Kатаджиите с таблети от понеделник
Катаджиите вече с таблети. В понеделник официално от Главна дирекция Национална полиция устройствата ще бъдат раздадени на пътните полицаи.
С тях катаджиите ще могат да осъществяват отдалечен онлайн достъп за пътен контрол. Очаква се да бъдат връчени първите 120 таблета за служителите на 12 областни дирекции.
Общо 269 таблета ще получат звената за пътен контрол във всички областни дирекции на МВР в страната до края на седмицата.
Катаджиите ще могат с новата техника да проверяват за налична валидна застраховка „Гражданска отговорност", валидно свидетелство за управление на МПС и справка за наложени наказания с фиш на водача.
Въвеждането в експлоатация на устройствата е етап от реализацията на Стратегията на МВР за автоматизация на контролната дейност на Пътна полиция, припомниха от МВР.
Гласуват разчетите, условията и лимитите за уреждане на бюджетните отношения
Какво се случва с парите ни, ако банката фалира
Светофарът на ключово кръстовище в Бургас ще бъде извън строя заради ремонт
75 000 автомобила излизат от София за Гергьовден: Огромен трафик по основните автомагистрали
Панорама на средното образование в Бургас: Представят най-актуалните специалности
Варненските пожарникари почетоха героите си и поискаха по-добра защита
Дадоха ход на делото срещу Станимир Хасърджиев за наркотици, порнография и сексуални престъпления
Добри новини за Любослав Пенев: лечението дава резултат
Българка се бори за живота си след падане от 20 метра на Самотраки
Йотова в Ереван: България е мост между Европа, Азия и Близкия изток
Междузвездната треска завладя света: феновете празнуват
Кървава драма във Варна: Жена от Литва нападна с нож четирима
