×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Учителка изгори крачетата на 22 деца в Слънчев бряг, в Спешния център в МБАЛ – Бургас е лудница


Учителка изгори крачетата на 22 деца в Слънчев бряг, в Спешния център в МБАЛ – Бургас е лудница
Пострадалите са все момиченца, които са играли балет, изгоряла е плантарната страна на ходилата им от високата температура на сцената
Тема в развитие
виж още
скрий
17 Юни 2013, Понеделник, 19:56 ч.
Автор: Флагман.бг, снимки Катя КАСАБОВА

Преподавателката ги накарала да танцуват по нагрята до над 60 градуса повърхност

22 деца на възраст между 11 и 13 години от Украйна са приети по спешност в МБАЛ – Бургас с различна степен на изгаряне на крачетата им. Седем от тях са в особено тежко състояние и в момента се обработват раните им във Втора хирургия. Дежурният хирург д-р Митева е повикала всички лекари в района, които са на разпложение, за да помагат. Това, което засега се знае е, че в късния следобед днес тези деца са били принудени да  играят на сцена на открито при нагрято покритие над 60 градуса. Имало е международен фестивал в  комплекса, в който те са били включени като участници. Децата е трябвало да изпълняват номер с цвички, но учителката, която ги придружавала, разпоредила да ги събуят и да излязат боси.

Във Втора хирургия на МБАЛ-Бургас са събрани всички екипи, част от манипулациите се извършват и в шокова зала

 



 „Изгарянията са от втора А степен по  ходилата, повредена е плантарната страна, работим с най-добрите медикаменти, инжектирали сме ги против тетанус.”, каза д-р Митева. Украинчетата са били настанени в хотел „Гренада”. От МБАЛ –Бургас отказват всякаква допълнителна информация, а отговарящата за връзките с обществеността по линия на чуждите граждани Таня Николова, направо затвори телефона на репортера ни с думите, че няма какво да ни каже.

 

Очаквайте след малко подробности и имената на най-тежко пострадалите


В категории: Животът


5
Коментара
Светлозария КИДЕРОВА Справката за полетите на Пеевски вече е в парламента Справката за полетите на Пеевски вече е в парламента 10/07/2026, Петък 12:30 0
Тервел ИЛИЕВ 80-годишен шофьор блъсна испанец в Несебър 80-годишен шофьор блъсна испанец в Несебър 10/07/2026, Петък 10:10 6
5
Коментара по темата
5.
Оги Иванов
18.06.2013 21:43:04
0
3
Уважаеми господин Васлиев! Изгарянето е вид травма, термична травма. Обикновено има и възможност за инфекция, една от тях е инфекция с тетаничен бактерий. Предпазването е с ваксина! И тя е задължителна по целия свят! За това, уважаеми глупако Василев, се налага да имате известни познания по темата, за която поствате! Но за познания трябва четене, а Вие, тъпи селяндур Василев, определено не долюбвате тази дейност! Пък и за да е хейтър човек не е необходимо да е особено интелигентен! И е достатъчно да е неграмотен, като Вас, както личи от само едното написано изречение. Изреченията в българсия език започват с Главна буква, съкращенията завуршват с точка! А Вие сте жив, защото някой смешник все някога ви е извадил от миризливата дупка на родителката Ви.
4.
Александър Василев
18.06.2013 14:46:40
3
0
"инжектирали сме ги против тетанус" защото? така ли лекувате, велики мед служители! Смешници!
3.
nqkoq
17.06.2013 22:21:10
0
4
ami te gorkite dechica v nai silnoto slunce gi nakaraha da igraqt, edva slqzoha ot scenata, vsicki placheha, tazi ne bih q narekla uchitelka a nadzornichka!
2.
Николов
17.06.2013 21:41:47
0
3
Е тази учителка вероятно повече няма да може да казва на учениците си как да танцуват.
1.
az
17.06.2013 20:50:29
2
12
Украйнката сигурно в типичния руски стил е била подпиинала.
Сетих се, че и серГЕЙ е украинец.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Извънредно! Катастрофа затвори пътя Варна-Бургас, опашката е километрична (СНИМКИ/ВИДЕО) Извънредно! Катастрофа затвори пътя Варна-Бургас, опашката е километрична (СНИМКИ/ВИДЕО) Два автомобила са участвали в ПТП-то, изясянват се причините  Средната пенсия стига 543 евро, минималната заплата остава 620 евро Средната пенсия стига 543 евро, минималната заплата остава 620 евро Парламентът прие на първо четене бюджетите на ДОО и НЗОК, а максималният осигурителен доход се вдига до 2300 евро Плащаме 23 хил. евро на британец, пребит след мач на „Левски“ и ЦСКА Плащаме 23 хил. евро на британец, пребит след мач на „Левски“ и ЦСКА ЕСПЧ осъди България не за самия побой, а за провалено разследване и непроверен възможен расистки мотив НАТО налива пари за ремонт на летище "София", иска да стане негова база НАТО налива пари за ремонт на летище "София", иска да стане негова база Двете авиобази  „Враждебна“ и „Безмер“ ще бъдат модернизирани, за да могат да приемат и поддържат съюзнически сили и техника при нужда Обрат с „кървавата вдовица“ от Делта Хил: Ще влезе ли в затвора Елизабет Ланге след убийството на съпруга ѝ милионер? Обрат с „кървавата вдовица“ от Делта Хил: Ще влезе ли в затвора Елизабет Ланге след убийството на съпруга ѝ милионер? Прокуратурата повдигна обвинения на съпругата на Удо Ланге след 4 години битки и жалби от сина на жертвата Майка от жк. "Меден рудник" подозира сексуално посегателство над детето ѝ от възрастна съседка Майка от жк. "Меден рудник" подозира сексуално посегателство над детето ѝ от възрастна съседка Поведението на малчугана се променило, станал агресивен и си удрял главата в стената, а когато я видел пред блока се хващал за половите органи, споделя притеснената бургазлийка Предлагането на работа у нас намалява, бизнесът наема все по-предпазливо Предлагането на работа у нас намалява, бизнесът наема все по-предпазливо Най-много обяви има в София, Пловдив, Варна и Бургас, а очакваният ръст на заплатите тази година е около 6% Проф. Мишо Константинов пресметна: Президентските избори ще са на 15 ноември Проф. Мишо Константинов пресметна: Президентските избори ще са на 15 ноември Математикът предупреди, че машинният вот може да извади стотици хиляди хора от изборния процес Знаете ли, че в Квебек нямат водомери и не плащат отделна сметка за вода? Знаете ли, че в Квебек нямат водомери и не плащат отделна сметка за вода? За разлика от Канада, у нас отново е поставено искане на ВиК-Бургас за увеличаване на цената Германецът с педофилските видеа от карнобатското с. Искра се изправя пред съда Германецът с педофилските видеа от карнобатското с. Искра се изправя пред съда Той е част от ОПГ, което се разследва в Мюнхен 
Гърция погва Airbnb имотите, българи рискуват глоби до 20 000 евро Гърция погва Airbnb имотите, българи рискуват глоби до 20 000 евро Проверяват се данъчна регистрация, приходи, пожарогасители, детектори за дим, застраховки и дали жилището изобщо може да се отдава на туристи Проф. Иво Христов: Вървим към Трета световна, САЩ пишат сценария „НАТО 3.0“ и ни превръщат във васали Проф. Иво Христов: Вървим към Трета световна, САЩ пишат сценария „НАТО 3.0“ и ни превръщат във васали Според него промяната е невъзможна, защото корумпираният ни елит е удобен на Запада, а обществото няма живи сили за отпор От Бургас до Айфеловата кула: Георги Карагеоргиев ще бори престъпността в Париж От Бургас до Айфеловата кула: Георги Карагеоргиев ще бори престъпността в Париж Той се включи в елитна европейска бригада, която ще съдейства за сигурността на милионите туристи в най-горещите зони на мегаполиса Брюксел въвежда пълен чат контрол с едноименен закон Брюксел въвежда пълен чат контрол с едноименен закон Либерал-глобалистите успяха да прокарат текста в последния момент днес, докато много евродепутати отсъстваха САЩ удариха Иран, Техеран отвърна по американски бази в Залива САЩ удариха Иран, Техеран отвърна по американски бази в Залива Новата ескалация поставя под въпрос крехкото примирие, след като Вашингтон обяви удари по десетки цели, а Иран атакува военни обекти в Кувейт и Бахрейн Осъдиха Тръмп да плати над 5 млн. долара по дело на Е. Джийн Каръл за сексуално посегателство Осъдиха Тръмп да плати над 5 млн. долара по дело на Е. Джийн Каръл за сексуално посегателство Федерален съд в Ню Йорк нареди парите да бъдат преведени на писателката след изчерпване на възможностите за обжалване Знаков бизнесмен изчезна - колата му е паркирана, вещите му са вътре, а него го няма Знаков бизнесмен изчезна - колата му е паркирана, вещите му са вътре, а него го няма Полицията издирва шефа на хлебозавод „Мио“ Димитър Георгиев от Павликени с дронове и термокамери, проверява се и версия за отвличане Отиде си Бони Тайлър, гласът на Total Eclipse of the Heart Отиде си Бони Тайлър, гласът на Total Eclipse of the Heart Уелската певица почина на 75 години след тежко боледуване в Португалия САЩ започнаха масови бомбардировки по Иран: взривове в цялата страна  САЩ започнаха масови бомбардировки по Иран: взривове в цялата страна  Техеран изстреля в отговор ракети по Бахрейн и Катар Тръмп: Ще денуклеаризираме Иран! Нито един US войник няма да се върне жив, отговориха му от Техеран Тръмп: Ще денуклеаризираме Иран! Нито един US войник няма да се върне жив, отговориха му от Техеран Ислямската република е приключила, отсече той и заплаши с нахлуване на остров Харг, а говорителят на иранския парламент му отговори с „хайде, чакаме те“
Румен РАДЕВ Румен РАДЕВ Ще подкрепяме Украйна според възможностите си, а такива нямаме Виц на деня Виц на деня Бабички питат дете пред блока:
- Ти, чий син си, бе бабе?
- Ами, ние с татко не знаем, а мама не ни казва...
Виц на деня Виц на деня - Скъпа, няма нужда да ревнуваш! В леглото си по-добра от всички твои приятелки. Статус във фейсбук Статус във фейсбук Попитах в женски форум как да кача няколко килограма, че съм хърбава. Толкова нови псувни и клетви научих...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори