×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Борислав Сарафов сезира МВР за функционирането на BG-ALERT
  • Ново мощно земетресение удари Турция
  • Заради липса на изпитващи: Курсисти чакат над месец, автоинструктори излязоха на протест в Шумен
  • Принц Уилям и Кейт Мидълтън празнуват годишнина от сватбата си
  • Полицаи иззеха 2 килограма наркотици в София
  • Северна Корея тества оръжейни системи на нов разрушител
  • Тръмп: Русия иска да постигне споразумение в Украйна
  • 12 000 случая на варицела от началото на годината
  • Делото „Дебора“ продължава с разпит на свидетели
  • 74-годишен водач блъсна украинка в Слънчев бряг
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

"Подкрепа" плаши с национална стачка


"Подкрепа" плаши с национална стачка
Президентът да отправи искане до 42-то Народно събрание за свикване на Велико Народно събрание. Такова искане отправя Конфедеративния съвет на КТ "Подкрепа" в своя позиция, приета във връзка с напрегнатата обстановка в страната
07 Юли 2013, Неделя, 12:20 ч.
Източник: СтандартНюз

Хората на Тренчев с ултиматум - или Велико народно събрание, или национален бунт

 

Президентът да отправи искане до 42-то Народно събрание за свикване на Велико Народно събрание. Такова искане отправя Конфедеративния съвет на КТ "Подкрепа" в своя позиция, приета във връзка с напрегнатата обстановка в страната.

„България се нуждае от спешно пренаписване на правилата за функциониране на държавата. В противен случай, ако политическите сили на 42-рото Народно събрание не предложат разумно решение, Конфедерация на труда „Подкрепа", за да защити интересите на своите членове и на сънародниците ни, е в правото си да предприеме действия за организиране и провеждане на общонационална политическа стачка", се казва в позицията.

Според синдиката Народното събрание е задължено да проведе този дебат и да се произнесе с гласуване. След това ясно ще се видят аргументите на решаващите фактори от задкулисието, които не желаят да се променя политическото статукво.

Хората на синдикалния бос Константин Тренчев допълват, че в момента има действащ Закон за избор на Велико Народно събрание, който не е отменен. В този закон пропорционалните и мажоритарни народни представители са 50 на 50, което е едно от основните искания на протестиращите. В същия закон е залегнало правото, че Инициативен комитет от 500 човека могат да издигнат независим депутат – също искане на протестиращите. Не е проблем да се променят няколко текста, с които да се улесни изборният процес в страната и зад граница /машинно и/или електронно гласуване/. Това е много по-лесно и бързо, отколкото да се променя Избирателният кодекс, казват от синдиката.

В становището се заявява, че са смехотворни аргументите, че едно ВНС е скъпо удоволствие, защото само чрез ВНС може да се намали броят на депутатите, да се регламентира отзоваването им, да се гарантира нормалното функциониране на съдебната система, да се децентрализира властта в регионите, да се избират областните управители и т.н.

Конфедеративният съвет на синдиката смята да изложи аргументите си за свикване на ВНС в отделно открито писмо до президента и до нацията.




149 години от Априлското въстание
149 години от Априлското въстание 01/05/2025, Четвъртък 08:00 0
Нафтата с ново попълнение
Нафтата с ново попълнение 30/04/2025, Сряда 22:00 0
Каза, че има опит с...
Каза, че има опит с... 30/04/2025, Сряда 21:48 0
Прави любопитен ход?
Прави любопитен ход? 30/04/2025, Сряда 21:00 0
Огромна трагедия в Индия
Огромна трагедия в Индия 30/04/2025, Сряда 20:00 1
Екшън в Перник
Екшън в Перник 30/04/2025, Сряда 19:48 0
Путин с показателен ход
Путин с показателен ход 30/04/2025, Сряда 19:24 4
2
Коментара по темата
2.
Гороор
08.07.2013 05:47:10
0
1
Имаше избори. хората гласуваха

които иска да си стачкува по улиците
1.
Сашко
07.07.2013 20:14:20
1
0
Сбогом 42-ро нар.събрание.Всички излизаме на национална стачка за ужас на олигархията.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
149 години от Априлското въстание 149 години от Априлското въстание 160 самодейци пресъздават епизоди от въстанието в Копривщица Пенсионната възраст или социалните вноски да вдигнат управляващите? Гуцанов предлага трети вариант Пенсионната възраст или социалните вноски да вдигнат управляващите? Гуцанов предлага трети вариант Социалният министър очаква парите да се вземат като се удари сивата икономика и се повиши събираемостта Нафтата с ново попълнение Нафтата с ново попълнение Отборът взе Димитър Василев Димитър Николов: Едва ли синът на Райна Княгиня е предполагал, че в Бургас ще учат за техници на самолети Димитър Николов: Едва ли синът на Райна Княгиня е предполагал, че в Бургас ще учат за техници на самолети Кметът припомня, че инициатор за създаването на Механотехникума, който днес празнува 100-годишен юбилей, е Георги Дипчев  (М)истерия с арестувания шеф на „Митници“ в Пловдив! Банкова го назначила, но Петков се оправдава с ГЕРБ (М)истерия с арестувания шеф на „Митници“ в Пловдив! Банкова го назначила, но Петков се оправдава с ГЕРБ Хайде да изслушаме полицаите от Пловдив, призова депутатът. Управляващите пускат пиар стратегиите и се крият, за да няма реални действия, коментира той Откриха трупа на Магдалена, която изчезна след купон, а телефонът ѝ бе открит захвърлен Откриха трупа на Магдалена, която изчезна след купон, а телефонът ѝ бе открит захвърлен Задържан е 17-годишен ученик, заподозрян за убийството на девойката Край на хаоса! От петък ще има синя зона в цялото ж.к."Възраждане" Край на хаоса! От петък ще има синя зона в цялото ж.к."Възраждане" От 2 май улиците в района влизат в платен режим – жителите ще могат да паркират с локален стикер Лоша новина за ГЕРБ от Валенсия! ЕНП не прие кандидатурата на Мария Габриел Лоша новина за ГЕРБ от Валенсия! ЕНП не прие кандидатурата на Мария Габриел За първи път партията на Бойко Борисов няма да има представител в ръководството на Европейската народна партия  Екшън в Перник Екшън в Перник Стрелба през нощта, има задържан "Черноморец" удари "Загорец"! Бургазлии докосват Втора лига "Черноморец" удари "Загорец"! Бургазлии докосват Втора лига Всички голове днес паднаха след почивката
Израел поиска помощ от България заради огнения ад край Йерусалим Израел поиска помощ от България заради огнения ад край Йерусалим Наложи се евакуация на жители от поне пет общини заради горските пожари Хвана си 2 пъти по-млада жена и разкри, че... Хвана си 2 пъти по-млада жена и разкри, че... Много я прегръща Тръмп с интересно изказване за Путин Тръмп с интересно изказване за Путин От Белия дом считат, че... Огромна трагедия в Индия Огромна трагедия в Индия Хотел се превърна в "газова камера" Путин с показателен ход Путин с показателен ход Преименува летище на "Сталинград" Зеленски с притеснителни думи за Русия Зеленски с притеснителни думи за Русия Президентът на Украйна твърди, че... Срина се при Гала Срина се при Гала Поводът за драмата му е внезапната смърт на оперния певец Борислав Спиров, който загина след нелепа катастрофа с камион Трагедия на военно летище, загина известен парашутист Трагедия на военно летище, загина известен парашутист Загиналият парашутист е бил член на 63-та парашутна бригада и е починал тази нощ във военната болница в Ниш от наранявания Тръмп задължи с указ шофьорите на камиони да владеят английски език Тръмп задължи с указ шофьорите на камиони да владеят английски език В края на втория си мандат Барак Обама подписа указ, който облекчи леко мярката. С него беше дадено право на полицаите по пътя да не отстраняват тези шофьори на тирове от работа, а просто да им напишат глоба Доналд Тръмп: Целият свят се смееше на САЩ Доналд Тръмп: Целият свят се смееше на САЩ Лидерът на републиканците изрази тежко мнение за Байдън
Доналд Тръмп Доналд Тръмп Луди искат да ме отстранят! Щяха да превърнат САЩ в пропаднала дупка от третия свят Виц на деня Виц на деня - Какво е шведска маса по нашенски?
- Запой в гараж, върху щайги.
Виц на деня Виц на деня България е единствената държава, в която даже и неодушевените предмети си имат майка. Статус във фейсбук Статус във фейсбук Горещото кафе в пластмасова чашка отнема 2/3 от мъжката потентност. Първо изгаря пръстите, а после и езика...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори