×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Столична община обяви конкурс за главен архитект
  • Затварят част от ул. „Оборище“ заради ремонт
  • Бургас ще посрещне чудотворната мироточива Хавайска Иверска икона на Пресвета Богородица
  • Пътната система в България е в критично състояние: 261 загинали от началото на годината
  • До 39° и поне още 12 дни жега, прогнозира проф. Рачев
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Акад. Владимир Зарев: С подвига си на Кръста Христос изкупи греха и на хората, но и на Бог към човечеството


Акад. Владимир Зарев: С подвига си на Кръста Христос изкупи греха и на хората, но и на Бог към човечеството
2000 години Иисус Христос е в съзнанието на човечеството, защото предпочете страданието пред чудото, каза писателят Владимир Зарев
18 Април 2025, Петък, 22:00 ч.
Автор: Флагман.Бг

Кръстът е и взаимният съд, и прошката между Господ и човека, казва писателят

С подвига си на Кръста Иисус Христос изкупи целия възможен и нетърпимо нараснал грях на хората към Бог, но и този на Господ към хората. Божият син жертва себе си, за да спаси всички нас. Това каза в интервю за Bulgaria ON AIR известният писател акад. Владимир Зарев.

Затова според него Кръстът е обмененото послание, взаимният съд и прошка между Бога и човека. Разтърсващото страдание на Христос той нарича подвиг, променил и самия Господ. След Разпятието Господ проявява властта си по съвсем различен начин - чрез любовта. 

Няколко дни преди Великден писателят, чийто роман „Разруха“ е бестселър и в САЩ, и в Германия, представи новата си книга "И аз слязох", за която споделя, че е най-е най-мечтаната. Любопитното е, че идеята за нея се ражда след сън. 

"Когато бях доста болен, в една неприветна вечер сънувах, че трябва да напиша този роман. Такива сънища не съм имал никога и когато се събудих, реших, че трябва да го направя“, сподели той в студиото на "България сутрин".

Новата книга на акад. Зарев „И аз слязох“ се появи след сън

Темата за Исус Христос и неговия подвиг на кръста ме е вълнувала още от юношеството, казва акад. Зарев. 

„В този роман се опитвам да разреша 3 кардинални въпроса. Първият е по каква причина сказанието за "Исус от Назарет" вече 2000 години вълнува хората и стои в съзнанието на човечеството. Отговорът е, че Иисус Христос предпочита страданието пред чудото", добавя той.

„Когато е на кръста, войниците му наквасват устните с оцет и подигравателно му подвикват: „Ако си Бог, спаси се и слез от кръста!“. Той търпи, защото знае смисъла и проникновението на своята съдба – да бъде на кръста“, обяснява писателят. 

„Притеснява ме как ще се приеме новата ми книга, но съм я написал с голямо уважение към нашия Спасител за подвига му на кръста и за това, че жертва себе си, за да спаси всички нас“, споделя той.

Какво щеше да се случи, ако Юда беше спасил Иисус Христос?

"В това отношение трябва да кажем и ролята на Юда. Ако Юда беше премълчал и беше спасил Иисус Христос, и ако не го беше предал за 30 сребърника, той всъщност щеше да го убие. Така отдавна щяхме да се забравили за делото на Христос и неговото величие“, заяви Зарев. 

„Вторият  важен въпрос, който ме е вълнувал през целия ми живот, е защо Бог изпраща на Земята едновременно човек-Бог, той е могъл да изпрати само човек, или само Бог, но предпочита това сложно и странно двуединство и праща и човека, и Бога. Защо? Бог Йехова е доста суров и дори жесток с човека. В стремежа си да установи властта си над човек, Той непрекъснато се отнася с него чрез насилие. С потопа почти унищожава човешкия род, затрива Содом и Гомора, а за простичкия грях на Давид за това, че преброява евреите Бог го наказва така жестоко, че умират 70 000 евреи", допълни той.

„Насилието обаче е груб и повърхностен метод. То ни сродява с подчинение, но не и с любовта, с обичта. С голямо възхищение приемам появата на Иисус от Назарет – на тази личност, която изкупува целия възможен и нетърпимо нараснал грях на хората към Бог, но и на Господ към хората“, обяснява известният писател. 

На кръста е разпнат човека, но и Бог

„Ужасното, примитивното, жестокото страдание претърпява човека, но същото прави и Господ. На кръста се случва нещо много важно и Бог проявява властта си по съвсем различен начин - чрез любовта. Това е напълно нов неизпитван метод“, обяснява академикът.

За книгата си „И аз слязох“ той казва, че е житие на Иисус Христос, но предпочел да го назове роман, тъй като това дава на автора много по-голяма свобода, за да разгърне въображението си, интуицията, да се опре на тях и да напише неща, които не е редно да бъдат споменавани, при другия жанр. 

„За съжаление в България само по празници се обръщаме към Бог. Живеем в много груб и материален свят. Хората сякаш се примириха с тази материалност. Това, за което копнее съвременният човек, са властта и парите. Духовността е позабравена и сякаш хората не обръщат внимание на това. Тя обаче ни вълнува вече над 2000 години. Христос чрез своя подвиг на кръста побеждава във времето тази материалност, която за жалост в последните 30-ина години завладя българския народ ", коментира акад. Зарев. 

Интервю за Флагман.БГ с известния писател очаквайте в Светлата седмица!
 


В категории: Животът


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
16
Коментара
16
Коментара по темата
16.
Бай..,..до 12
19.04.2025 16:01:03
0
1
Лайното не пада далеч от гъза !
15.
Бай..,..до 12
19.04.2025 15:58:38
0
1
Знам само, че ти си една евангелистка гнида, малоумник! И майката и баща ти са гниди !
14.
J J
19.04.2025 14:14:12
0
2
В прав текст.
"Христос изкупил греха на Бог към хората"
Да е жив и здрав "автора", и дано любящия Господ му прости.
13.
ХХ
19.04.2025 09:22:50
1
5
От цялата статия разбрах, че Господ Бог е провел първия Холокост. Искам ЕС бързо да осъди тази проява на антисемитизъм и го забрани!
12.
До 8
19.04.2025 08:26:06
1
1
Знам,че няма да си я купиш,ти си заблуден и болен,защото плюеш нещо,което за теб не съществува! Ти си мъртвец,който просто диша,бездарник,провал който хейти,защото в живота е гнида
11.
*********
19.04.2025 06:41:41
1
5
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
10.
Ту ту
19.04.2025 03:50:42
0
8
"Прости им (не ги наказвай), те не знаят какво правят!"
Това значи "умря, за да ни избави" от греха или "умря , заради нас". Страдания и саможертва, които са излишни, ако не живеем по християнски и не спазваме Божиите закони ,Ние всеки ден качваме Христос на кръста и го разпъваме.
9.
Боко тиквата
19.04.2025 02:15:38
0
8
Тутууууу.... малоумник на територията
8.
Бай..,..до 7
18.04.2025 23:46:59
5
5
Няма да си я купя, кретен !
7.
До 4
18.04.2025 23:41:15
8
2
Най-продаваната книга! Напиши и ти една,тъпако и ще печелиш. Душевен инвалид
6.
M
18.04.2025 23:33:57
2
7
Ту тууууу
Не променяйте Божието слово. То е такова, каквото Бате каза, че е
5.
Фекрет Стораро
18.04.2025 23:06:19
2
4
защото пропагандата на юдео-християните го натяква на масата
4.
Бай..,..до 4
18.04.2025 23:05:08
13
5
Каква Библия бе, момче? Библията е като долнопробен холивудски сценарий! Някой тарикат написал половин страница и след това други тарикати написали още хиляди страници ! Библията е четиво за овце и хора с промити мозъци !
3.
Жоро
18.04.2025 22:24:25
5
10
Четете Библията и не слушайте тези шарлатани
2.
Доктор по пожарна безопасност
18.04.2025 22:12:50
0
12
Ту-туу
1.
Бай..,..
18.04.2025 22:11:12
6
7
МОЯТА МОЛИТВА



Христо Ботев





„Благословен Бог наш...“






О, мой боже, правий боже!
Не ти, що си в небесата,
а ти, що си в мене, боже -
мен в сърцето и в душата...



Не ти, комуто се кланят
калугери и попове
и комуто свещи палят
православните скотове;



не ти, който си направил
от кал мъжът и жената,
а човекът си оставил
роб да бъде на земята;



не ти, който си помазал
царе, папи, патриарси,
а в неволя си зарязал
мойте братя сиромаси;



не ти, който учиш робът
да търпи и да се моли
и храниш го дор до гробът
само със надежди голи;



не ти, боже, на лъжците,
на безчестните тирани,
не ти, идол на глупците,
на човешките душмани!



А ти, боже, на разумът,
защитниче на робите,
на когото щат празнуват
денят скоро народите!



Вдъхни всекиму, о, боже!
любов жива за свобода -
да се бори кой как може
с душманите на народа.



Подкрепи и мен ръката,
та кога въстане робът,
в редовете на борбата
да си найда и аз гробът!



Не оставяй да изстине
буйно сърце на чужбина,
и гласът ми да премине
тихо като през пустиня!...
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Несебър кани жители и бизнес на онлайн среща за опазването на Стария град Несебър кани жители и бизнес на онлайн среща за опазването на Стария град Министерството на културата ще представи своята бюджетна програма на 11 август, а линк за участие се получава след предварителна заявка Фестивалът на украинската култура продължава да събира бургазлии и гости на града (СНИМКИ) Фестивалът на украинската култура продължава да събира бургазлии и гости на града (СНИМКИ) Вече 18 години Седмицата на украинската култура утвърждава Бургас като място за културен обмен и приятелство Внимавайте: Мними полицаи искат достъп до банковите ви сметки Внимавайте: Мними полицаи искат достъп до банковите ви сметки Измамниците твърдят, че чужденец тегли кредит или пари с фалшиво пълномощно, след което искат лични и банкови данни Той избра трудния път: Хирургът д-р Йоан Иванов търси нови предизвикателства в името на пациентите Той избра трудния път: Хирургът д-р Йоан Иванов търси нови предизвикателства в името на пациентите Д-р Иванов преглежда пациенти с направление два пъти седмично в МЦ „Д-р Стайков“ Бургас Исторически момент! Издадоха разрешителното за детската болница в Бургас Исторически момент! Издадоха разрешителното за детската болница в Бургас Болницата разполага със 142 легла и ще обслужва над 220 000 деца от Югоизточна България Михаела Доцова наказа депутат от ПБ за обиди от парламентарната трибуна Михаела Доцова наказа депутат от ПБ за обиди от парламентарната трибуна Стоян Тричков нарече критиците на управлението лъжци и долни манипулатори, а опозицията поиска незабавна санкция Черноморец 1919 благодари на Димитър Николов: Връщаме футбола в сърцето на Бургас Черноморец 1919 благодари на Димитър Николов: Връщаме футбола в сърцето на Бургас Общинският съвет подкрепи договора за стадион Лазур и отвори пътя за домакинствата на отбора пред бургаската публика Скандалът с полетите на Пеевски се разраства: Бургаски депутат обяви, че документите са изфабрикувани Скандалът с полетите на Пеевски се разраства: Бургаски депутат обяви, че документите са изфабрикувани Това е една голяма лъжа, коментира той Кара дере се превърна в палатков град: Държавата погна стотици незаконно къмпингуващи Кара дере се превърна в палатков град: Държавата погна стотици незаконно къмпингуващи Каравани и кемпери са завзели плажа и дюните, а нарушителите получиха срок да ги премахнат преди да пристигне тежката техника Полицаи пазят дома на Владо Загатото денонощно, а убиецът още е неизвестен Полицаи пазят дома на Владо Загатото денонощно, а убиецът още е неизвестен Прокуратурата разследва предумишлено убийство, а пожарът в къщата на бизнесмена е бил предизвикан умишлено
Иран удари 3 петролни танкера в Ормуз, САЩ и Саудитска Арабия бомбардират проирански проксита в Ирак Иран удари 3 петролни танкера в Ормуз, САЩ и Саудитска Арабия бомбардират проирански проксита в Ирак Ракети полетяха към американска база в Йордания Тръмп смъмри Нетаняху преди Белия дом, а той излезе възторжен: Това бе един от най-добрите ни разговори Тръмп смъмри Нетаняху преди Белия дом, а той излезе възторжен: Това бе един от най-добрите ни разговори Иран и ядрената му програма останаха в центъра на 90-минутната среща, определена от Белия дом като положителна и продуктивна Магнитни бури през август: NOAA посочи най-рисковите дни Магнитни бури през август: NOAA посочи най-рисковите дни Прогнозата не потвърждава буря в началото на месеца, а най-сериозно смущение засега се очаква на 19 август Защо пожарите в Европа са толкова свирепи и трудни за спиране Защо пожарите в Европа са толкова свирепи и трудни за спиране Влажната зима създаде повече растителност, а сушата, рекордните жеги и непостоянният вятър я превърнаха в огромен запас от гориво Дронове и жестоки глоби на плажовете в Халкидики: Връщат свободните зони на туристите Дронове и жестоки глоби на плажовете в Халкидики: Връщат свободните зони на туристите Гръцките власти следят чадърите и шезлонгите от въздуха, а нарушителите рискуват санкции, затваряне на обекти и отнемане на оборудването Круизен кораб за България заседна в Дунав с 238 души на борда Круизен кораб за България заседна в Дунав с 238 души на борда Плавателният съд пътувал към Видин, но попаднал върху пясъчна плитчина заради критично ниското ниво на реката 22 месеца затвор, но на свобода: Решението за терориста Абдул Б. разтърси Германия 22 месеца затвор, но на свобода: Решението за терориста Абдул Б. разтърси Германия Прокуратурата настоявала за по-тежка ефективна присъда, но магистратите приели, че законовите основания за задържането му са отпаднали Тропически нощи и нови горещи вълни: Европа се готви за по-топъл от нормалното август Тропически нощи и нови горещи вълни: Европа се готви за по-топъл от нормалното август Температурите в Неапол, Барселона, Рим, Валенсия, Ница, Солун, Сплит и Атина може да не падат под 20 градуса дори след залез Европа гори: 280 000 души евакуирани във Франция и Испания преди нова жега Европа гори: 280 000 души евакуирани във Франция и Испания преди нова жега Еманюел Макрон предупреди за трудни седмици, а Педро Санчес обяви тежки часове в битката с огнената стихия Енергийният клас влиза в обявите: Нов разход при продажба на жилище Енергийният клас влиза в обявите: Нов разход при продажба на жилище Сертификатът ще дава повече информация на купувачи и наематели, но поставя въпроса кой плаща обследването на старите блокове
Калин СТОЯНОВ, депутат от ДПС-Ново Начало: Калин СТОЯНОВ, депутат от ДПС-Ново Начало: Демерджиев е превърнал кабинета на МВР министъра в бандитско сборище Виц на деня Виц на деня - Как да разбереш дали един мъж е любовник или съпруг?
- Единият носи цветя, а другият зеленчуци...
Виц на деня Виц на деня Иванчо се прибира в къщи с посинено око.
Майка му:
- Аз казах ли ти преди да се сбиеш да броиш до 10!?
- Да, ама майката на Стоян му казала да брои само до 5.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Това което не се решава с добра дума, се решава с добра дума и пистолет в ръка!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори