Силен трус в Северна Италия, спряха влаковете
21 Юни 2013, Петък, 18:15 ч.
Няма жертви, вторичните трусове продължават
Силно земетресение разтърси северната част на Италия и беше усетено в район с радиус от 160 километра - от западния град Милано до източния град Венеция, съобщават италианските медии. Жертви няма, нанесени са материални щети.
По данни на Италианския институт по геофизика и вулканология трусът с магнитуд 5,2, който е станал на дълбочина 5,1 километра, е бил усетен най-силно в провинциите Лука и Маса, в областта Тоскана и в Специя, областта Лигурия.
Епицентърът му е бил на 2 километра от град Фивицано, в провинция Маса, посочва в. "Кориере дела сера", цитиран от БТА. Жертви няма. Нанесени са незначителни щети в някои селски райони.
На места има частично срутени къщи.
В градчето Казола, в областта Тоскана, земетресението е отворило пукнатини в някои стари сгради.
В района продължават вторичните трусове, като най-силният от тях е с магнитуд 4. Италиански сеизмолози предупреждават, че се очакват още вторични трусове.
Заради труса беше прекъснато временно движението на влаковете в засегнатия район, но високоскоростният влак Милано-Болоня продължава да се движи, допълва агенцията.
В крайбрежния град Специя няколко завода бяха евакуирани, като предпазна мярка, но там няма материални щети.
Преди година две земетресения в Северна Италия взеха 23 жертви и нанесоха големи, а на места и непоправими материални щети на исторически обекти, както и на промишлени предприятия. Тогава 14 000 души останаха без дом.
Преди четири години мощен трус разлюля централния италиански град Акуила и отне живота на 300 души. Тогава десетки хиляди останаха без покрив.
Българският футбол загуби още една легенда, почина Спиро Дебърски
Рибакина повали Сабаленка за титлата на Аустрелиън оупън
Еконт спира услуга
Радев с нова покана от ПП "Трети март", била създадена за него за изборите
Класическите пържени кюфтета стават сочни отвътре и хрупкави отвън с тайната на баба
Тя е бременна с 12-тото си дете, а дъщеря й с първото
Температурата в Москва падна под -20 градуса
Попфолк певицата Андреа открива нова творческа страница като художник
Тревога за инвеститорите - цената на златото спадна рязко
Гърция затяга контрола за имоти заради турски схеми през България
Страхотен бутер сладкиш с боровинки и крема сирене за съботния ден
Оставаме си най-нещастните в ЕС, според световните класации
