×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Цяла България обсъжда двама варненци: ще се сблъскат ли те на Местни избори 2027?


Цяла България обсъжда двама варненци: ще се сблъскат ли те на Местни избори 2027?
Шушука се, че Назарян е сред внимателно подготвяните от ГЕРБ лица за битката за кметския пост. Ако обвиненията срещу Коцев пък бъдат отхвърлени, това ще го легитимира допълнително
23 Ноември 2025, Неделя, 17:00 ч.
Автор: Стефан МИНЧЕВ

Политиците трупат нова популярност благодарение на кризи – едната езикова, другата юридическа

В днешната мрачна неделя, когато политическият шум изглежда като корабна сирена в далечината, общественото внимание в България е съсредоточено върху две фигури, произлизащи от един и същ град, но стоящи на различни политически брегове – председателят на Народното събрание Рая Назарян и кметът на Варна Благомир Коцев.

Рая, марш в ъгъла да сричаш! Напудрените калинки и партийни метреси да не мърсуват с езика на Шекспир!

Тяхната едновременна поява в центъра на политическия разговор не е случайност. Тя е резултат от сложна динамика на публичния образ, партийния интерес и неизбежната логика на политическото съперничество. И ако старата максима твърди, че „лоша реклама няма“, то тези дни и двамата варненци трупат капитал – волно или неволно – който ще е незаменим при оформянето на бъдещите им траектории.

Английският език и шумът на социалните мрежи

Рая Назарян, заемаща един от най-престижните постове в държавата, попадна в епицентъра на буря, породена от нейно изказване в Европейския парламент, което, нека признаем това, не беше достатъчно убедително. Повечето коментари не са за съдържанието на речта ѝ – тема, често твърде абстрактна за местния дебат – а за владеенето на английски език, превърнало се в главен критерий за политическа легитимност в ерата на бързите клипове и още по-бързите подигравки.

ПП–ДБ, усетили възможността за удар, активираха своята инфлуенсърска екосистема, която отдавна функционира като вид амплификатор за партийни тези. Координираната ирония, меметата и подмятанията дадоха желания резултат – темата стана доминираща в публичния разговор.

Но ГЕРБ, ветерани в политическия PR, превърнаха слабостта в сплотяващ механизъм. Последва организирана защита на Назарян, която не е просто жест на партийна солидарност. Тя е съзнателно усилие техните избиратели да се идентифицират с нея, да почувстват атаката като лична, а това е класически инструмент за консолидация. В този смисъл критиките се оказаха парадоксално полезни.

Коцев – между обвиненията и политическата реанимация

Благомир Коцев също не слиза от новините. Обвиненията срещу него, макар и предмет на съдебни процедури, се възприемат от част от обществото като неубедителни или незавършени. Парадоксът е, че именно шумът около тях – независимо от развитието им – съживи политическата енергия около ПП–ДБ.

Допреди месец-два формацията изглеждаше деморализирана, вътрешно нестабилна, трудно мобилизираща актив. Но случаят „Коцев“ им върна изгубения рефлекс да организират, да протестират, да оказват уличен натиск. По българските стандарти това е политическо възкресение.

Варненската ос: случайност или подготвен сценарий?

Не може да се пропусне фактът, че и Назарян, и Коцев са варненци. В политическите кулоари отдавна се шушука, че Рая Назарян е сред внимателно подготвяните от ГЕРБ лица за битката за кметския пост през 2027 година.

Лидерът на партията Бойко Борисив и досега страда от загубата на Варна. За него местната власт е не просто територия, а фундамент – материалната и политическата инфраструктура, върху която се гради националното влияние. В този контекст издигането на Назарян би било логична стъпка, особено ако партията търси комбинация от младост, лоялност и медийна видимост.

От другата страна стои Коцев, политик, който въпреки натиска срещу него – или именно заради него – успява да запази влияние. Ако обвиненията срещу него бъдат отхвърлени, това ще го легитимира допълнително, превръщайки го в почти митологична фигура за своите поддръжници: „човекът, който оцеля срещу репресиите на Борисов и Пеевски“.

Местни избори 2027 – лакмус за бъдещите политически тенденции в България

Една бъдеща надпревара между Рая Назарян и Благомир Коцев няма просто да противопостави двама варненци. Тя ще е сблъсък на два типа политическо мислене:

– Централизираният модел, характерен за ГЕРБ, който разчита на структури, дисциплина и стратегическо медийно присъствие;

– Градският протестен модел, олицетворен от Коцев и свързаните с него политики, който мобилизира чрез емоция, чрез усещане за „борба срещу системата“.

Интересното е, че и двамата в момента трупат допълнителна популярност благодарение на кризи – едната езикова, другата юридическа.

И ако през следващите две години Назарян успее да доизгради образа си на модерна политическа фигура, включително чрез подобряване на езиковите си умения, а Коцев излезе от правните си затруднения като реабилитиран и укрепнал лидер, то Варна може да стане арена на една от най-интригуващите и символни политически битки в новата история на България.

Варна, често възприемана като град със склонност към непредвидими решения, родно място на политически явления като Воля, Възраждане и Величие, може да се окаже епицентър на националния политически спектакъл през 2027 година. Сблъсъкът между Назарян и Коцев – ако наистина се състои – ще бъде не просто избор, а символ, диагноза за състоянието на обществото и лакмус за бъдещите политически тенденции в България.

А дотогава остават две години на интриги, кампании, грешки, скандали и PR акции. Политиката, както винаги, ще се погрижи да не скучаем.

Още от автора: 

Цеца помогна за бетонирането на българофобската власт в Северна Македония

Българска работа – пак и пак проверяваме защо се е обърнала каруцата, след като се е обърнала

Снощи Бургас спа спокойно, за разлика от София, Варна и Пловдив


В категории: Политика , Варна


Стефан МИНЧЕВ Автор
Стефан МИНЧЕВ
21
Коментара
21
Коментара по темата
21.
Джаба Магнитски
24.11.2025 15:21:19
0
1
-Абе моме проста, Кой ти даде поста?
- Даде ми го вожда,дето ме оножда..
20.
омг
24.11.2025 10:42:40
1
2
Назарян успее да доизгради образа си на модерна политическа фигура, включително чрез подобряване на езиковите си умения- с толкова учители от ГЕРБ- професионална подготовка от Тиквата и Пеевски.....
Манекен- в главата кухо но с умения...
19.
Ивайло Мирчев
23.11.2025 23:34:03
7
5
За Варна държавата е осигурила 223 милиона и те могат да бъдат оползотворени в полза на гражданите, а не да бъдат ограбени от кръга около Благомир Коцев. Затова ядрото на протеста бяха хора, които са вечни протестъри и хранени от местната власт групи, това са мениджъри, които искат да кешират. Това е терминологията на тяхното поколение. Такъв е случаят с бездарният сценария на Найо Тицин за филма „Четвърта власт“. Дали пък Кирил Петков не ползва неговите творчески идеи!
18.
Данчо Полицая
23.11.2025 21:52:59
13
5
Г-жица Рая Назарян е прекрасна и достойна. Само жълтопаветни наркомани могат да оспорят качествата и на гранд дама и да поставят под въпрос върховната и експертиза относно право, геополитика, политическа култура и най-вече способността и да вникне и реши проблемите на електората.
17.
Ха ха
23.11.2025 21:35:11
5
5
Брях, какви чудеса ставали във Варна. Укро-еврейски щаб на НАТО, 40 000 украинки, автобуси бълват паспорти.....

Пишете, не спирайте:)
16.
Читател
23.11.2025 21:19:45
6
17
Рая е кукла на конци. Кой гласува за кукла? Останалите герои от кукленото шоу и заспалите зрители.
15.
БЕЗКРАЙНАТА ЛИПСА НА МОЗЪК У ГЕРБ
23.11.2025 20:20:56
7
19
То и на мен ми писна държавни калинки и клиентелистки фирми 15 години да държат ГЕРБ на власт и държавата да тъне в кражби и разруха.
Че ПП/ДБ не са света вода ненапита е ясно, ама бойковите "експерти" са дъно на дъното.
250 милиона за километър магистрала звучи добре нали?
А 4 милиарда заем в ББР за да отпускаме безконтролно пари на общините (тоест на нашите хора в общините) извън бюджета, как е?
Това са нашите пари.
За кражбите в здравеопазването да не отваряме дума.
За строителния сектор работещ на 80% на черно също си мълчим.
14.
Да
23.11.2025 20:16:17
2
11
Във Варна вече има 40 хил.украинки , трите буса на паркинга на молварна бълват документи на укри , в Бургас как е някой да каже
13.
БЕЗКРАЙНАТА ЛИПСА НА МОЗЪК У ПП-ДБ
23.11.2025 19:55:51
13
9
Писна ми от желанието на две-три хиляди души, с абонаментни протестърски карти да говорят от името на народа! Не сте народа! Малка част сте от него! А тези, на които им е писнало от вас, са много, много повече от вас!
Писна ми от наглостта, арогантността, некомпетентността и безхаберието на ПП/ДБ!
На два пъти се провалиха в управлението на страната, провалиха се в София, във Варна, слаб кмет в Благоевград. Най-добри са в Неможенето!
12.
Sledovatwl ot Varna
23.11.2025 19:34:52
6
15
Може ли Рая да си каже...заедно със Силвия от Шумен ,колко фирми прехвърлиха на клошари за да избегнат милиони задължения към държавата.....?????
11.
СЛЕДОВАТЕЛ
23.11.2025 19:30:56
7
18
МОЖЕ ЛИ РАЯ ДА КАЖЕ КОЛКО ФИРМИ ПРЕХВЪРЛИХА СЪС СИЛВИА ОТ ШУМЕН НА КЛОШАРИ ЗАОБИКАЛЯЙКИ ЗАДЪЛЖЕНИЯ МИЛИОНИ КЪМ ДЪРЖАВАТА....????????
10.
hehehe
23.11.2025 19:13:57
4
25
Варна се управлява от 1 трибуквена фирма, на която никой не смее да й каже името. А '27 година благо ще е тамън влязъл в затвора и пптата няма да съществуват.
9.
hehehe
23.11.2025 19:12:59
1
12
Варна се управлява от 1 трибуквена фирма, на която никой не смее да й каже името. А '27 година благо ще е тамън влязъл в затвора и пптата няма да съществуват.
8.
Ма вии сериозни ли сте бре??
23.11.2025 18:58:21
9
15
Благо ще отвее Либу дибу далту като куцо пиле домат.
7.
Моше Честния с "Чесна 208 В "
23.11.2025 18:18:03
7
9
ВАРНА отдавна го готвят за еврейски кибуц.
От 12 год флага на Община Варна и град Варна копира и е проекция на флага на ИЗРАЕЛ шарката "Талит" 2 СИНИ линии хоризонтални линии на бял фон.
За пост председател на Варненски дъд е поставена азербайджанската еврейка Ванукхи Ереклан(избран с огромен подкуп даден от екс МВнР министър изповядващ ЮДАизъм Николай Младенов да подкупи СЪДийския състав при избор)а сега готвят РАЯ НАЗАРЯН НЕграмотната секретарка и любовница на адвокат на Бойко адвокат Менко Менков
РАА НАЗАРЯН НЕ е арменка а азербайджанска еврейка.
На еврейски НАЗАР на иврит ВЕНЕЦот цветя,Венец-Диадема за коса,извита Коронка под форма на полумесец.
Във Варна действа масонска ложа "Боян Абаджиев" в която са членове са бизнесменини и отговорни лица ма Варна ,бизнесмени ВМС адмирали,политици които да ПОД контрол на израелския милиaрдер корабособственик и висш офицер от Мосад Абрахам Унгар-Рами който е нещо като собственик на ВВМУ и работодател на много корабни Варненски агенции.
Рами Мосадски е началник на адмирал Боян Медникаров шефа на варненската ложа.
В същата ложа през 2017 год е член и шефа на Възраждане Костадин Костадинов(Купвекин)
Във Варна е изграден ШАБ на НАТО действащ с-у Русия който е изцяло ПОД командване на сащ еврей (от укро произход)
6.
Моше Честния с "Чесна 208 В "
23.11.2025 18:11:33
6
8
ВАРНА отдавна го готвят за еврейски кибуц.
От 12 год флага на Община Варна и град Варна копира и е проекция на флага на ИЗРАЕЛ шарката "Талит" 2 СИНИ линии хоризонтални линии на бял фон.
За пост председател нацВарненски дъд е поставена азербайджанската еврейка Ванукхи Ереклан а сега готвят РАЯ НАЗАРЯН НЕграмотната секретарка и любовница на адвокат на Бойко адвокат Менко .
РАВ НАЗАРЯН НЕ е арменка а азебайджанска еврейка.
На еврейски НАЗАР на иврит ВЕНЕЦот цветя,Венец-Диадема за коса,извита Коронка под форма на полумесец.
Във Варна действа масонска ложа "Боян Абаджиев" в която са членове са бизнесменини и отговорни лица ма Варна ,бизнесмени ВМС адмирали,политици които да ПОД контрол на израелския милирдер корабособственик и висш офицер от Мосад Абрахам Унгар-Рами който е нещо като собственик на ВВМУ и работодател на много корабни Варненски агенции.
Във Варна е изграден ШАБ на НАТО действащ с-у Русия който е изцяло ПОД командване на сащ еврей (от укро произход)

Менков
5.
Патриот е Благо
23.11.2025 17:33:37
10
18
За парата на фамилията,продава си душата!
4.
Асен не е гей
23.11.2025 17:32:11
4
12
Хоризонт не е мафия :)))
3.
Въпрос към флагман
23.11.2025 17:22:14
4
10
Защо използвате ,ai генерирани образи за 2ма човека които имат хиляди снимки. Това професионално ли е? Не мисля
2.
Минчев
23.11.2025 17:16:19
5
4
изчезни!
1.
Главен механик в механата
23.11.2025 17:04:20
6
6
В МЕХАНАТА



Христо Ботев





Тежко, тежко! Вино дайте!
Пиян дано аз забравя
туй, що, глупци, вий не знайте
позор ли е или слава!



Да забравя край свой роден,
бащина си мила стряха
и тез, що в мен дух свободен,
дух за борба завещаха!



Да забравя род свой беден,
гробът бащин, плачът майчин, -
тез, що залъкът наеден
грабят с благороден начин, -



грабят от народът гладен,
граби подъл чорбаджия,
за злато търговец жаден
и поп с божа литургия!



Грабете го, неразбрани!
Грабете го! Кой ви бърка?
Скоро тоя не ще да стане:
ний сме синца с чаши в ръка!



Пием, пеем буйни песни
и зъбим се на тирана;
механите са нам тесни -
крещим: „Хайде на Балкана!“



Крещим, но щом изтрезнеем,
забравяме думи, клетви,
и немеем и се смеем
пред народни свети жертви!



А тиранинът върлува
и безчести край наш роден:
коли, беси, бие, псува
и глоби народ поробен!



О, налейте! Ще да пия!
На душа ми да олекне,
чувства трезви да убия,
ръка мъжка да омекне!



Ще да пия на пук врагу,
на пук и вам, патриоти!
Аз веч нямам мило, драго,
а вий... вий сте идиоти!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
БМВ, Ситроен и камион се помляха при нелеп шофьорски гаф край Руен, щетите са за €85 000 БМВ, Ситроен и камион се помляха при нелеп шофьорски гаф край Руен, щетите са за €85 000 Три превозни средства се нанизаха в зрелищна верижна каскада на пътя Айтос-Провадия, по чудо инцидентът се размина без ранени Съдът блокира активи на Олег Невзоров на „Баба Алино“ заради ужилено чуждо семейство Съдът блокира активи на Олег Невзоров на „Баба Алино“ заради ужилено чуждо семейство Нидерландци изгоряха с близо 200 000 евро за незаконна „резиденция“ в гората, докато сателитни снимки изкараха наяве мащабна корупционна схема във Варна Двама грузинци с „тапа“ тарашиха коли край Ахелой, полицията ги спипа в крачка Двама грузинци с „тапа“ тарашиха коли край Ахелой, полицията ги спипа в крачка Единият е заловен при опит за кражба от паркиран автомобил до Буните, а в колата му е открито устройство, което блокира заключването с дистанционно Непознат мъж изби зъбите на ученик на плаж "Атлиман", повдигнаха му обвинение Непознат мъж изби зъбите на ученик на плаж "Атлиман", повдигнаха му обвинение Пострадалото 17-годишно момче остана без 3 предни зъба Бум на новородени в Маринка: Изграждат нова модерна детска градина Бум на новородени в Маринка: Изграждат нова модерна детска градина Кметът Димитър Николов обяви старта на строителството; капацитетът на ДГ „Пролетна дъга“ скача почти двойно с нов двуетажен корпус Полицаи от Карнобат ще следят джигити от небето, сдобиха се с модерен дрон Полицаи от Карнобат ще следят джигити от небето, сдобиха се с модерен дрон Местната администрация стана първата в Бургаска област, която закупи безпилотен апарат за нуждите на МВР; служителите на реда вече преминават обучение за пилоти Спипаха Митака от жк. "Меден рудник" с 53 кг флакони с райски газ Спипаха Митака от жк. "Меден рудник" с 53 кг флакони с райски газ Бургазлията е задържан в района на магазин "Мастърхаус", до кръговото движение за Равда АПИ за скъпия ремонт на пътя към Слънчев бряг: Нямаме „любимци“, спазваме закона АПИ за скъпия ремонт на пътя към Слънчев бряг: Нямаме „любимци“, спазваме закона Пътната агенция с остър коментар след медийни атаки за избора на строител на критичните отсечки в Бургаско; договор все още не е подписан Огнен ад край Стара Загора: Гори регионалното депо за отпадъци до село Ракитница Огнен ад край Стара Загора: Гори регионалното депо за отпадъци до село Ракитница Мобилизирана е тежка техника и водоноски за овладяване на пламъците, екоинспекцията е в готовност да мери качеството на въздуха Трябвало ли е Десислава Атанасова да декларира, че е влюбена в Пеевски? Депутат заговори за зависимости Трябвало ли е Десислава Атанасова да декларира, че е влюбена в Пеевски? Депутат заговори за зависимости В частите за полетите е било задължително да се подаде специална декларация и антикорупционната комисия да извърши проверки, обясни Атанас Славов
Арктически сблъсък: Дания отряза Тръмп за Гренландия, островът не е за продан Арктически сблъсък: Дания отряза Тръмп за Гренландия, островът не е за продан Американският президент обвини Копенхаген, че оставя ледения регион в ръцете на Русия и Китай; Мете Фредериксен призова за уважение в НАТО Адска зима удари съседна Турция насред юли, тежка техника рине преспи Адска зима удари съседна Турция насред юли, тежка техника рине преспи Снежни стени блокираха проходите в разгара на лятото, социалните мрежи прегряха от кадри Разбиха зловеща мафия, заляла пазара с милиони фалшиви презервативи от Китай Разбиха зловеща мафия, заляла пазара с милиони фалшиви презервативи от Китай Ментетата са брандирани като световни марки, но се късат за секунди и крият брутални рискове от зарази Гърция раздава по 3000 евро за бележка от магазина, вижте как да ги вземете Гърция раздава по 3000 евро за бележка от магазина, вижте как да ги вземете Южната ни съседка обяви невиждана война на сивия сектор, всеки с мобилен телефон може да напълни джобовете си веднага Апелативният съд осъди Марин Льо Пен, но ѝ позволи да се кандидатира за президент Апелативният съд осъди Марин Льо Пен, но ѝ позволи да се кандидатира за президент Френската крайнодясна лидерка получи 3 години затвор и електронна гривна за присвояване на еврофондове, но намалената забрана я връща в битката за 2027 г. Мощна геомагнитна буря удари Земята, учените в шок от това, което следва Мощна геомагнитна буря удари Земята, учените в шок от това, което следва Разкриха какъв чудовищен късмет е извадило човечеството по време на сблъсъка и накъде е насочен новият супервзрив Замразяват скандалния договор с „Боташ“ за 15 месеца Замразяват скандалния договор с „Боташ“ за 15 месеца България ще плаща само за реално получения газ Матрицата стана реалност! Учени създадоха мислещо създание, което ще промени човечеството завинаги Матрицата стана реалност! Учени създадоха мислещо създание, което ще промени човечеството завинаги Забравете за досегашния изкуствен интелект - новото оръжие на Китай работи с биологични кодове и сваля сметките за ток над 1000 пъти Пълен шок на „Кулата“ и „Маказа“! Вижте какво се случва на пунктовете в този момент Пълен шок на „Кулата“ и „Маказа“! Вижте какво се случва на пунктовете в този момент Километрични колони скъсаха нервите на летовниците още от сутринта, трафикът удари тавана и властите вдигнаха ръце Край на компромисите! Брюксел вдигна мерника на Орбан и заложи капан, от който няма излизане Край на компромисите! Брюксел вдигна мерника на Орбан и заложи капан, от който няма излизане Драстична реформа разцепва Съюза: Новите държави ще бъдат „втора ръка“ без право на вето, за да се спаси съвместният бюджет
Николай ДЕНКОВ Николай ДЕНКОВ Премиерството е като да караш самолет, само че нямаш пилотска кабина Виц на деня Виц на деня - Скъпа, исках да ти подаря пръстен, ама не ти зная размера!
- Еми и аз на първа среща, не ти знаех размера, ама дойдох!
Виц на деня Виц на деня Семейство пътува с кола. Детето пита баща си:
- Татко, кой ти е казвал как да караш, когато още не си бил женен за мама?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Какво е оксиморон ли? Жив труп, горещ сняг, светло бъдеще, почивка с деца...
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори