Цар Киро излиза от затвора през есента, Катуница въстава
Цар Киро ще излезе от затвора през октомври. Близките на Ангел се канят да отмъстят за убийството му.
06 Август 2013, Вторник, 08:53 ч.
Кметът на селото съветва ромският бос да не се връща в дома си, за да няма размирици
Ромският бос Кирил Рашков, който е по-известен като Цар Киро, ще излезе от затвора през октомври и смята да се върне в Катуница. Жителите на селото обаче заплашиха, че ще завардят изходите на селото, за да не допуснат завръщането му. Близки на убития Ангел пък предупредиха, че ако самозвания цар се върне в къщата си, ще го нападнат, за да си отмъстят.
“Ако имат поне малко морал, Кирил Рашков и семейството му не трябва да се връщат, защото може да се повторят размириците отпреди две години. Катуница е будно село и никога няма да забрави това, което се случи”, каза пред камерата на Нова телевизия кметът на Катуница Красимир Юруков.
Веселин Христов, който осъди Рашков за заплахи с убийство, сподели, че споменът за Ангел и за убийците му никога няма да спре да вълнува съселяните му. Затова завръщането на цар Киро в селото може да предизвика бунт като този от преди две години, когато бус прегази 19-годишния Ангел Петров. Приятелят му Павел пък почина на следващия ден. Шофьорът на буса Йосиф Йосифов бе осъден на 18 години затвор, а самозвания цар – на 2,5.
МВР предотврати имотна измама за стотици хиляди лева в "Малинова долина"
"Форбс": Илон Мъск е първият човек с нетно богатство от над 600 млрд. долара
Коледната украса крие сериозни рискове за домашните любимци, предупреждават ветеринари
След еврото: Цените на жилищата у нас ще скочат с до 10% още през 2026 година
Пламен Константинов остава в Локомотив Новосибирск до 2028 година
България и още 7 страни обявиха Русия за най-голямата заплаха за сигурността в Европа
Изискана рецепта с яйца и хайвер
Пиян поляк намушка българка след скандал в апартамент в Германия
ЦСКА финализира втори трансфер преди Коледа - централен защитник от Португалия
Цените на жилищата ще растат и през 2026 г., но с по-бавни темпове
Коледа издава изневерите: най-рисковото време за палавите съпрузи
Светлините на Коледен Бургас събират фотографи и модели на празничния пл. "Тройката"
