×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Столична община обяви конкурс за главен архитект
  • Затварят част от ул. „Оборище“ заради ремонт
  • Бургас ще посрещне чудотворната мироточива Хавайска Иверска икона на Пресвета Богородица
  • Пътната система в България е в критично състояние: 261 загинали от началото на годината
  • До 39° и поне още 12 дни жега, прогнозира проф. Рачев
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

В кои градове има най-много милиардери?


В кои градове има най-много милиардери?
САЩ и Китай доминират с представители в Топ 10
04 Април 2025, Петък, 09:00 ч.
Автор: Флагман.БГ

В тройката са Ню Йорк, Москва и Хонконг

Москва се изкачи на второ място в света по брой на живеещите в града милиардери, съобщава списание Forbes. Според класацията в момента в столицата на Руската федерация живеят 90 милиардери. 

Общото им състояние се оценява на 409 милиарда долара.

На първо място е Ню Йорк, уточнява изданието. Общо градът има 123 милиардери. Бившият кмет на огромния американски град, бизнесмен и филантроп Майкъл Блумбърг е най-богатият жител на Ню Йорк с нетно състояние от 105 милиарда долара.

Челната тройка се допълва от Хонконг, където живеят 72-ма милиардери. Отбелязва се, че Хонконг през 2024 г. заема второ място, което споделя с руската столица.

Лондон е на четвъртата позиция.

В топ 10 са общо 3 американски града, Сан Франциско дели осмата позиция, а десетката затваря Лос Анджелис. Те обаче изостават от Ню Йорк.

Пекин и Шанхай също са в десетката, така Китай наподобява САЩ в подреждането като се има предвид китайското влияние в Хонконг.

В десетката влизат още Мумбай от Индия и Сингапур, който е град-държава.

Годишната класация на Forbes: Мъск и Тръмп са удвоили парите си


В категории: Бизнес


Флагман.БГ Автор
Флагман.БГ
3
Коментара
3
Коментара по темата
3.
292
04.04.2025 10:00:42
1
10
Филантроп, значи? Че то било готина професия. 105 милиалда натрупал човекът от едната любов към хората!
2.
паткан
04.04.2025 09:57:59
3
10
При нас милиардерите демокрацията ги пази.
Да не разбере простолюдието колко са го ограбили.
1.
brom
04.04.2025 09:46:33
1
16
Че в Бургас няма ли, бе? Някои грабят така с пълни шепи, пък още са на милиони. И най-интересното мислят, че с пари ще си купят път встрани от гробищата. Ама всеки там отива като му дойде времето!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
Добавяне, моля изчакайте
България Всички новини
Йотава отказа да наложи вето на Бюджет 2026 г. и го обнародва Йотава отказа да наложи вето на Бюджет 2026 г. и го обнародва Предстои недоволните от опозицията да сезират Конституционния съд МБАЛДБ „Св.Анастасия” започва безплатни профилактични прегледи на деца от август (ВИДЕО) МБАЛДБ „Св.Анастасия” започва безплатни профилактични прегледи на деца от август (ВИДЕО) Още през активния летен сезон очакваме да започне приема на пациенти, каза управителят д-р Благомир Здравков От Ванга до Ружа Игнатова: Българите пренаредиха новите евробанкноти От Ванга до Ружа Игнатова: Българите пренаредиха новите евробанкноти ЕЦБ показа 10 официални проекта с Бетовен, Мария Кюри, птици и реки, а социалните мрежи отговориха с пародийни български купюри Несебър кани жители и бизнес на онлайн среща за опазването на Стария град Несебър кани жители и бизнес на онлайн среща за опазването на Стария град Министерството на културата ще представи своята бюджетна програма на 11 август, а линк за участие се получава след предварителна заявка Фестивалът на украинската култура продължава да събира бургазлии и гости на града (СНИМКИ) Фестивалът на украинската култура продължава да събира бургазлии и гости на града (СНИМКИ) Вече 18 години Седмицата на украинската култура утвърждава Бургас като място за културен обмен и приятелство Внимавайте: Мними полицаи искат достъп до банковите ви сметки Внимавайте: Мними полицаи искат достъп до банковите ви сметки Измамниците твърдят, че чужденец тегли кредит или пари с фалшиво пълномощно, след което искат лични и банкови данни Той избра трудния път: Хирургът д-р Йоан Иванов търси нови предизвикателства в името на пациентите Той избра трудния път: Хирургът д-р Йоан Иванов търси нови предизвикателства в името на пациентите Д-р Иванов преглежда пациенти с направление два пъти седмично в МЦ „Д-р Стайков“ Бургас Исторически момент! Издадоха разрешителното за детската болница в Бургас Исторически момент! Издадоха разрешителното за детската болница в Бургас Болницата разполага със 142 легла и ще обслужва над 220 000 деца от Югоизточна България Михаела Доцова наказа депутат от ПБ за обиди от парламентарната трибуна Михаела Доцова наказа депутат от ПБ за обиди от парламентарната трибуна Стоян Тричков нарече критиците на управлението лъжци и долни манипулатори, а опозицията поиска незабавна санкция Черноморец 1919 благодари на Димитър Николов: Връщаме футбола в сърцето на Бургас Черноморец 1919 благодари на Димитър Николов: Връщаме футбола в сърцето на Бургас Общинският съвет подкрепи договора за стадион Лазур и отвори пътя за домакинствата на отбора пред бургаската публика
Иран удари 3 петролни танкера в Ормуз, САЩ и Саудитска Арабия бомбардират проирански проксита в Ирак Иран удари 3 петролни танкера в Ормуз, САЩ и Саудитска Арабия бомбардират проирански проксита в Ирак Ракети полетяха към американска база в Йордания Тръмп смъмри Нетаняху преди Белия дом, а той излезе възторжен: Това бе един от най-добрите ни разговори Тръмп смъмри Нетаняху преди Белия дом, а той излезе възторжен: Това бе един от най-добрите ни разговори Иран и ядрената му програма останаха в центъра на 90-минутната среща, определена от Белия дом като положителна и продуктивна Магнитни бури през август: NOAA посочи най-рисковите дни Магнитни бури през август: NOAA посочи най-рисковите дни Прогнозата не потвърждава буря в началото на месеца, а най-сериозно смущение засега се очаква на 19 август Защо пожарите в Европа са толкова свирепи и трудни за спиране Защо пожарите в Европа са толкова свирепи и трудни за спиране Влажната зима създаде повече растителност, а сушата, рекордните жеги и непостоянният вятър я превърнаха в огромен запас от гориво Дронове и жестоки глоби на плажовете в Халкидики: Връщат свободните зони на туристите Дронове и жестоки глоби на плажовете в Халкидики: Връщат свободните зони на туристите Гръцките власти следят чадърите и шезлонгите от въздуха, а нарушителите рискуват санкции, затваряне на обекти и отнемане на оборудването Круизен кораб за България заседна в Дунав с 238 души на борда Круизен кораб за България заседна в Дунав с 238 души на борда Плавателният съд пътувал към Видин, но попаднал върху пясъчна плитчина заради критично ниското ниво на реката 22 месеца затвор, но на свобода: Решението за терориста Абдул Б. разтърси Германия 22 месеца затвор, но на свобода: Решението за терориста Абдул Б. разтърси Германия Прокуратурата настоявала за по-тежка ефективна присъда, но магистратите приели, че законовите основания за задържането му са отпаднали Тропически нощи и нови горещи вълни: Европа се готви за по-топъл от нормалното август Тропически нощи и нови горещи вълни: Европа се готви за по-топъл от нормалното август Температурите в Неапол, Барселона, Рим, Валенсия, Ница, Солун, Сплит и Атина може да не падат под 20 градуса дори след залез Европа гори: 280 000 души евакуирани във Франция и Испания преди нова жега Европа гори: 280 000 души евакуирани във Франция и Испания преди нова жега Еманюел Макрон предупреди за трудни седмици, а Педро Санчес обяви тежки часове в битката с огнената стихия Енергийният клас влиза в обявите: Нов разход при продажба на жилище Енергийният клас влиза в обявите: Нов разход при продажба на жилище Сертификатът ще дава повече информация на купувачи и наематели, но поставя въпроса кой плаща обследването на старите блокове
Калин СТОЯНОВ, депутат от ДПС-Ново Начало: Калин СТОЯНОВ, депутат от ДПС-Ново Начало: Демерджиев е превърнал кабинета на МВР министъра в бандитско сборище Виц на деня Виц на деня - Как да разбереш дали един мъж е любовник или съпруг?
- Единият носи цветя, а другият зеленчуци...
Виц на деня Виц на деня Иванчо се прибира в къщи с посинено око.
Майка му:
- Аз казах ли ти преди да се сбиеш да броиш до 10!?
- Да, ама майката на Стоян му казала да брои само до 5.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Това което не се решава с добра дума, се решава с добра дума и пистолет в ръка!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори