×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Украинските морски дронове вече са в Тихия океан
  • Пускат движението по ремонтираните участъци на магистрала „Тракия“ в две области
  • София ще разполага с 1,523 млрд. евро до приемането на бюджета за 2026 г.
  • 16-годишен пострада при челен сблъсък между две електрически тротинетки край Несебър
  • На 4 юли т.г. Авиомузей Бургас ще отбележи деветата годишнина от своето откриване
  • Регата „Черноморец Бургас 2026“ се завръща за своето 17-о издание
  • „Бургас и морето“ Ви очаква на 1 август в Летния театър
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Държавата иска да развали заменка на 206 дка гора с Тодор Батков в Крайморие


Държавата иска да развали заменка на 206 дка гора с Тодор Батков в Крайморие
Преди 10-ина години Тодор Батков представи мегапроекта, който впечатли цяла България, но до този момент така и не може да се реализира
18 Февруари 2020, Вторник, 12:51 ч.
Автор: Иван КОЛЕВ, снимка: Архив на Флагман.бг

Държавата иска да развали заменка на 206 дка гора в Крайморие с Тодор Батков

Министерството на земеделието стартира процедура по развалянето на заменка край Крайморие с фирмата на Тодор Батков „Форос Дивелоупмънт“. Това стана ясно от думите на адвоката в сутрешния блок на бТВ.

Флагман.бг припомня, че бившият собственик на ФК „Левски“ от 15-ина години се опитва да реализира грандомански проект на полуостров „Форос“ край Крайморие, където иска да изгради модерния комплекс „Ривиера 21 век“.

Работата по смелото бизнес начинание започна още през 2005 година, но до този момент така и не се е реализирало, защото са необходими между 250 и 300 млн.евро.

В мандата на Тройната коалиция (2005-2009 година, б.а.), някогашния наместник в България на руския бизнесмен Майкъл Чорни, извърши спорна заменка – 600 дка в Тетевенския балкан за 206 дка гора край морето.

Тодор Батков рестартира мегапроекта си „Град на 21 век” в Крайморие за над 250 милиона евро

Става въпрос за целия горски фонд от главния път Бургас-Созопол до полуостров Форос. Години по-късно стана ясно, че държавата е оценила този парцел на скандално ниска цена – 8 лева на кв.м.

Още преди няколко месеца Министерството на земеделието даде заявка, че ще ревизира всички спорни заменки и очевидно една от тях е точно гората на Тодор Батков край Бургас.

„Те искат нещо изсмукано от пръстите и юридическо необосновано. Ще изясним отношенията си в съда. В крайна сметка тази гора е там и ще продължава да е гора, а не нещо друго. Взех я, за да не отиде в ръцете на някой друг, който да построи до моя комплекс нов Слънчев бряг. Дал съм много по-голяма първокласна гора в Централния балкан“, обясни Батков.

По думите му горския фонд край Бургас не ставал дори за дърводобив, тъй като бил средиземноморски бор.

„Няма недопустима държавна помощ в тази заменка. Категорично! В краен случай не ми трябва тази гора, ако я искат, ще им я върна. Това е гора без стопанско значение. Попитайте Община Бургас и ще видите, че аз съм я предоставял за обществени нужди. Дал съм съгласие да се направи паркинг за наблюдаване на птиците, кучкарник и каквото поискат от мен“, допълни Батков.

Тодор Батков откупи пет проекта, за да изгради „Града на мечтите“ на ривиерата на нос Форос

 


В категории: Бургас


Иван КОЛЕВ Автор
Иван КОЛЕВ
6
Коментара
Михаил ДИМИТРОВ В Зоопарк Бургас се роди бяло двугърбо камилче В Зоопарк Бургас се роди бяло двугърбо камилче 26/06/2026, Петък 15:00 2
6
Коментара по темата
6.
Кико
19.02.2020 19:38:01
0
2
Брей, този ухилен дебил, бил дал? Гешев, ти си ни надвжда че поне малко ще върнат тези изедници! Бил дал!!!
5.
6666
18.02.2020 16:08:53
2
17
Такава ни беше и цялата преватизация преди 25 год.Представете си 8 лева на кв.м до Созопол , браво.
4.
Parola
18.02.2020 15:54:43
1
15
Измамници няма оправия тази държава.
3.
Замяна
18.02.2020 14:20:37
1
16
Те и крайморци си искат земята в Крайморие не онез блата дето ни ги дадоха в замяна на земята ни
2.
до 1
18.02.2020 14:03:40
0
8
В десетката :D
1.
по темата е не трий
18.02.2020 13:52:21
0
28
Блазе му, връща келявия средиземноморски бор и на 600 декара балкан ще си направи мечкарници, вълчарници, кеф му диви ягоди, кеф му боровинки, чист въздух, ромон на ручеи. А дано.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Регата "Черноморец Бургас" събра над 130 ветроходци Регата "Черноморец Бургас" събра над 130 ветроходци Седемнадесетото издание на престижното ветроходно състезание беше открито официално на Морската гара в присъствието на десетки гости Мачът между Ботев и Славия не бил уреден, обяви прокуратурата Мачът между Ботев и Славия не бил уреден, обяви прокуратурата Решението на прокуратурата е постановено на 10 юни 2026 г., след като месец по-рано са обработени материалите от мащабна проверка на Главна дирекция „Национална полиция“ Даниела от Ергенът не иска да работи от 8 до 17 часа Даниела от Ергенът не иска да работи от 8 до 17 часа Участничката от „Ергенът“ не спести тежки думи и директно го определи като изключително злобен човек Полицайката ятак на пътния убиец Семерджиев влезе в Сливенския затвор Полицайката ятак на пътния убиец Семерджиев влезе в Сливенския затвор Симона Радева беше отведена с белезници от дома си, за да излежи присъдата си от 3 години и половина Слиза ли Гала от ефир? Истината за рекордно дългата й ваканция Слиза ли Гала от ефир? Истината за рекордно дългата й ваканция Емблематичното лице на „На кафе“ излезе в най-дългата ваканция в историята на Нова телевизия В Зоопарк Бургас се роди бяло двугърбо камилче В Зоопарк Бургас се роди бяло двугърбо камилче Малкото е женско и впечатлява с бялата си окраска – истинска рядкост при този вид Радев: Спряхме скандални поръчки - 1 млрд. евро за мантинели и 47 млн. за рязане на клони около жп релси Радев: Спряхме скандални поръчки - 1 млрд. евро за мантинели и 47 млн. за рязане на клони около жп релси Фирма коси 3 декара трева през зимата за 250 хиляди лева. Добре ли е? Има стотици такива неща. Отвсякъде е текло, посочи  той Кола се вряза в кабинета на дентална клиника Кола се вряза в кабинета на дентална клиника За щастие при зрелищния сблъсък тази сутрин няма пострадали, а екипът благодари на съседите и приятелите за светкавичната помощ Мениджърът Иван Иванов стана лидер на ГЕРБ в Айтос Мениджърът Иван Иванов стана лидер на ГЕРБ в Айтос Той заменя Красимир Енчев, който бе начело на структурата от 2012 година  Древен „египетски метод“ помага да заспим лесно в жегата Древен „египетски метод“ помага да заспим лесно в жегата Евтиният трик с влажен чаршаф охлажда тялото чрез изпарение, но експертите напомнят, че здравето е по-важно от икономията на ток
Краят на една ера: Печатните вестници в България лека-полека изчезват Краят на една ера: Печатните вестници в България лека-полека изчезват Най-сериозната тенденция в доклада на НСИ е продължаващият спад при традиционните периодични издания Вътрешният министър Иван Демерджиев започна да сменя областни шефове заради „нов подход“ Вътрешният министър Иван Демерджиев започна да сменя областни шефове заради „нов подход“ Във Велико Търново има нов началник  Край на „запазването“ с чадъри в Халкидики: Гърция въвежда масова конфискация на плажа Край на „запазването“ с чадъри в Халкидики: Гърция въвежда масова конфискация на плажа Община Полигирос даде срок до 5 юли на летовниците сами да приберат шезлонгите си, след което общинските служби започват масирани принудителни акции Обратно броене за съдебната реформа: Големият кадрови капан до 17 октомври Обратно броене за съдебната реформа: Големият кадрови капан до 17 октомври Депутатите приеха промените за новия ВСС почти единодушно, но изискването за 160 гласа в парламента вещае тежък процедурен саботаж Гордън Рамзи се готви за нова житейска роля, призна, че е ужасен Гордън Рамзи се готви за нова житейска роля, призна, че е ужасен Ще става дядо Онлайн триумф на садизма: Убиец позира с победен знак пред издъхващия 17-годишен Луи Онлайн триумф на садизма: Убиец позира с победен знак пред издъхващия 17-годишен Луи Изданието „Билд“ разкрива шокиращите видеокадри от Нарбон, при които група тийнейджъри пребиват жестоко свой връстник, оставяйки го да умре на строителна площадка Как британските закони родиха прецедент, по-абсурден от българската реалност и защо тийнейджър бе оправдан за убийство Как британските закони родиха прецедент, по-абсурден от българската реалност и защо тийнейджър бе оправдан за убийство Ако си мислите, че родната Темида не работи, погледнете към Острова, където оневиниха тийнейджър за убийството на дете – у нас законът поне призна за виновен и осъди бургаския касапин Иван Тексас търси избягал жираф, дават 5 хил. долара награда Тексас търси избягал жираф, дават 5 хил. долара награда Животното, което принадлежи към силно застрашен африкански вид, е изчезнало в хълмистите и труднодостъпни местности извън пределите на имота в град Лийки Бургас и морето ще се проведе на 1 август, вижте кои са песните Бургас и морето ще се проведе на 1 август, вижте кои са песните Музиканти и автори от цялата страна имаха възможност да изпратят своя авторска музика и да станат част от тазгодишното издание Константин Стойков с дебют на ринга на ELITBET MAX FIGHT 66 в Бургас срещу опасния Чарли Даинес Константин Стойков с дебют на ринга на ELITBET MAX FIGHT 66 в Бургас срещу опасния Чарли Даинес Известен със своя агресивен стил, Стойков влиза в ринга след участия на големи международни сцени и битки срещу елитни съперници, решен за победа.
Проф. Георги РАЧЕВ Проф. Георги РАЧЕВ Пускаме бавния грил. Водата в Черно море – 26 градуса Виц на деня Виц на деня На пазара:
- Брей, че са ви скъпи яйцата!
- Госпожо, ето ви кош, слама и петел, снесете си ги сама!
Виц на деня Виц на деня Съпругът, в просъница:
- Жена, загаси телевизора и ме завий с одеяло.
Съпругата, шепнешком:
- Не може, скъпи, на кино сме...
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Учени установиха, че основната причина да не се сбъдват мечтите е високите им цени...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори