×
Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Политическите трусове отминаха ли? Социолог заговори за пушка, която може да гръмне


Политическите трусове отминаха ли? Социолог заговори за пушка, която може да гръмне
Според Евелина Славкова е възможно този кабинет да изкара мандата си или поне до президентските избори да управлява
Тема в развитие
Доц. Киселова и Рая Назарян си поделят парламента? Ще го управляват ротационно ДПС-Ново начало вероятно ще получи комисии и зам.-министри, смята проф. Константинов Пеевски обяви твърда подкрепа за правителството, не искал постове Кабинетът „Желязков“ на власт поне до пролетта Ще разреши ли Пеевски на Бойко Борисов да е премиер? Два дни след ултиматума на Борисов вече има ясен сценарий за преформатиране на властта Втори ден без кворум в НС Говорих с премиера, всичко е в ръцете на Борисов, каза Делян Пеевски Задава ли се вълна от оставки заради кризата във властта Защо стачкува властта ГЕРБ-Бургас: От Пазарджик не може да се направи извод, структурите ни са силни, развиваме общините!  От вчера България пое курс към запазване на лева Шифърът на Бойко Парламентът не събра кворум, заседанието се провали Делян Пеевски: Моментът е преломен, готови сме да поемем отговорност за управлението на България Задават ли се предсрочни избори след провала на ГЕРБ в Пазарджик? Премиерът отмени заседанието на МС Борисов след Пазарджик: Оставаме само формално в това управление, повече кворум няма да правим
виж още
скрий
25 Октомври 2025, Събота, 12:58 ч.
Автор: Михаил ДИМИТРОВ

Ако доскоро при такива ситуации спусъкът основно се държеше от лидера на ГЕРБ, сега стана ясно, че може би вече има и други, които имат шанс да станат такива, каза Геновева Петрова

Предстоят ни още политически трусове – около това мнение се обединиха в „Тази събота“ по бТВ социолозите от „Тренд“ и „Алфа Рисърч“ Евелина Славкова и Геновева Петрова.

Според Славкова и Бойко Борисов, и Делян Пеевски имат своите загуби, но и своите позитиви от създалата се ситуация.

„Най-вероятно на „ДПС-Ново начало“ им се искаше официално да влязат във властта със свои министри. Може тук да се види някаква загуба за тях. Голямата тежест пада върху загубата, която ГЕРБ и Бойко Борисов индексират“, коментира тя.

По думите ѝ все повече изглежда, че Борисов губи своя морален образ и все повече започваме да говорим за него в други категории, които през последните години не са били част от коментарите ни спрямо него.

Според Евелина Славкова се направи опит за много по-дълбоки промени, които да се случат в рамките на това правителство, но те не се реализираха, което не означава, че след като тази сериозна политическа криза отмина, няма да има друга.

„Смятам, че ще се сблъскаме с много още такива поводи да се събираме и да коментираме какво стана. В някакъв момент ще стане нещо“, смята Славкова.

Социологът Геновева Петрова също се съгласи с това мнение.

„Ситуацията не беше толкова безобидна. На политическата сцена беше внесена пушка. В момента не гръмна, но и все още е на сцената. Затова смятам, че рискът от нови трусове и конфликти няма да приключат“, смята Петрова.

„Ако доскоро при такива ситуации спусъкът основно се държеше от лидера на ГЕРБ, сега стана ясно, че може би вече има и други, които имат шанс да станат такива“, каза социологът.

По думите ѝ „много крещящо“ е отсъствието на другите двама коалиционни партньори БСП и ИТН.

„Обяснявам си го с липсата на пълен консенсус между тези две партии и ГЕРБ и „ДПС-Ново начало“, от друга страна. Ще видим скоро по кои въпроси не се разбират“, каза Геновева Петрова.

Според нея партиите, участващи в управлението, макар и плавно, търпят щети от участието си в него - особено БСП и ИТН.

„Лидерите им трябва да направят по-смели заявки, а не да мълчат“, смята Петрова.

На въпрос реалистичен ли е 4-годишен мандат на това правителство тя заяви, че е възможен.

„Важният въпрос в случая е за легитимността на това управление, защото ако то не промени впечатлението, че се случват някакви задкулисни неща, неговата обществена легитимност все повече ще намалява“, на мнение е социологът от „Алфа Рисърч“.

Според Евелина Славкова Румен Радев е дал заявка, че ще участва на политическата сцена.

„Той стяга останалите политически партии, така че със сигурност ще се направи опит, независимо от турбуленциите, поне до президентските избори това правителство да оцелее“, на мнение е Славкова.


В категории: Политика


Михаил ДИМИТРОВ Автор
Михаил ДИМИТРОВ
5
Коментара
Флагман.БГ Как да удължите живота на дрехите? Как да удължите живота на дрехите? 25/04/2026, Събота 09:20 0
Тервел ИЛИЕВ Тези зодии имат шесто чувство Тези зодии имат шесто чувство 24/04/2026, Петък 22:03 1
Флагман.БГ Най-ревнивите зодии Най-ревнивите зодии 24/04/2026, Петък 20:57 0
Тервел ИЛИЕВ Сочна питка със сирене - пухкава рецепта Сочна питка със сирене - пухкава рецепта 24/04/2026, Петък 20:00 0
5
Коментара по темата
5.
Верно ли е тва за Бойко?
25.10.2025 18:31:24
0
1
Абе вие чухте ли Бойко кво е направил днеска? Много странно че го няма в нито една новина.
4.
Чухте ли за Бойко?
25.10.2025 18:03:22
0
1
Това ако е вярно дето се говори за Бойко че е направил днеска, направо ще разтресе цяла Европа.

Аз още не мога да повярвам
3.
пенсионер
25.10.2025 16:16:21
1
0
Лидерите на двете малки ПГ ТЪРПЯЩИ унижение като кариеристи поради страх от загубване министерските кресла Ине сигурно прескачане бариерата за влизане в парламента при евентуални предсрочи избори .
2.
леля Султан и чичо Айше социологипески анализатори
25.10.2025 15:00:41
1
5
Не пушка а Javelin и TOW трябва да гърми по главите на самозабравилите се политици и национални предатели от ГЕРБ ДПС БСП
1.
Алфа е на Прокопи,разбирай Сорос
25.10.2025 13:48:10
6
3
Само истински захлюпен наивник може да повярва на Радев, който разказа играта на държавата с простоидиотите, които продуцира и въведе на власт и с крадливите си „копринки“, които ощавиха миалиарди.
Асен Василев ще си разкъса пеньоара от яд! Борисов го направи дармадан: Този изял Киро, Лена и Цеков! Петков го пенсионира политиката с една решение – той е премиер, подал оставка за корупция и изваден от ръководството на партията.
Народът е казал – който нож вади, от нож умира!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Националният съвет на БСП заседава извънредно след катастрофалния резултат на изборите Националният съвет на БСП заседава извънредно след катастрофалния резултат на изборите Младият лидер на социалистите има планове за излизане от кризата, вече пое отговорност и поиска вот на доверие Почина талисманът на футболния Нефтохимик Почина талисманът на футболния Нефтохимик Той не остави любимия си отбор дори и в най-тежките моменти - когато Нафтата играеше в пета дивизия  Обявиха имената на новите народни представители Обявиха имената на новите народни представители Вижте кои са новите 240 в парламента Чуждестранни студенти по медицина в БДУ представиха кулинарните традиции на четири континента Чуждестранни студенти по медицина в БДУ представиха кулинарните традиции на четири континента Събитието бе уважено лично от ректора на университета проф. д-р Сотир Сотиров Румен Радев глобен за неправилно паркиране по време на изборите Румен Радев глобен за неправилно паркиране по време на изборите Негови приятели го съветват да остави вътрешният министър Емил Дечев в Министерския съвет, а Георги Кандев да си запази поста Георги Кандев може да стане президент, прогнозира политолог Георги Кандев може да стане президент, прогнозира политолог Ако десните го издигнат, ще спечелят, но не са умни и затова ще се скарат и няма да имат свестен кандидат, коментира той Ексклузивни кадри от горящата кола край Сарафово Ексклузивни кадри от горящата кола край Сарафово В пламналото возило е имало и дете с увреждания, което също е изведено на безопасно разстояние Скандалът след заплахите срещу Кандев се разраства: Картофа е в болница, а Гюров намеси и Пепи Еврото Скандалът след заплахите срещу Кандев се разраства: Картофа е в болница, а Гюров намеси и Пепи Еврото „Вендетата се случва в Софийската градска прокуратура на Емилия Русинова – спътницата на издирвания Петьо Петров и повелителката на депутатските имунитети, поясни премиерът Румен Радев предпочете София пред Бургас, Пламен Карашев става депутат Румен Радев предпочете София пред Бургас, Пламен Карашев става депутат Бизнесменът, който бе номиниран в анкета на Флагман.БГ за личност на годината заради помощта за пострадалите от бедствието в Ливада, е сред шампионите по преференции  Депутатите, избрани от две листи, решиха от коя да влязат в 52-рия парламент Депутатите, избрани от две листи, решиха от коя да влязат в 52-рия парламент Румен Радев ще бъде депутат от 25-ти МИР – София
Инфлацията не може да спре богаташите. Милиардерите трупат пачки, стават 4000 до 2031 г. Инфлацията не може да спре богаташите. Милиардерите трупат пачки, стават 4000 до 2031 г. Баровците с имане от $30 млн. от 162 191 през 2021 г. са вече 713 626 Голямо торнадо удари Оклахома, има щети във военновъздушната база „Ванс“ (ВИДЕО) Голямо торнадо удари Оклахома, има щети във военновъздушната база „Ванс“ (ВИДЕО) По първоначални данни няма загинали, а пострадалите са с леки травми. САЩ предлагат 10 милиона долара награда за информация за лидера на иракска въоръжена група САЩ предлагат 10 милиона долара награда за информация за лидера на иракска въоръжена група „Катаиб Сайид ал-Шухада“ (KSS) е определена от Вашингтон като терористична организация Епстийн и историите за настанените жертви на насилие в апартаменти в Лондон Епстийн и историите за настанените жертви на насилие в апартаменти в Лондон Много от тях са били от Русия, Източна Европа и други места  са доведени във Великобритания, след като лондонската полиция отказва да разследва твърдението от 2015 В активния сезон за изкачвания: Огромен къс от ледник блокира маршрута към Еверест В активния сезон за изкачвания: Огромен къс от ледник блокира маршрута към Еверест Шерпите не откриват безопасен обход и чакат естествено срутването Американският президент за Иран: Решихме да им дадем малко време да разрешат част от хаоса си Американският президент за Иран: Решихме да им дадем малко време да разрешат част от хаоса си Решението идва след среща във Вашингтон, водена от него Гиркин от затвора: Украйна напредва към победа Гиркин от затвора: Украйна напредва към победа Игор Стрелков, чийто отряд започна настоящата война, твърди, че „врагът“ постига „доста сериозен резултат“  Имотната криза удари града на българите в САЩ Имотната криза удари града на българите в САЩ Наемите в Чикаго растат, новото строителство изостава, а натискът върху пазара тревожи и голямата българска общност Иран отчете първи приходи от такси в Ормузкия проток при ограничен морски трафик Иран отчете първи приходи от такси в Ормузкия проток при ограничен морски трафик Техеран съобщи, че първите постъпления вече са преведени в Централната банка, докато напрежението в Близкия изток продължава да натоварва една от най-важните енергийни артерии в света Челен сблъсък между два влака в Дания рани най-малко 17 души Челен сблъсък между два влака в Дания рани най-малко 17 души Инцидентът е станал северно от Копенхаген по линията между Хилерьод и Кагеруп, а четирима от пострадалите са в критично състояние
Георги КАНДЕВ, Главсек на МВР Георги КАНДЕВ, Главсек на МВР Не съм тук, за да се подчинявам на заплахи и игри! Виц на деня Виц на деня - Защо си продаде барабаните?
- Защото комшията си купи пушка...
Виц на деня Виц на деня Полицай спира кола за проверка на документите:
- Отворете багажника. Какво е това?
- А, това ли? Човешки труп...
- Виждам, че е човешки труп... а аптечката къде е?
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Смехът е най-доброто лекарство, но не и при разстройство
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори