Три земетресения ни разлюляха на Гергьовден
06 Май 2014, Вторник, 21:13 ч.
Едното е било край Шабла, другите във вътрешността на страната
Трето земетресение за днес е регистрирано на територията на България, съобщиха от Геофизичния институт на БАН. Трусът е с магнитуд 2,1 по скалата на Рихтер и е усетен в 17.07 ч. с епицентър на Черноморското крайбрежие, на изток от Шабла, на север от Тюленово и Камен бряг, с дълбочина 15 км. Няма данни за пострадали и материални щети.
Земетресение с магнитуд 3,3 по скалата на Рихтер беше регистрирано на територията на България рано тази сутрин. Земният трус е усетен в 4,54 ч. с епицентър на 3 км югозападно от Батановци, на 10 км западно от Перник и на 36 км западно от София, с дълбочина 2 км.
Геофизичният институт на БАН също отчете земетресението със същия магнитуд, с епицентър южно от Перник и североизточно от Радомир, до Острица, с дълбочина 12 км. Няма данни за пострадали и материални щети.
По-късно в 13,25 ч. земетресение с магнитуд 2,1 по скалата на Рихтер е регистрирано с епицентър на 33 км югоизточно от София, югозападно от язовир Искър, с дълбочина 13 км. Няма данни за пострадали и материални щети, пише БЛИЦ.
В категории:
Животът
Близо 1900 българи се завърнаха от чужбина
"Щастливи дати” за сватба, които обаче обещават бърз развод или труден брак
Автокъща ужили десетки купувачи от страната с близо 200 000 евро за внос на коли от Германия
Израел не се спира! Биби ще продължи ударите срещу обекти на "Хизбула" в Ливан
Проф. Рачев с прогноза за много жега: На места може да стигнем до 50 градуса
Кметът Коцев на ход: Багерите се насочват към незаконния град
Как се стигна до ужасяващата катастрофа с 5 деца
Професор Рачев с бомбастичен съвет за Созопол
Ясен е първият 1/16-финалист на Мондиала
Прогноза за времето и деликатно поверие за 19 юни
Зеленски с интересно предложение към Радев в Брюксел
Дневен хороскоп за 19 юни 2026: Успех за Девата, да разчита на интуицията си
