както и осигуряването на обществен достъп до Пристанище-Бургас.
Според Иван Вълков, който е общински лидер на ГЕРБ, причините за слабия резултат на БСП е политиката на правителството, както и неадекватността в поведението на представителите на партията. Той подчерта, че победата на ГЕРБ в Бургас, чийто резултат е един от първите в страната – 45%, се дължи на напредъка, който има Общината.
„Народното събрание в този му вид трябва да се разпусне, защото в него не могат да се вземат решения”, каза Вълков.
Според Димитър Бойчев при провеждането на парламентарни избори – резултатът категорично ще бъде в полза на ГЕРБ. От партията с особено задоволство отбелязват стопената разлика в гласовете на ГЕРБ и БСП в традиционно червени общини като Карнобат, Малко Търново и Айтос.

В категории: Политика


20
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Защо Gen Z плаща за тишина Защо Gen Z плаща за тишина 16/06/2026, Вторник 18:20 0
Михаил ДИМИТРОВ Автомобил блъсна 4-годишно дете до площадка в Девин Автомобил блъсна 4-годишно дете до площадка в Девин 16/06/2026, Вторник 15:20 1
20
Коментара по темата
20.
****
03.06.2014 10:55:25
1
2
ФЕНЧО,ФЕНЧО,ТИ ФЕН НА КАКВО СИ ВСЪЩНОСТ? А,КОЛКОТО ДО ТОВА-КАКВО СА СВЪРШИЛИ-ЕДНО ЩЕ ВИ КАЖА-НЕ СЪМ ОТ БУРГАС И СЪЖАЛЯВАМ,ЧЕ В НАШИЯТ ГРАД НЯМАМЕ ТАКИВА ХОРА КАТО ТЯХ ЗА ДА СЕ СЛУЧВАТ И ТУК НЕЩАТА ТАКА КАКТО ВЪВ ВАШИЯ!ТРЯБВА МНОГО ДА СТЕ ИМ БЛАГОДАРНИ ВМЕСТО ДА ВИСИТЕ ВЪВ ФОРОМИТЕ И ДА ВИЕТЕ КАТО ВЪЛЦИ СРЕЩУ ЛУНАТА!
19.
фенчо
02.06.2014 18:00:44
6
7
Тези две недоразумения пак се плюнчат. Да кажат те какво са свършили, освен че не ходят на работа...
18.
А.С.
02.06.2014 17:43:53
7
8
Не можете да приемете факта че ГЕРБ пак са победители и затова само ги плюете,така ще е защото те знаят как да си вършат работата и каквото обещаят го правят а не като тази долна партия БСП само празни обещания .Затова мога да кажа само едно ОСТАВКА на Пламен Орешарски !
17.
Ивана
02.06.2014 17:29:26
3
9
Много ви е яд нещо от резултатите от изборите, но факт,ПРЕМЕРЕТЕ СЕ :)
16.
къш
02.06.2014 16:54:19
8
2
Ххахаха. Наште ги пълни, ами 13-ти, твойте издува ли ги..С тоя розов кич. Аре ходи да бичуваш делфинчето, барем олабиш.
15.
-
02.06.2014 16:02:52
4
9
Еееее не може всички като Наско Зафиров да са красиви - мухахахахахахахахахаха
14.
komunisti - komsomolci
02.06.2014 16:01:02
6
9
Ехххх, много ви дразни тоя Бойчев, бе! Направо пълните гащите като го видите дори и на снимка. Явно добре си върши работата.
А и сакото да ви кажа хич не е лошо :-))))
13.
Визия
02.06.2014 15:57:01
10
6
Тоя Бойчев с това розово сакенце много нежен го дава!!! Неможе народен представител до ходи облечен като сводник
12.
и
02.06.2014 15:56:17
5
4
Не мога да разбера защо се палите толкова?
Едни народни представители умеещи най-добре да представляват само себе си, бръщолевят за други, които и себе си не могат да представляват.
Кучетата си лаят, кервана си върви. Веднъж кучетата, друг път помиярите. И обратно. А кервана си върви и при едните и при другите -народа обеднява и оредява.
А тихомълком ДПС стана втора в областта...... А вие си лайте-помияри сте и едните и другите.
11.
желязка
02.06.2014 15:46:24
6
9
Желязков, надежда всяка остави, че БСП-ето пак ще победи!
10.
Желязков
02.06.2014 15:27:03
10
8
За тези от снимката правителството няма да свърши нищо, но и Бойко приключи с управлението, надежда всяка оставете.
9.
един от много
02.06.2014 15:09:42
7
13
ОСТАВКА
8.
От друг форум
02.06.2014 14:59:45
6
16
ТОЗ КОЙТО ПАДНЕ В БОЙ ЗА СВОБОДА ТОЙ НЕ УМИРА!
Но БСП и АТАКА паднаха не в бой за свобода, а в желанието си да се наведат повече пред ДПС и затова умряха.
ЧЕСТИТ ПРАЗНИК БЪЛГАРИЯ!
7.
Eva
02.06.2014 14:47:36
6
15
S tezi cifri ne znam oshte kakvo moje da izmislqt ot BSP. Te sa absolutno razgromeni ne samo v Burgas. OSTAVKA!!!
6.
чужденец
02.06.2014 14:30:10
15
10
ГЕРБ са велика сила от ЕНП и с днешна дата имат сериозната подкрепа на минстър-председателя Камерън, който ласкаво и консервативно дадеоценката си за ЕНП....
5.
fakti
02.06.2014 14:19:33
7
18
„За една година управление гласоподавателите, които са достатъчно интелигентни, могат да видят разликата и да направят сравнение между управлението на ГЕРБ и БСП. Ниските резултати на БСП не само в Бургаска област, но и в цялата страна, се дължат на това, че те не изпълниха нито едно от предизборните си обещания.

Реалностите са такива за област Бургас – през 2007 г. на евроизборите ГЕРБ има 21,57% срещу 17.51% на БСП, през 2009 г. ГЕРБ печели 20,46% от вота, а БСП – 14,53%. За да стигнем до смазващата разлика тази година – 34,44% за ГЕРБ срещу едва 15,74% за БСП”. Това заяви общинският лидер на ГЕРБ-Бургас и народен представител Димитър Бойчев по време на пресконференция в морския град днес. На нея присъстваха депутатите Иван Вълков, Ивелина Василева, Снежина Маджарова, Диана Йорданова и д-р Галина Милева. Те обобщиха резултатите от проведените избори на 25 май, които ГЕРБ печели по категоричен начин в област Бургас.
„Вместо разкриване на нови работни места, безработицата се е увеличи с 40 хиляди след едногодишно управление на БСП. Строителството на АМ „Черно море” с бюджетни средства, приоритет за област Бургас, се оказа също поредното празно обещание. Имахме въпрос в петък към министър Терзиева за доизграждането на пътя Бургас-Слънчев бряг, а отговорът беше 2018 г. Така управляващите започнаха да обещават какво ще строят след мандата. Задръстванията вече в този участък са факт и можем само да се надяваме да няма инциденти с фатален край. Строителството на Северния обход категорично също няма надежда да се случи. Около този приоритетен проект се обединиха всички кметове на областта по време на дебатите за Фонда за растеж. Това е и анализът на резултата, който постигнаха БСП на тези избори. Да не говорим и за отварянето на Зонатата за обществен достъп”, коментира Димитър Бойчев.

Той припомни, че сегашните управляващи бяха хората, които твърдяха, че тези избори ще са тест за настоящата коалиция в зависимост от постигнатите резултати. „Те твърдяха, че ако ГЕРБ и Реформаторския блок имат по-висок резултат на тези избори, категорично ще се върви в посока предсрочни избори. Но виждаме как в момента правят какви ли не опити да легитимират това правителство и да не изпълнят обещанията си”, допълни областният лидер.

Иван Вълков анализира резултатите от изборите в община Бургас. „Тези избори не се различават по проведените през 2007 и 2009 г. като брой на гласовоподаватели. ГЕРБ бележи категорична победа в община Бургас. Резултатът ни е 46, 35% , като голяма община никой не е постигал такъв резултат. Тези данни означават, че политиката, която водим, е правилна и показва неадекватността на нашите опоненти. Напредъкът в управлението на община Бургас и това, което се направи от ГЕРБ, устойчивостта му и неговата предсказуемост са факторите, които доведоха до поредния ни успех. Друг фактор е, че нашите кметове и общински съветници непрекъснато са в контакт с гражданите, затова им благодаря за усилията. Ние винаги сме водили позитивна кампания въпреки ударите, които получихме от опонентите си. Те преживяха изключително тежка загуба, гласовете на БСП, АТАКА и ДПС не стигат в Бургас 50% от гласовете на ГЕРБ. Това е червен картон за управляващата коалиция, повече няма да спечелят нищо в града с неадекватната си политика”, заяви общинският председател на ГЕРБ в Бургас.

Според анализите от европейските избори ГЕРБ убедително побеждава БСП във всички черноморски общини, а в традиционно „червените” общини е изравнила резултата. Град Несебър заедно с Равда и Свети Влас също се откроява с победа на ГЕРБ. Д-р Галина Милева посочи, че в Айтос например ГЕРБ е спечелила 19.10%, а БСП 13,8% . Ивелина Василева коментира, че сегашното правителство е изправено пред огромна криза и грандиозна катастрофа заради спрените средства по ОП „Околна среда”, а с неадекватните си действия управляващите заплашват и останалите оперативни програми.

Народните представители благодариха на всички, които са подкрепили ГЕРБ на последните избори и са дали своя глас за европейското развитие на страната. „Искам да благодаря на всички, които гласуваха на ГЕРБ и на всички, които изобщо дадоха своя вот, защото само с висока избирателна активност може да се спре купуването на гласове. Такъв беше и акцентът на нашата кампания. Ако направим анализ на изминалата година, БСП водеше една кампания за отблъскване на гласоподавателите. Благодаря и на нашите кметове и общински съветници, защото те показаха нов начин на работа”, заяви Димитър Бойчев.
4.
77
02.06.2014 13:21:20
23
15
Герберите хората ги изгониха с камъни от парламента те седнали да говорят. Скрийте си главите като щрауси защото и Вие малко тормозите народа .Всеки месец вдигахте цените на тока никакво увеличение на пенсии и заплати през мандата Ви откраднахте парите от Здравни вноски и сега няма пари как ще има преди Вас така ли беше . Много прост народ сме затова сме на този хал . Само Иван Костов знае рецептата.
3.
Европеец
02.06.2014 13:13:30
10
26
и кво стана? след изборите голямо затишие от БСП...не искат да споделят с колко са загубили и се чудят кой път да хванат. Нека им помогнем - пътят е към предсрочни избори
2.
Бой...чев
02.06.2014 12:55:17
18
29
Бой....чев , Бой....чев, Бой....чев... какаду неграмотно. Заради такива неграмотници , които станаха политици сме на този хал.
1.
bs
02.06.2014 12:46:00
10
16
Може и по-малко...Те са си кръгли нули,толкова и трябва да ''спечелят.Поне трафик-кулата дали ще я завършат?Може и да не им стигне един мандат.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Напрежение в Свети Влас заради украински свещеник, митрополит Арсений го защити Напрежение в Свети Влас заради украински свещеник, митрополит Арсений го защити Докато местните миряни се готвят за протест в неделната сутрин, Сливенската епархия обяви, че няма да се огъне пред никакъв обществен натиск „Двигателят на времето“ събра иновативни училища в Бургас! „Двигателят на времето“ събра иновативни училища в Бургас! Регионален образователен форум по Национална програма „Иновации в действие“ обедини образователни институции, университети и ученици в тридневна среща за обмен на добри практики и модерни решения в обучението Товарен влекач се заклещи на моста край Китен, шофьорът забравил да прибере гондолата Товарен влекач се заклещи на моста край Китен, шофьорът забравил да прибере гондолата Заради инцидента дясната лента за движение е блокирана Една дългогодишна мечта вече е реалност: Руенското село Дъскотна има нов парк Една дългогодишна мечта вече е реалност: Руенското село Дъскотна има нов парк Община Руен с нова крачка към модерна селищна среда България е сред страните с най-добро качество на водите за къпане в ЕС България е сред страните с най-добро качество на водите за къпане в ЕС Оценката и интерактивната карта, изготвени от Европейската агенция за околна среда (ЕАОС) в сътрудничество с Комисията Автомобил блъсна 4-годишно дете до площадка в Девин Автомобил блъсна 4-годишно дете до площадка в Девин Водачът е тестван за алкохол и наркотици - пробите са отрицателни Кадрова рокада по Черноморието: ОДБХ-Бургас има нов директор, експерт от системата замени д-р Димитър Германов Кадрова рокада по Черноморието: ОДБХ-Бургас има нов директор, експерт от системата замени д-р Димитър Германов Мария Петрова застава начело на ведомството след серия от административни промени в региона Шофьорите спестяват до 20% от цената за платено паркиране с tbi bank app Шофьорите спестяват до 20% от цената за платено паркиране с tbi bank app Край на търсенето на пътни знаци, изпращането на SMS-и и постоянното въвеждане на регистрационния номер Възрастна жена източи 36 хил. евро от НОИ с фалшив стаж Възрастна жена източи 36 хил. евро от НОИ с фалшив стаж Сумата е натрупана като пенсия за период от 2016 г. до 2026 г. на база предоставените неверни данни Арестуваха транспортера Стоян Колев на АМ "Тракия" дрогиран, размахвал еърсофт през люка на колата си Арестуваха транспортера Стоян Колев на АМ "Тракия" дрогиран, размахвал еърсофт през люка на колата си Известният инфлуенсър е дал положителна проба за употреба на наркотични вещества
Мъж получи погрешна диагноза за рак и премина през седемгодишно ненужно лечение Мъж получи погрешна диагноза за рак и премина през седемгодишно ненужно лечение Пациентът заведе иск за сериозна лекарска небрежност след 42 излишни медицински процедури B-52 се разби в американска военновъздушната база Едуардс B-52 се разби в американска военновъздушната база Едуардс Бомбардировачът, способен да носи ядрено оръжие, е паднал на летището малко след излитане Ценопад след сделката на Тръмп с Иран, но мирът в Близкия изток май е невъзможен Ценопад след сделката на Тръмп с Иран, но мирът в Близкия изток май е невъзможен Дори този петък в Женева да бъде подписано споразумението, едва ли ще се сложи край на войната, защото управляващите в Израел обявиха, че няма да го спазват – няма да изтеглят ЦАХАЛ от Ливан Реферите на Световното първенство по футбол прибират по над $100 000 Реферите на Световното първенство по футбол прибират по над $100 000 Това е минималната премия за главните съдии от Мондиал 2026 21-годишната Мария загина при бънджи скок от мост, забравиха да й сложат въже 21-годишната Мария загина при бънджи скок от мост, забравиха да й сложат въже Тя е паднала от около 40 метра (131 фута) височина Аз ще бъда най-отпред: Пеевски разсея слуховете за оттегляне и проведе чистка в ДПС Аз ще бъда най-отпред: Пеевски разсея слуховете за оттегляне и проведе чистка в ДПС Напук на разпада в регионалните структури, лидерът бетонира властта си и пенсионира Йордан Цонев и Хамид Хамид от тясното партийно ръководство Фестивалът Етносфера продължава с Ден на ромската култура Фестивалът Етносфера продължава с Ден на ромската култура Днес фестивалът принадлежи на ромската култура - жива, пламенна и неудържима Война между двете камари в Лондон: Депутатите заобикалят Лордовете, за да узаконят правото на смърт Война между двете камари в Лондон: Депутатите заобикалят Лордовете, за да узаконят правото на смърт Историческият законопроект за асистираното умиране се завръща с процедурен коз, който елиминира ветото на „неизбраното малцинство“ Звездата Оливър Трий загина при самолетна катастрофа Звездата Оливър Трий загина при самолетна катастрофа Два хеликоптера се сблъскаха над Рио де Жанейро в неделя сутринта и се разбиха в западната зона на града, при което загинаха всичките шест души на борда, включително Трие Кралски позор в Норвегия: Доведеният син на престолонаследника влиза в затвора за изнасилване Кралски позор в Норвегия: Доведеният син на престолонаследника влиза в затвора за изнасилване Най-големият потрес в залата предизвика разкритието, че едно от изнасилванията е било извършено в мазето на семейния дом на престолонаследника принц Хокон
Доналд Тръмп Доналд Тръмп Кораби, палете двигателите си. Нека потече петрол Виц на деня Виц на деня Двама си говорят:
- Къде ще ходиш на почивка тази година?
- На Кушадасъ, че за Созопол нямам толкова пари...
Виц на деня Виц на деня Мъж при гадателка:
- Утре ще умре вашата тъща.
- Това го знам. Интересува ме дали ще ме хванат.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Всеки упорит мъж може да постигне всичко, което иска жената.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори