Парламентът заседава извънредно заради кредитите и Сметната палата
25 Март 2014, Вторник, 07:09 ч.
На банките ще бъде забранено да променят условията едностранно без съгласието на клиента
На извънредно заседание парламентът ще разгледа законопроекта за Сметната палата. Той предвижда да се върне старият модел на управление на одитната институция, съобщава БНТ.Палатата ще се преструктурира в колективен орган от деветчленен състав със седемгодишен мандат. В момента тя се управлява от председател и двама негови заместници.
Депутатите ще продължат работа с приемането на промените в закона за потребителския кредит. Предвижда се отпадането на наказателната лихва при предсрочно погасяване на ипотечния заем след първата година от усвояването му.
Отменят се и таксите за одобрение и управление на кредитите. На банките ще бъде забранено да променят условията по кредита едностранно без съгласието на клиента. Предвижда се и регулация за отпускане на т. нар. бързи кредити.
В категории:
Политика
Имен ден на 8 август: Емил и Емилиан черпят заради светец, отказал да се подчини на император
Рейн падна до невиждано ниво, сушата задушава речния транспорт в Европа
В Равда стартира лятната арт работилничка на НЧ "Гоце Делчев -1943"
Гърция засили проверките по плажовете, глобите стигнаха 73 000 евро
Дунав разкри двама войници от Втората световна война в Будапеща
AI започна да прави неща, които никой не му е разрешавал
Нефтохимик привлече офанзивен халф
Бургаска област вече има близо 338 хил. жилища, сградите се увеличиха с 453 за година
Мароко се чувства окуражено: Влиянието на Тръмп е в светлината на прожекторите след катастрофата в Сеута
Съветник иска да направи секс парти в сградата на Общината, плаши със съд, ако му откажат
Трима маскирани нападнаха и изнасилиха млад мъж в Англия
Георги Рачев: Горещини до второ пришествие, идват до 39 градуса
