×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Райфайзенбанк тероризира 2 години поръчител на свой длъжник в Бургас, три пъти го вкарва в съда


Райфайзенбанк тероризира 2 години поръчител на свой длъжник в Бургас, три пъти го вкарва в съда
Тихомир Атанасов (вляво) днес отново за пореден път влезе в съда като поръчител по кредит от "Райфайзен банк", взет от негов приятел през 2008 година
15 Март 2013, Петък, 11:10 ч.
Автор: Боряна ТЕНЧЕВА

Тихомир Атанасов изпаднал в шок като научил след три години мълчание, че трябва да плаща 17 500 лева на „Райфайзенбанк"

31-годишният Тихомир Атанасов от Бургас от две години се бори срещу терор на „Райфайзен банк”, която три пъти го вкарва в съда като поръчител по потребителски кредит, теглен от негов приятел през 2008 година.  Днес Бургаският районен съд даде ход на поредното дело на „Райфайзен банк” срещу него.

Драмата с банката започнала през 2008 г., когато познат на Тихомир взел кредит от 13 387,52 лева, а той му станал гарант. Минали три години, когато на Тихомир доходите били запорирани и той с ужас разбрал, че всъщност вноските по кредита са просрочени. Банката без да го уведоми, дори и чрез телефонно обаждане, издала изпълнителен лист, според който той като поръчител трябвало да плати 17 500 лева. Тихомир Атанасов изпаднал в шок, но за разлика от други притиснати длъжници, се обърнал към адвокат, за да си потърси правата.

„През март 2011 година чак научих, че този кредит е в огромно просрочие и става предсрочно изискуем. Естествено, веднага отидох в банката. Казаха ми, че има издаден изпълнителен лист. Предложих да се разберем, за да плащам на вноски солидната сума. Отговорът обаче беше, че трябва да платя всичките пари и че имам на разположение 14 дни. В този момент входирах писмено заявление с помощта на адвокат Светлозар Николов, с което предложих да плащам по 500 лева на месец, за да може по-бързо да се навакса просрочието, за да си влезе кредита пак в срок. От банката обаче отказаха и тръгнаха да ме съдят. Отнесоха се напълно неадекватно, отхвърлиха ми предложението. Наех адвокат, понеже няма какво друго да правя, и тръгнахме да обжалваме.”, разказа Тихомир Атанасов днес. Дължимата сума досега набъбнала до над

22 хил. лева. Първият изпълнителен лист паднал, последвал втори, стигнало се отново до съд.

„Райфайзенбанк” нарушава правата на длъжниците по това производство. Тихомир Атанасов по никакъв начин не е знаел какво става с кредита, докато не му е издаден изпълнителен лист. Тогава е намерил все пак 2000 лева, платил ги е, но от банката му казали, че трябват още. Тогава той се свърза с мен и поех защитата му. В резултат беше обезсилен изпълнителния лист на банката. Спря се делото, вдигнаха се запорите и пак започнахме разговори. От там обаче се държаха нагло и не искаха да ни чуят, казаха, че ще ни осъдят. Те започнаха ново дело, за да доказват, че Тихомир дължи пари. Не може на едно и също основание два пъти да съдиш един човек. Съдът спря делото. Сега отново, за трети път банката започва дело. Самият договор за кредита е направен така, че банката е вдигала няколко пъти лихвите, длъжникът е изпадал в невъзможност да плаща, не му е предложен вариант да му разсрочат задълженията при тази криза. Така всичко пада върху поръчителя, тъй като длъжникът няма нищо. По всякакъв начин се опитват да го притиснат. Това е изключително несправедливата банкова система в България. Аз се ангажирах с това дело, но повечето хора нямат възможност да си наемат адвокати, тъй като делото започва тепърва след като вече всичко за взели и разпродали на длъжниците. В случая не е така само, защото паднаха изпълнителните листи”, каза адвокатът на Тихомир Атанасов – Светлозар Николов.

Днес в съдебната зала „Райфайзенбанк” беше представена от служителка, която настоя медии да не присъстват на заседанието. По-късно тя отказа какъвто и да е коментар пред журналисти.

Делото днес беше отложено, за да се изяснят позициите на двете страни, защото от „Райфайзен банк” предоставиха куп листи възражения по становището на Тихомир Атанасов и неговия адвокат Светлозар Николов.


В категории: Темида


Боряна ТЕНЧЕВА Автор
Боряна ТЕНЧЕВА
4
Коментара
Флагман.БГ Гала се поболя заради рака на дъщеря си Гала се поболя заради рака на дъщеря си 01/02/2026, Неделя 16:00 0
4
Коментара по темата
4.
Niki
10.11.2013 19:26:49
0
1
НАЙ -ПРЕСТЪПНАТА БАНКА Е РАЙФАЙЗЕН БАНК БЪЛГАРИЯ.ХОРА НЕ ХОДЕТЕ В ТАЗИ БАНКА,ИМАТ АГРЕСИВНА РЕКЛАМНА ПОЛИТИКА И В МОМЕНТА В КОЙТО ИМ ВЛЕЗЕТЕ В КАПАНА ЩЕ БЪДЕТЕ ОБРАНИ И НАПРАВЕНИ ДЛЪЖНИЦИ ЗА ЦЯЛ ЖИВОТ!
3.
poznat
15.03.2013 17:14:08
1
5
za6to atanasov ne kaje koi i za kakvo tegli parite za6to stana poru4itel i kade otidoxa parite TIXOMIRE JENA MRUSNA ISKA6 DA PALI6 XORATA NARED MAI A i kolata na mom4eto vze s toq mi6ok tvoq advokat IZMAMNIKA 6te reve6 pak jeno
2.
Патил
15.03.2013 16:02:38
0
13
Добре, че се махнах от Райфайзенбанк - лихвари и таксаджии!
1.
кредитополучател
15.03.2013 15:03:26
0
17
ДА ЕБА ВАШТА МАМА БАНКЕРСКА МРЪСНА!!!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Задържан, унизен и уволнен: Историята на един невинен таксиметров шофьор от Бургас! Задържан, унизен и уволнен: Историята на един невинен таксиметров шофьор от Бургас! Уж дрогиран, но чист – как съдът унижи прокуратурата в Бургас Депутатът инж. Петър Кънев гост на празника в Черноморец Депутатът инж. Петър Кънев гост на празника в Черноморец Той уважи поканата на кмета на общината Тихомир Янакиев и кметът на Черноморец Росен Деспов Президентът Илияна Йотова: Изборът за служебен премиер не зависи само от мен Президентът Илияна Йотова: Изборът за служебен премиер не зависи само от мен Моята идея е максимално следващият служебен министър-председател да отговори на очакванията на българските граждани по справянето с тази най-важната задача Още две жени убити в рамките на дни, а институциите отново с оскъдна реакция Още две жени убити в рамките на дни, а институциите отново с оскъдна реакция Убийства в Койнаре и Брестак разкриват системен провал в защитата на жени от домашно насилие Убити на пътя, погребани в съда Убити на пътя, погребани в съда Случаят с 9-годишно момиче отново поставя въпроса за отговорността на институциите и наказанията за тежките пътни инциденти Сняг в Бургас? Да, и идва още - подгответе се за нощта Сняг в Бургас? Да, и идва още - подгответе се за нощта Странджа вече натрупва, а вятърът и снеговалежът се засилва  Бургас приветства премиерата на филма "Нас, които ни няма" Бургас приветства премиерата на филма "Нас, които ни няма" Режисьор е бургазлийката Габриела Бозова  Само във Флагман.бг: Вижте как джип връхлетя в емблематично заведение и едва не уби 6 човека Само във Флагман.бг: Вижте как джип връхлетя в емблематично заведение и едва не уби 6 човека Цяло чудо е, че няма тежко пострадали Президентът Йотова призова за край на политическото опиянение и фокус върху бъдещето на България Президентът Йотова призова за край на политическото опиянение и фокус върху бъдещето на България В село Делчево вицепрезидентът подчерта значението на труда, традициите и обединението за просперитета на страната АПИ съобщава за временно ограничено движение в няколко прохода АПИ съобщава за временно ограничено движение в няколко прохода 290 снегорина обработват републиканските пътища при зимни условия
Тайната на Гордън Рамзи за перфектни бъркани яйца е само една съставка Тайната на Гордън Рамзи за перфектни бъркани яйца е само една съставка Известният шеф-готвач разкрива как превръща обикновеното ястие в кулинарно удоволствие Студ скова Централна Европа - реки и езера се превърнаха в ледени пързалки Студ скова Централна Европа - реки и езера се превърнаха в ледени пързалки Полша и Германия са под влияние на продължителен студ, с температури до -30 градуса и рядко срещано пълно замръзване на водни обекти Том Круз напусна апартамента си в Лондон за 35 милиона паунда, след като районът му се стори опасен Том Круз напусна апартамента си в Лондон за 35 милиона паунда, след като районът му се стори опасен Звездата от „Мисията невъзможна“ е разочарован от упадъка на някога луксозния квартал в Лондон Израел забранява „Лекари без граници“ да работят в Газа Израел забранява „Лекари без граници“ да работят в Газа Заради отказ да предоставят списък със служителите си Гала се поболя заради рака на дъщеря си Гала се поболя заради рака на дъщеря си Най-вероятно звездата е под постоянно напрежение заради тежката диагноза на младата майка Натали Трифонова обяви блестящото си завръщане Натали Трифонова обяви блестящото си завръщане След месеци на подготовка за най-важната роля в живота ѝ – майчинството, чаровната синоптичка сподели, че отново ще се качи на сцената като Улла в мюзикъла „Продуцентите“ Цола Драгойчева за смърните присъди от Народния съд: Никога не бях спала толкова добре, както в утрото на екзекуциите Цола Драгойчева за смърните присъди от Народния съд: Никога не бях спала толкова добре, както в утрото на екзекуциите 1 февруари е обявен за Ден на признателност и почит към жертвите на комунистическия режим от Министерския съвет на Република България с решение № 37 от 20 януари 2011 г. Пазете се от това изчадие Пазете се от това изчадие Думите са на големия Георги Христов Голяма руска звезда по ски бягане остава извън Олимпиадата в Милано Голяма руска звезда по ски бягане остава извън Олимпиадата в Милано Международният олимпийски комитет отхвърли участието Александър Болшунов заради военната му ангажираност и политическа позиция Автобусна катастрофа в Турция: Много жертви и ранени (ВИДЕО 18+) Автобусна катастрофа в Турция: Много жертви и ранени (ВИДЕО 18+) Най-малко 8 души починаха, няма данни дали българи са били в превозното средство
Драгомир Стойнев, БСП Драгомир Стойнев, БСП Триъгълникът на властта се превръща в Бермудски, който поглъща политици, несъгласни с мнението на улицата
Виц на деня Виц на деня - Тате, какво означава Злото ражда зло?
- Ами, например, баба ти е родила майка ти.
Виц на деня Виц на деня - Трябва да погледнем на нашите отношения отстрани!
- Добре за кога искаш да купя билети за цирк?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Човек с добри мисли, никога не може да бъде грозен.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори