×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Съдът оправда Катя Касабова в дело за 100 хил.лв, които поиска ексдепутатката Вяра Петрова


Съдът оправда Катя Касабова в дело за 100 хил.лв, които поиска ексдепутатката Вяра Петрова
Вяра Петрова (вдясно) не бе обидена от разкритията за източените еврофондове за безработни, а от негативната оценка, която главният редактор на Флагман.бг Катя Касабова й дава в лична позиция
02 Март 2014, Неделя, 13:47 ч.
Автор: Иван КОЛЕВ Снимки архив Флагман.бг

Няма клевета в публицистиката, с която журналистката охарактеризира моралните качества на тъжителката


Бургаският районен съд оправда главния редактор на Флагман.бг Катя Касабова в наказателно дело за клевета, образувано по тъжба на бившата народна представителка от ГЕРБ Вяра Петрова. Касабова бе оправдана напълно по близо десет обвинения, посочени в тъжбата на Петрова, с които е уронила човешкото й достойнство. Заради нанесените психотравми бившата активистка на ГЕРБ поиска и обезщетение от 100 хиляди лева.

Наказателният процес започна заради кратка публицистична бележка на главния редактор на Флагман.бг под заглавие „На управляващата ГЕРБ, с уважение”, която бе публикувана в коментарната ни рубрика „Глас отвътре” и бе по повод подадената оставка на депутатката през ноември 2012 г. Оставката бе в резултат от поредица разкрития за източени еврофондове за безработни, в които бе намесено името на Петрова, на майка й Нели и на съпруга й Димитър.

Съдия Мая Стефанова обаче прие, че ползваните изразни средства, чрез които са охарактеризирани моралните качества на Петрова  като политик и общественик – метафори и препратки към направени вече разкрития за нея, не са съставомерни и прие, че журналистката Касабова не бива да бъде осъдена. С което показа, че в Бургас имаме съд, който спазва международните стандарти в областта на свободата на словото и изразяването, приемащ и познаващ практиката на Европейския съд за правата на човека – защитавайки правото на обществото да бъде информирано, както и правото на журналиста да изразява лична позиция, когато разполага с достатъчно верни доказателства.

Мотивите за оправдателната присъда ще бъдат готови идната седмица. Решението подлежи на обжалване пред Окръжния съд в Бургас.
„Това решение на Бургаския районен съд трябва да даде кураж на всички колеги, които посягат към разследващата журналистика и искат да изразят своето мнение. Могат да го направят свободно, дори и когато оценките им са крайно негативни, а похватите остри и хапливи. За съжаление, все още много съдилища в окръжните ни градове  не са дорасли до знанията, подготовката, нагласата и съзнанието на бургаските магистрати”, коментира Касабова, позовавайки се на експертна правна статистика.
Тъжителката Вяра Петрова отказа коментар.

В категории: Темида


Флагман.БГ Интересна инициатива в Бургас Интересна инициатива в Бургас 17/06/2025, Вторник 09:00 1
Флагман.БГ Взеха му апартамента Взеха му апартамента 17/06/2025, Вторник 07:30 3
Флагман.БГ Ето какво време ни очаква днес Ето какво време ни очаква днес 17/06/2025, Вторник 07:24 0
Показа безкрайни крака
Показа безкрайни крака 16/06/2025, Понеделник 21:57 1
Стегна куфарите за Гърция
Стегна куфарите за Гърция 16/06/2025, Понеделник 21:40 3
Закъса много
Закъса много 16/06/2025, Понеделник 21:20 2
Показа се с лъскаво Ферари и...
Показа се с лъскаво Ферари и... 16/06/2025, Понеделник 20:33 15
Сполетя го голям ужас
Сполетя го голям ужас 16/06/2025, Понеделник 20:00 2
11
Коментара по темата
11.
киро
03.03.2014 21:51:56
3
8
до 10, направо не мога да спа от журналистически тормоз, затова пък много обичам депутати, смятащи се за велики. Особено селски тарикати като въпросната Вяра Петрова. Г-не, оправете си целите. Не познавам двете страни, но когато си във властта, би трябвало да си по-малко нагъл, поне да не ти личи
10.
босилек
03.03.2014 15:39:42
7
11
Поредното доказателство, че в България правосъдие липсва. "Журналистическият" тормоз и обиди над хората ще продължат и ще се чувстват безнаказани! Срам и позор!
9.
иглика
03.03.2014 11:09:19
1
3
джофрети
8.
СГС
03.03.2014 11:04:57
8
12
НЕБЪРЗАЙ КАСАБОВА ИМА ПОНЕ ОЩЕ ДВЕ ИНСТАНЦИЙ!
7.
българка
03.03.2014 09:49:23
6
15
НА ВСИЧКИ Е ИЗВЕСТНО,ЧЕ "ТЕЛЕВИЗИЯ" СКОТ Е ПУСНАЛА ПИПАЛА ДОСУЩ КАТО ОКТОПОД НАВСЯКЪДЕ!!!!! ТАКЪВ Е И НЕЙНИЯТ БЕСЕН ЕЛЕКТРОНЕН САЙТ!!!!!
ПУБЛИЧНА ТАЙНА Е ЮДЕЙСКО-МАСОНСКАТА ВРЪЗКА!!!!!!
ВСЕ ПАК ДНЕС Е ТРЕТИ МАРТ:ЧЕСТИТ ПРАЗНИК НА ВСИЧКИ БЪЛГАРИ !!!!
ДА ЖИВЕЕ БЪЛГАРИЯ!!!!
НАПУК НА ВСИЧКИ ВЪНШНИ И ВЪТРЕШНИ ПРЕДАТЕЛИ???????
6.
Пламен
03.03.2014 09:16:12
5
23
Това посредствено същество-Петрова вместо да се замисли и засрами от "обществено полезните"си безобразия се е почувствало морално засегнато???Г-жо Петрова още от периода ви в Подвис като управител на Хладилник бяхте за едно специално учреждение,което е в Сливен, но вие бързо се ориентирахте и се скрихте в парламента, за да продължите и там с престъпните си схеми!Не харесвам Касабова,но в този случай е абсолютно права!
5.
(((
03.03.2014 07:03:16
15
16
Браво и на Катя Касабова, и на съдия Стефанова !
4.
Дечко
03.03.2014 06:51:29
14
16
Гавра! Бургас има съдии, които са наплашени от Валери СИмеонов и църкащите около него мишки и не смеят да отсъдят друго освен в полза на скатаджии. Ако случайно отсъдят друго, Валерката започва с натиск и изпращане на камери срещу съдиите
3.
Браво
03.03.2014 06:51:26
15
13
Браво, Кате!
2.
Браво
03.03.2014 06:50:28
14
13
Браво, Кате!
1.
BRAVO
03.03.2014 05:56:41
2
13
AMA KAKA NQMA DA GI OPRAVDAE A TOQ ZA 2LV VLIZA V ZATVORA SAMO DI VIJTE KAKVI SA HUBAVICI MILI4KI I BEZOBIDNI
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Интересна инициатива в Бургас Интересна инициатива в Бургас Проведе се събитието "Здравен кът на открито" Търсят прокурорския син под дърво и камък! А той сякаш не се страхува дори от куршум Търсят прокурорския син под дърво и камък! А той сякаш не се страхува дори от куршум Сочи се, че новата му изцепка е изнудване на 31-годишен мъж Разпространиха много грозна лъжа за него Разпространиха много грозна лъжа за него Феновете на Александър Влог се стреснаха изключително Могат да почерпят хора с редки за България имена Могат да почерпят хора с редки за България имена Празнуват Мануил, Емануил, Емануила, Емануела, Савел, Савелия, Исмаил Взеха му апартамента Взеха му апартамента Деликатна ситуация с олимпийския шампион Рамазанов Ето какво време ни очаква днес Ето какво време ни очаква днес Топло в цяла България Ограничават движението по магистрала „Тракия“ към Бургас, шофьорите да внимават! Ограничават движението по магистрала „Тракия“ към Бургас, шофьорите да внимават! От АПИ предупреждават, че ще се ремонтира надлеза над жп линията за София Показа се с лъскаво Ферари и... Показа се с лъскаво Ферари и... Размаха среден пръст Голямо джакузи с минерална вода ще има в Дома за възрастни край Ветрен, строят го до гората Голямо джакузи с минерална вода ще има в Дома за възрастни край Ветрен, строят го до гората Ще има и допълнителни услуги, за да може в максимална степен да се възползват от екстрите, които безплатно Община Бургас ще им осигури, каза градоначалникът Направи разтърсваща изповед Направи разтърсваща изповед Прея е имала тежко детство
Русия с тежки атаки по Киев и Одеса, има загинал американец Русия с тежки атаки по Киев и Одеса, има загинал американец В черноморския град бе обявена нощна тревога, която продължи 3 часа Иран ще удря нефтени рафинерии и ядрени обекти на Израел, зове хората да бягат от  Тел Авив Иран ще удря нефтени рафинерии и ядрени обекти на Израел, зове хората да бягат от Тел Авив Израелска атака прекъсна живото предаване на иранската държавна телевизия, а САЩ изпрати три самолетоносача да спасяват съюзниците им от мъстта на Техеран Показа безкрайни крака Показа безкрайни крака Шейк е фина жена Стегна куфарите за Гърция Стегна куфарите за Гърция Сафарова отиде на остров Миконос Закъса много Закъса много Макар и милионер, Джъстин Бийбър не се радва на безоблачни дни Двойка на обща възраст над 200 години се радва на първа рожба Двойка на обща възраст над 200 години се радва на първа рожба Родителите са костенурки Синът й се размина на косъм от смъртта Синът й се размина на косъм от смъртта Твърди се, че мъжът има сериозни проблеми с наркотиците Сполетя го голям ужас Сполетя го голям ужас Прегази симпатична животинка с болида си Заляха я с критики Заляха я с критики тговорът на Парис Джексън обаче не закъсня и е отвъд официалния изказ Ще реставрират знакова сграда в Поморие Ще реставрират знакова сграда в Поморие След преустройството, сградата на Стария съд ще се превърне в „Дом на културата и традициите“ и ще служи като културен център
Никушор Дан, президент на Румъния Никушор Дан, президент на Румъния Единственият език, който Русия разбира, е този на силата Виц на деня Виц на деня - Тате, как се запознахте с мама?
- Язе тогава карах такси, а она немаше пари да си плати...
Виц на деня Виц на деня Редник подмазвач:
- Господин старшина, вие сте гений!
- Ти да не си по-хубав бе?! Два непоряда по служба...!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук За съжаление в Европа сме познати като разбойници, проститутки и рафинирани мошеници
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори