Сифилис унищожава порно индустрията
Вече е наложен мораториум върху производството на филмите за възрастни
Епидемия от сифилис заплашва да унищожи порно индустрията в Америка. Над 1000 актьори във филмите за възрастни в района на Лос Анджелис се подлагат на тестове и взимат антибиотици в качеството на превантивна мярка, съобщава британският вестник “Сън”.
Официални лица предупреждават, че това може да е само “върхът на айсберга”. Мерките бяха предприети след като петима актьори са диагностицирани с болестта, включително и много известен мъж в бранша, за който се е знаело, че е заразен, но въпреки това продължил да снима.
Мъжът най-вероятно е правил необезопасен секс със стотици жени пред камерата, се твърди в редица блогове, посветени на розовата индустрия.
Службата за обществено здраве на Лос Анджелис потвърди за позитивните тестове за сифилис. “Когато има такова насъбиране, това може да е само върха на айсберга”, каза Питър Керндтм, директор на програмата за венерически болести в Лос Анджелис. “Това е притеснително. Това е сериозен здравен риск за работещите в индустрията”, добави той.
Новината за избухването на болестта най-вероятно ще придаде още по-голямо значение на предстоящо през ноември в Лос Анджелис гласуване по въпроса, дали порно актьорите трябва задължително да употребяват презервативи по време на сцените.
Търговска група от порно индустрията в САЩ вече наложи мораториум върху производството на филмите за възрастни. Актьорите ще се върнат на работа след 10 дни и профилактика с антибиотици. Това става ясно от изявление на базираната в Лос Анджелис Коалиция на свободното слово, публикувано на интернет страницата на организацията. От там уточниха, че снимките са прекратени от почивните дни.
“Очевидно е, че приоритетът на индустрията е зфтавето и благополучието на нашите актьори”, заяви изпълнителният директор на организацията Даян Дюк.
Междувременно главният лекар на Лос Анджелис съобщи, че още четири случая на сифилис са били открити в рамките на разследването на разпространяването на болестта сред порно актьорите, като се очаква броят на болните да се увеличи. Джонатан Фелдинг каза, че по данни от вторник случаите на сифилис сред порно актьорите вече са 9. По неговите думи, властите очакват нови случаи, защото актьорите отказват да използват презервативи по време на сцените и правят секс с голям брой партньори.
Бургас приветства премиерата на филма "Нас, които ни няма"
Гала се поболя заради рака на дъщеря си
Натали Трифонова обяви блестящото си завръщане
Президентът Йотова призова за край на политическото опиянение и фокус върху бъдещето на България
Цола Драгойчева за смърните присъди от Народния съд: Никога не бях спала толкова добре, както в утрото на екзекуциите
Пазете се от това изчадие
АПИ съобщава за временно ограничено движение в няколко прохода
Джип се вряза в заведение, по чудо няма тежко пострадали
Мартин Пенчев влезе в мейнстрийма с интересно предложение - оставяш телефона си на бара и получаваш 20 % намаление
Какво се случи с руските моряци, задържани от военни на САЩ
Опасно време по Черноморието: Очакват се вълни до 4 метра
Какво променя живота на днешния провокативен и звезден рожденик
