Малко Търново става част от международната мрежа „Спокойни градове”
28 Октомври 2012, Неделя, 13:31 ч.
Автор: Бесове.БгФренски проект събра екскурзоводи в Странджа
По време на тридневния семинар за екскурзоводи в Странджа по международния проект Be Natur е била обсъден потенциал на Малко Търново като възможен кандидат за членство в международната мрежа на т. нар. "Спокойни градове". Пред Радио „Фокус” Бургас инж. Иван Камбуров, ръководител на проекта, ст. експерт "Научна и консервационна дейност", завеждащ Клон "Царево" към дирекция на ПП "Странджа” каза "Това е международна инициатива, която се заражда в Италия преди около 10г. Колеги от гр Визе, Турция поканиха Асоциацията за екологичен и селски туризъм да направи проучване в България кои малки населени места биха били подходящи за една такава мрежа, която обединява селища със спокоен живот, обърнат към качеството на услугите, на почивката в тези населени места. Нашите турски колеги са ни казвали, че Малко Търново е много подходящо място и е образец за уредено градче, за спокоен живот”.
По думите му приемането на града в тази мрежа е един дълъг процес, но ако бъде приет, то общината може да се възползва от интереса на туристите, които желаят истински и качествено да си починат.
В категории:
Малко Търново
Руския полуостров Камчатка бе ударен от земетресение с магнитуд 5.6
03/11/2025, Понеделник 10:27
0
Още един моторист загина - Петър загуби битката за живот
Ужасяваща катастрофа край ГКПП Лесово, има жертви
В деня на българския художник – 3 неповторими страници в историята
03/11/2025, Понеделник 10:20
0
Вече не е нито кифла, нито еротичен модел, а уважаван психолог
Знаете ли, че родителите на Фики и Емрах са братовчеди
Светлана не си губи времето, хвана се с нов богаташ
Това момче се превърна в сензация и днес цяла България говори за него
Ще се върнем през 90-те, идва най-голямата криза с петрола, казват сърбите
03/11/2025, Понеделник 09:51
0
Двама задържани с метамфетамин при акции в Бургас и Карнобат
Шофьор от Средец предизвика катастрофа заради неспазена дистанция
03/11/2025, Понеделник 09:31
0
Регулация за социалните мрежи "за" и "против" използването им от деца
03/11/2025, Понеделник 09:18
1

БРАВО!
Сега в Малко Търново, скоро и в други градове...
ТО !!!
на този път щото турски не говоря.....и нямам намерение да го уча нито ме итересуват турските стоки МЕНТЕТА, ЬМА ВИЕ ИЗГЛЕЖДА ОЧАКВАТЕ С НЕТЪРПЕНИЕ НЯКОЙ ГОЛЯМ турски бей или катарски шах......да ИНВЕСТИРА ( УНИЩОЖАВАЙКИ ВСИЧКО българско ).
Друго се постигат нещата КОГАТО СИ С ВЛАСТ НА МИНИСТЪР.......народът нали е дрисиран да слуша покорно......
По вярното е липса на живот.
Много хубаво съчетание на новини...