×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Георги Илиев отново ще е кмет на "Слатина", в "Искър" ще има балотаж
  • Димитър Маринов ще снима филм със Скарлет Йохансон
  • Шефът на Renault подаде оставка
  • Печки, перални и хладилници поскъпват с до 1000%
  • МВР се събира на национално съвещание
  • Над 50 хил. десетокласници се явяват на НВО по математика
  • В Източните Родопи се родиха три нови зубърчета
  • Официално: Стартират разговорите между Филипов и Зингаревич за ПФК Ботев
  • Смърт на пътя затапи движението на важен участък на магистрала Струма
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Тодор Батков дава 50 000 лева за най-добрите проекти на бъдещия „Град на 21 век” в Крайморие


Тодор Батков дава 50 000 лева за  най-добрите проекти на бъдещия „Град на 21 век” в Крайморие
Изпълнителният директор на дружеството „Форос Дивелъпмънт” АД Иван Касалийски и Главният архитект на Бургас Веселина Илиева представиха условията на архитектурния конкурс за мащабния проект в Крайморие. Собственикът Тодор Батков не присъства
06 Юни 2013, Четвъртък, 16:01 ч.
Автор: Женя АТАНАСОВА Снимка Автора

Едва от година са урегулирани всички имоти на полуостров Кафка, където ще се строи тузарския комплекс

50 000 лева общо ще получат първите трима архитекти, класирани в конкурса за проектиране на бъдещия „Град на 21 век” в бургаския квартал Крайморие. Зад мащабната инвестиция стои известният адвокат Тодор Батков. Той обаче днес не дойде на официалното представяне на конкурса за проекта на жилищно-ваканционния комплекс, който трябва да се изгради на полуостров  Кафка. Изпълнителният директор на дружеството – собственик - „Форос Дивелъпмънт” АД Иван Касалийски и Главният архитект на Бургас Веселина Илиева участваха в презентацията пред поканените членове на Съюза на архитектите, Камарата на архитектите, както представители на бизнеса и медиите.  Тодор Батков обаче ще участва в журирането.

Според Касалийски компанията купува първия парцел в квартал Крайморие през пролетта на 2005. Самият Тодор Батков обяви намеренията си да прави модерен комплекс в кв. Крайморие още през есента на 2007 г. Тогава  проектът бе използван за PR на Йоан Костадинов, който се кандидатира за четвърти мандат. Тодор Бактов обеща да инвестира над 250 милиона евро в бъдещия тузарски квартал на Бургас, който трябва да се разпростре върху повече от 1000 дка на живописния полуостров Кафка. Проектът обаче не беше стартиран, а медиите съобщиха, че милионите на адвоката са били стопени от икономическата криза.

Днес Касалийски обясни, че окрупняването на цялостната площ на проекта, който по-късно бе преименуван на „Форос”, продължило до 2009 година. Чак през лятото на 2012 година бил сменен статутът на последните 10 терена.

„Инвеститорът устоя на изкушението да направи бързи и лесни печалби чрез продажба на част от територията във времето на строителния бум. Не го направи, защото визията и желанието на мажоритарния собственик  бе да създаде живописен комплекс с прекрасна гледка към морето”, каза още Касалийски.

Бъдещият проект ще бъде реализиран на територия с площ по документи за собственост от 389 619 квадратни метра, разделени на 45 урегулирани поземлени имота.

Самият конкурс за най-добър проект ще бъде отрит, национален, таен и едноетапен. Крайният срок за регистрация на участниците е 17 юли 2013 година, а електронното оповестяване на резултатите ще е на 15 септември. За първата награда са заделени 25 000 лева, за втората и третата съответно по 15 000 и 10 000.


В категории: Бизнес


0
Коментара по темата
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Кадри от изгрев до залез вдъхновяват дарителска мисия Кадри от изгрев до залез вдъхновяват дарителска мисия Фотоизкуството е с благородна кауза – роял за младите таланти МОН публикува верните отговори от НВО по математика за 10 клас МОН публикува верните отговори от НВО по математика за 10 клас На изпита се явиха над 55 хиляди ученици Първо във Флагман.бг: Ето кой поема ръководството на РУ-Созопол Първо във Флагман.бг: Ето кой поема ръководството на РУ-Созопол Най-обичануят пътен полицай в България застава начело на районното в Царево Жега, мръсотия и без климатик! Проверка установи шокиращи условия на летище Бургас Жега, мръсотия и без климатик! Проверка установи шокиращи условия на летище Бургас Не може така! Бургаското летище с фрапиращи нарушения, подчерта транспортният министър Въоръжен екшън на пътя: Мъж извади пистолет срещу жена край Руен Въоръжен екшън на пътя: Мъж извади пистолет срещу жена край Руен Не е ясна причината за заплахата, но вероятно е заради спор на пътя  Две седмици пост от днес Две седмици пост от днес Петровият пост е по-малко строг и по-щадящ от Великденския Смърт на пътя затапи движението на важен участък на магистрала Струма Смърт на пътя затапи движението на важен участък на магистрала Струма Трафикът от Кулата към Благоевград и София се осъществява само в дясната лента на аутобана Почина един от най-богатите мъже в света Почина един от най-богатите мъже в света Той беше икона и пионер, спечелил уважението на хората по целия свят Зрелищна катастрофа край Камено! Млад шофьор направи ключова спасителна маневра Зрелищна катастрофа край Камено! Млад шофьор направи ключова спасителна маневра Бе избегнат челен удар в последния възможен момент Открито е огнище на шарка по овцете в Бургаско Открито е огнище на шарка по овцете в Бургаско Заболяването е установено в обект със 183 дребни преживни животни
Самолет, прелитащ над България, се върна обратно заради бомбена заплаха Самолет, прелитащ над България, се върна обратно заради бомбена заплаха Полет LH752 е бил на път за Хайдарабад и се е върнал обратно, докато е прелитал над българското въздушно пространство Български моряци са на кораб, който се обработва на пристанище Хайфа, което е в обсега на иранските ракети Български моряци са на кораб, който се обработва на пристанище Хайфа, което е в обсега на иранските ракети От съображение за сигурност от дружеството са отказали да съобщят името на плавателния съд, както и броя на българските моряци на борда му поради опасения за сигурността им Куп звезди се пускат на турнир с благородна кауза в Бургас Куп звезди се пускат на турнир с благородна кауза в Бургас В надпреварата ще се включат 12 отбора, сред които познати футболни клубове и отбори на водещи фирми от Бургас и региона В Поморие ще бъде открито първото национално биенале „НАТЮРМОРТ“ В Поморие ще бъде открито първото национално биенале „НАТЮРМОРТ“ Тази национална изложба на изключително високо ниво слага началото на етап, който не само популяризира изобразителното изкуство, а и акцентира върху определен жанр Лято с ритъм, изкуство и емоции – Община Царево представя културната си програма за юли Лято с ритъм, изкуство и емоции – Община Царево представя културната си програма за юли Богата и пъстра програма ще събере на едно място музика, визуални изкуства, улични представления, танци и фестивали – всичко това на фона на морския бряг и вълшебните вечери под звездите Пиян шофьор от София катастрофира с БМВ край Созопол Пиян шофьор от София катастрофира с БМВ край Созопол Шофьорът е задържан за срок до 24 часа, а автомобилът е иззет по съответния ред от органите на реда бТВ я изпрати преждевременно в майчинство бТВ я изпрати преждевременно в майчинство Хубавата синоптичка, която е в очакване на първото си дете, се сбогува с телевизията миналата седмица и веднага отпраши да празнува свободата в Гърция Тя каза колко лева има в кешово обръщение, сумата е внушителна Тя каза колко лева има в кешово обръщение, сумата е внушителна Става въпрос за над 30 млрд.лева Продуцентите на Ергена го превърнаха в марионетка и направиха за смях, днес той дълбоко съжалява Продуцентите на Ергена го превърнаха в марионетка и направиха за смях, днес той дълбоко съжалява Грешката, която Алек отчете е, че не опитал да наложи мнението си и се съгласил да зареже Магдалена и Надежда с видео, за което понесе доста критика от зрителите Той не е пропаднал пияница, а син на една от най-големите знаменитости в света Той не е пропаднал пияница, а син на една от най-големите знаменитости в света Приеха го по спешност в болница заради свръхдоза 
Никушор Дан, президент на Румъния Никушор Дан, президент на Румъния Единственият език, който Русия разбира, е този на силата Виц на деня Виц на деня - Тате, как се запознахте с мама?
- Язе тогава карах такси, а она немаше пари да си плати...
Виц на деня Виц на деня Редник подмазвач:
- Господин старшина, вие сте гений!
- Ти да не си по-хубав бе?! Два непоряда по служба...!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук За съжаление в Европа сме познати като разбойници, проститутки и рафинирани мошеници
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори