×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Ал Кайда-Джихад пое отговорност за атентата в Бургас


Ал Кайда-Джихад пое отговорност за атентата в Бургас
Тема в развитие
Ще има ли нови атентати в Бургас? Примамиха свидетели на атентата в Бургас с хитрост, показаха им „домакина“ Ал Кайда-Джихад пое отговорност за атентата в Бургас Предполагаемият съучастник може да носи втора бомба Взривът 3 кг – наш е, камикадзето с пъстри очи от арабски произход Покриха Петьо от Поморие, дал описанието на камикадзето на летището Полицията издирва съучастник на атентатора, направен е фоторобот Ексклузивно: Камикадзето - с къса коса, докато уговаря колата под наем в Поморие /ОБНОВЕНА/ Търсят следи от камикадзето от къща на къща в Равда Терористът бил в Равда преди атентата, стигнал до летището с такси Терористът-камикадзе се взривил на вратата на автобуса Израелски туристи в ужас, отказват да се качват на автобуси [+16 ЕКСКЛУЗИВНО] Посланик Камиса Раз изпраща телата, Израел не дава да ги пипаме Жертвите от атентата на летището щели да отмарят в „Лагуна Парк“ в Слънчев бряг 4 кораба на НАТО акостираха във Варна МВР твърди: Това е камикадзето! Ето тялото на камикадзето - без главата и десен крак [ВИДЕО] Спасени десетки от Братислава, третият автобус е на Алтурс, Борисов лети за Бургас [ВИДЕО] Бомби имало и в двата автобуса, загиналите са над 20 [ВИДЕО] Автобус с евреи се взриви на летище Бургас, има десетки ранени. Атентат?
виж още
скрий
21 Юли 2012, Събота, 20:31 ч.

Тя заплашила с още нападения по време на свещенния за мюсюлманите месец Рамадан, МВнР опровергава

Неизвестна организация, наричаща се "Ал Кайда - Джихад", пое отговорността за терористичния акт в Бургас, съобщи на сайта си израелският вестник "Йедиот Ахронот".

 Групировката разпратила съобщение до няколко западни медии, в което заплашва с нови нападения по време на свещенния за мюсюлманите месец Рамадан, започнал преди ден.

"Рамадан е месец на свещена война и на смърт в името на Бог. Това е месец за борба с враговете на Аллах и неговия пророк Мохамед - евреите и техните американски съюзници", се казва в изявлението.

Екстремистите посочват, че "една от нашите групи, подпомогната от Аллах, успя да взриви автобус, пълен с израелски туристи, грабители на светите земи, след внимателно проследяване".

Групировката предупреждава в края на съобщението си, че джихадът не се ограничава до определена територия. "Ще се борим с евреите и американците, докато не напуснат земята на Исляма", пише организацията.

По информация на израелското издание, "Ал Кайда - Джихад" е част от ислямисткото движение, станало известно като "глобален джихад" и обединяващо различни организации, съобщи bTV.

Друго водещо издание в Израел - "Маарив" също потвърди информацията за поетата от групировката отговорност за атентата в България. Вестникът спекулира дали не става дума за реорганизирана версия на групировката "Ал Кайда", която да е направила своя кървав дебют в Бургас.

Според арабисти "Ал Кайда - Джихад" е оригиналното име на организацията на Осама бен Ладен.

Непосредствено след разпространението на информацията за поетата от групировката отговорност, българското Министерство на външните работи я опроверга. Според говорителя на ведомството Весела Чернева данните, че „Ал Кайда - Джихад” стои зад атентата в Бургас, не са верни.


В категории: Разследване


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
4
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Арсенал натиска за Винисиус, не щади пари Арсенал натиска за Винисиус, не щади пари 27/07/2026, Понеделник 19:00 0
4
Коментара по темата
4.
123
22.07.2012 06:55:10
1
1
Бриго Аспарухов позна, че са от Ал Кайда. Защо ли обаче Цвъчко млъкна.
3.
123
22.07.2012 06:55:05
1
1
Бриго Аспарухов позна, че са от Ал Кайда. Защо ли обаче Цвъчко млъкна.
2.
Анти новини
22.07.2012 00:02:28
1
1
Бабати е от Алкайда джихад.
1.
майор Н. Деянов
21.07.2012 22:45:09
1
1
време е да зареждаме пак
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
След екшъна в Ямбол: Какво наказание грози жената, нахлула с пистолет в аптека и поискала оборота След екшъна в Ямбол: Какво наказание грози жената, нахлула с пистолет в аптека и поискала оборота Нападателката се оказа с богато криминално минало, но остана с празни ръце Какво тече от скъсаната тръба в морето край Созопол Какво тече от скъсаната тръба в морето край Созопол Съоръжението било забелязано на около 500 метра от брега след голямата буря Рекордьорът, спипан с 5,35 промила алкохол, изпил над 0,5 литра концентрат и остана без микробус Рекордьорът, спипан с 5,35 промила алкохол, изпил над 0,5 литра концентрат и остана без микробус Шофьорът бил рецидивист, хващан е и преди да шофьора почерпен Нова гореща вълна ни връхлита: Температурите стигат до 36 градуса, прохлада край морето Нова гореща вълна ни връхлита: Температурите стигат до 36 градуса, прохлада край морето НИМХ с прогноза за слънчев вторник, а от сряда се очакват още по-големи горещини Намериха издирваната 12-годишна пианистка Мери, излязла без слуховите си устройства Намериха издирваната 12-годишна пианистка Мери, излязла без слуховите си устройства СДВР призовава всеки с информация да се обади на 112 Рибена чорба за 10 евро, таратор - 9 в Созопол: Това са единични случаи, уверява шефът на КЗП Рибена чорба за 10 евро, таратор - 9 в Созопол: Това са единични случаи, уверява шефът на КЗП Александър Колячев обяви засилен контрол по Черноморието след сигнали за цаца за 9 евро и три кюфтета за 20 евро Георги Маджаров влезе в ролята на председател на Народното събрание Георги Маджаров влезе в ролята на председател на Народното събрание Областният управител Дико Диков поздрави участниците в "Модел Република България - Чайка" и ги призова да останат и да се развиват в страната Кола блъсна мотор край Морска гара, шофьорът лежи на тротоара Кола блъсна мотор край Морска гара, шофьорът лежи на тротоара Сблъскал се е кола до Магазията преди конферентния център Сирени вият в Безмер, а протестите заглъхнаха Сирени вият в Безмер, а протестите заглъхнаха Подписката срещу неканените гости от Америка и техните въздушни цистерни приключи след срещата на кметовете от областта с двамата министри С водосвет и големи амбиции: Малките акули започнаха подготовка в Бургас С водосвет и големи амбиции: Малките акули започнаха подготовка в Бургас Наборите 2015 и 2016 на Черноморец 1919 направиха първата крачка към новия сезон под ръководството на Стоян Стоянов
Путин поиска референдум в Армения за ЕС или за Евразийският икономически съюз Путин поиска референдум в Армения за ЕС или за Евразийският икономически съюз Пашинян отговори, че национален вот трябва да има едва след официална молба за членство в ЕС Тръмп притисна Иран за бърза сделка: Ще сложат ли тайните разговори край на войната? Тръмп притисна Иран за бърза сделка: Ще сложат ли тайните разговори край на войната? Американският президент обяви, че разговорите с Техеран били добри, но предупреди, че военните удари могат да бъдат възобновени Огнен ад в Португалия: Над 1000 пожарникари се борят с няколко фронта Огнен ад в Португалия: Над 1000 пожарникари се борят с няколко фронта Най-активните пожари бушуват край Сантарем, Гуарда, Брага и Браганса Тръмп пита Путин: Помагат ли руски сателити на Иран да избира цели Тръмп пита Путин: Помагат ли руски сателити на Иран да избира цели Вашингтон проверява твърденията за разузнавателна помощ от Москва, докато преговорите с Техеран продължават Талантлив бургазлия направи сериозна крачка към голямото кино Талантлив бургазлия направи сериозна крачка към голямото кино Късометражният му филм Доброто зло беше представен в програмата на Международния филмов фестивал в родния му град След атентата на Берлин Прайд: Проблемът е, че се казва Абдул, а не Хайнрих След атентата на Берлин Прайд: Проблемът е, че се казва Абдул, а не Хайнрих Абдул Б. е бил осъден седмици преди нападението и познат на службите, а случаят постави тежки въпроси за оценката на риска в Германия Владо Загатото е бил изгорен жив при убийство в Банкя Владо Загатото е бил изгорен жив при убийство в Банкя Овъгленото тяло на бизнесмена Владимир Янков е открито след пожар в дома му в Банкя, а аутопсията трябва да разкрие как е настъпила смъртта Службите след спешна среща при Радев: Няма пряка заплаха за България Службите след спешна среща при Радев: Няма пряка заплаха за България Засилена е охраната на летище Безмер и наблюдението на въздушното пространство заради конфликтите в Украйна и Близкия изток Бабатунде пак тръгна по света: Тигъра от Акуре подписа в Северен Кипър Бабатунде пак тръгна по света: Тигъра от Акуре подписа в Северен Кипър Култовият бивш нападател на Левски добави поредна спирка към кариерата, която от години се движи извън футболната карта на Европа Поколението Z и "бунтът на хлебарките" разби мита за непоклатимата власт в Индия Поколението Z и "бунтът на хлебарките" разби мита за непоклатимата власт в Индия BBC проследява как изпитният скандал, безработицата и Instagram превърнаха Партията на хлебарките в национална сила
Асен Симеонов Асен Симеонов Не съм отвлякъл Наталия Виц на деня Виц на деня Между приятели.
- За последен път те питам, кога ще ми върнеш 50-е евра?
- Много се радвам, че е за последен.
Виц на деня Виц на деня Човек се напил и паднал.
Минувач го среща.
- Какво се случва?
- Не знам и аз сега идвам.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Не се тревожи, бъди щастлив.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори