Изгорелият тир бил пълен с текстил, огънят тръгнал от газов котлон
Разследват палеж по непредпазливост
Изгорелият тир на ГКПП „Капитан Андреево“, за който Флагман.БГ писа в ранния следобед, бил пълен с текстил, предназначен за Германия. Щетите са огромни. Близо 25 тона от експортната стока се превърна в пепел. Над граничният пункт се издигаше гъст черен дим преди огнеборците да успеят да изгасят пожара.
Междувременно бТВ съобщи, че огънят е тръгнал от газов котлон в тира с турска регистрация. Шофьорът, който пътувал от Турция за федералната република, решил да си стопли храната. Вероятно уредът не е бил изправен. При инцидента мъжът е пострадал леко. Медицински екип го е прегледал на място. Изгарянията му не са тежки.
Товарният камион и стоката обаче са изгорели. Засегнато е и друго превозно средство, както и стената на гаража на Агенция "Митници".
Пожар на тир затвори ГКПП „Капитан Андреево“
От Районна прокуратура-Хасково съобщиха, че е започнало досъдебно производство. Разследването е за запалено чуждо имущество по непредпазливост. Предстои да бъде установено дали причината за пожара е свързана с неправилно боравене с битов уред или заради техническа неизправност.
Очевидци разказват, че тирът се възпламенил като бомба и някои дори коментираха в социалните мрежи, че може да пренасял опасен товар и гадаеха дали това, което се случи на ГКПП „Капитан Андреево“ не е атентат. Оказва се обаче, че не става въпрос за терористичен акт, а за инцидент с газов котлон.
Инцидентът предизвика сериозно напрежение в района на граничния пункт, тъй като пожарът избухнал в натоварен час и пламъците бързо обхванали кабината и ремаркето. По първоначални данни огънят се разпространил за минути заради леснозапалимия товар. Това наложило бърза намеса на пожарникарите, които успели да овладеят ситуацията, преди стихията да засегне още камиони и по-голяма част от инфраструктурата на пункта. На място веднага били изпратени екипи на полицията, пожарната и спешна помощ. Районът бил обезопасен, а достъпът в близост до горящия тир временно ограничен, за да не се стигне до нов риск за шофьори и служители. Огледите на място са продължили часове след потушаването на пожара, като тепърва ще се уточнява пълният размер на материалните щети, нанесени както на камиона и товара, така и на засегнатите обекти около него.
Жега преди лятото: Юнско слънце и до 33 градуса в събота
Битката за незаконния град: Инвеститорът отвърна на Коцев
19/06/2026, Петък 20:30
0
Урок по благородство: Как един предприемач стигна върха и се превърна в най-големия меценат на Бургас
73-годишен български учител отива на съд за блудство с момиче
Крум Зарков: Правосъдието лекува патологии, но срещу олигархичния модел един закон не стига
Мистерията със смъртта на Едже Иртем се заплита
Мащеха уби 5-годишно момиче и лъга половин век, истината най-накрая излезе наяве
Учени в шах, откриха животно, което оцелява 5 години без грам храна
Ще останем ли без щангисти и шахматисти на Олимпиадата в Лос Анджелис през 2028-ма?
3-годишно дете нападнато от крокодили, жена рискува живота си, за да го спаси
Васил Божков за 5-те милиона и Левски: Американски адвокати поискаха това вземане
Министърът на туризма д-р Илин Димитров: „Пампорово“ е готов да посрещне своите гости
