Див екшън на сесията на ОбС-Бургас, съветници се обиждат на малоумник и тъпак
Председателят на ОбС Костантин Луков разпореди Ангел Божидаров да бъде отстранен от заседанието на местния парламент
27 Май 2014, Вторник, 13:22 ч.
Автор: Иван КОЛЕВ, снимка: Иван КОЛЕВЛуков прекъсна заседанието, за да се помирят Бойчо Георгиев от ГЕРБ и Ангел Божидаров от НФСБ
Заради закани за саморазправа и обиди бе прекъснато 36-ото заседание на Общинския съвет в Бургас, което се порвежда днес в Дома на нефтохимика. При дебатите по трета точка от дневния ред – за промяна на наредбата за синя зона, напрежението в залата тотално ескалира. Този път главни действащи лица бяха общинският съветник от НФСБ Ангел Божидаров, председателят на ОбС Костантин Луков и съветникът Бойчо Георгиев от ГЕРБ.Малко по-рано прехвърчаха остри реплики между Луков и Георги Дражев от НФСБ, но те се оказаха само загрявка за последвалия бурен конфликт между представители на мнозинството от ГЕРБ и патриотичната партия, която е в опозиция (ВИЖ НАШАТА ТЕМА В РАЗВИТИЕ).
При изказване от трибуната Бойчо Георгиев определи аргументите в докладната на Ангел Божидаров, която той входира от месеци за премахване на Синята зона във ж.к. "Възраждане", за глупост. Това накара емоционалния общински съветник от НФСБ да избухне. „Кое е глупост, малоумник, опонирай ми“, реагира като ужилен Божидаров и си предизвика гнева на председателя на ОбС Костантин Луков. „Не може да го обиждате така, ще ви изгоня“, обърна се Луков към Божидаров. Опозиционерът подскочи от място и тръгна да търси сметка на Луков заради това, че само преди минути си е позволил да обиди колегата му Георги Дражев, а от това нищо не е последвало. Председателят на ОбС никак не му остана длъжен и продължи с провокацията и дори ги подкани да излязат навън.
Сесията бе прекъсната за 10 минути, а Луков разпореди Ангел Божидаров да бъде изведен от залата. "Не може да ме отстраните, нямам три предупреждения. Нямате право", опонира му съветникът от НФСБ.
Веднага след почивката Ангел Божидаров поиска думата и от трибуната каза: "Г-н Георгиев, извинявам се на вас, не съм искал да ви обидя. Вие сте един от най-симпатичните общински съветници на ГЕРБ, но се ядосах, защото не ми опонирахте, а правихте квалификации", с което даде знак, че е готов да зарови томахавката. Костантин Луков също се извини за поведението си.
В категории:
Политика
Кати от "Ергенът": Не всеки трябва да работи от 9 до 5, за да живее добре
17/03/2026, Вторник 14:00
3
Опасна операция: Спасяват бедстващи овце в 300-метрова бездна край Кърджали
Почина известен българин
Дни преди Великден: Ще има ли поскъпване на яйца и други продукти за празничната трапеза
Вучич: Сърбия няма намерение да напада Хърватия
Истински приятел: Шон Пен пожертва Оскарите, заради среща със Зеленски
Ето кои имена празнуват днес
Тръмп вдига на непознати номера, лесно е да се получи личния му номер
Социолог: Вкарването на спортисти в листите е експлоатация на имената им
Гърците на масов петролен туризъм в България
Израел удари високопоставени ирански военни лидери
В Шри Ланка обяви всяка сряда ще е почивен ден, за да се пести гориво
