×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Йотова ще започне процедурата по избор на служебен кабинет
  • Кирил Петков няма да е в листите на ПП за изборите
  • Задържаха мъж за умишлен палеж на апартамент в Хасково
  • Отмениха грипната епидемия в Добрич
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Първо във Флагман.бг. Ето кои са крадците на гориво от Карнобат, намесен е и полицейски служител (ОБНОВЯВА СЕ)


Първо във Флагман.бг. Ето кои са крадците на гориво от Карнобат, намесен е и полицейски служител (ОБНОВЯВА СЕ)
Атанас Коев (горе на снимката) твърди, че бил на разходка, когато го арестували, Бехчет (долу) пък се оплака, че униформените му изкълчило рамото
Тема в развитие
виж още
скрий
01 Март 2025, Събота, 13:50 ч.
Автор: Светлозария КИДЕРОВА

22 души бяха задържани до този момент при акцията край жп гарата, повечето служители на БДЖ, арестите продължават

50-годишният Атанас Димов Коев, 50-годишният Ангел Атанасов, 45-годишният Сава Киряков, 56-годишният Мартин Андреев и 62-годишният Бехчет Якуб са само част от задържаните лица при вчерашната акция на ОДМВР-Бургас край жп гарата в Карнобат. Общият брой на арестуваните е 22-ма, като по информация на Флагман.бг, сред тях има и служител на районното управление на МВР в Карнобат, който също се е озовал с белезници и е замесен в кражбата.

Източник на Флагман.бг от разследването допълни, че по време на операцията е извършено претърсване в дома на униформения служител, като в къщата му са били намерени няколко туби с дизелово гориво. 

"Не мога да кажа името на задържания колега. С него работеха Дирекция "Вътрешна сигурност" и арестът бе осъществен от тях. Почти никой от ангажираните сектори не узна, че има замесен колега", допълни нашият източник. 

Първо във Флагман.бг: Акция на жп гарата в Карнобат, задържаха 6-ма служители на БДЖ

Както стана ясно, част от арестуваните са служители на БДЖ - трима са ръководители движение, двама са били стрелочници, един е маневрист, а един е работник по поддръжката. Източени са били близо 7 тона гориво от цистерна, собственост на "Лукойл".

Пред журналисти вчера Атанас Коев, за когото се предполага, че е тарторът на дизеловата групировка, заяви, че бил на разходка край жп прелезите, когато го арестували. Бехчет Якуб пък се оплака, че униформените му изкълчили рамото, докато му слагали белезници.  Никой от тях обаче не даде адекватно обяснение какво прави в 04 часа сутринта на глухия жп коловоз, далеч от камерите за видеонаблюдение на гарата. 

Припомняме, че цистерната с дизелово гориво е била спряна на жп коловоз и с пожарникарски маркучи в туби е извършена кражба на голямо количество гориво, по първоначални данни между 6 и 7 тона. На място край цистерната бяха задържани 7 мъже, а впоследствие още 15 други, укривали откраднатото гориво - част от тях били клиенти, които купували стоката на подпазарна цена.

22 задържани при акцията в Карнобат, източени са близо 7 тона гориво от цистерна на "Лукойл"

Арестуваните седем служители на НКЖИ са с мярка задържане до 72 часа. По-късно ще им бъде поискана и постоянна мярка - задържане под стража. Ще им бъдат повдигнати обвинения за квалифицирана кражба, извършена от длъжностни лица, използвали служебното си положение при извършването на престъплението, за което се предвижда между 1 и 10 години затвор, уточни окръжният прокурор Мария Маркова. 

Подробности за голямата полицейска операция в Карнобат

През 2020 г. Атанас и Ангел от Карнобат също са били арестувани за кражба на гориво от влакова композиция. Тогава двамата мъже бяха спипани от служители на РУ-Карнобат. В управляваните от двамата мъже коли бяха намерени 30 туби с около 600 литра дизелово гориво.

Ангел и Атанас откраднаха 600 л дизелово гориво от жп гарата в Карнобат

Около 17 часа източник, ангажиран с разследването добави за Флагман.бг, че арестите не са приключили, защото някои от разпитаните днес са добавили още информация, след като са чули собствените си телефонни разговори. 

Точно два месеца преди да бъдат хванати на местопрестъплението сдружените крадци на гориво са били наблюдавани, следени и записвани с разрешение на съда.  Разпитани са дотук и 8 клиенти на дистрибуторската група за дизел. Това са все хора, които използват автомобили с нафта. Всичките са от села, близо до Карнобат. 

Докато се стигне до разплитането на дейността на тази група вероятно са източени стотици тонове от готовата продукция на Нефтената рафинерия. Със сигурност не са предоставяни количества на бензиностанции. 

Очаквайте подробности само във Флагман.бг след заседанието на Окръжния съд утре, когато ще се обжалват 72-часовите мерки за задържане под стража. 


В категории: Крими , Карнобат


Светлозария КИДЕРОВА Автор
Светлозария КИДЕРОВА
47
Коментара
Флагман.БГ Буря отне живота на млада учителка Буря отне живота на млада учителка 26/01/2026, Понеделник 21:00 1
Тервел ИЛИЕВ 16-годишен осъден за убийство на коте пред деца 16-годишен осъден за убийство на коте пред деца 26/01/2026, Понеделник 19:20 4
Тервел ИЛИЕВ Две ужасяващи убийства във Варненско Две ужасяващи убийства във Варненско 26/01/2026, Понеделник 18:33 0
Тервел ИЛИЕВ Легендарен културист издъхна неочаквано Легендарен културист издъхна неочаквано 26/01/2026, Понеделник 18:18 0
47
Коментара по темата
47.
Хм
07.03.2025 16:18:58
0
0
Редактирайте си и тази статия, за да няма г-цата "журналистла" честитка за клевета
46.
До 45
02.03.2025 21:55:43
3
0
Времето ти истича,аааа и между другото как беше Обиска ааа,нещо липсва ли:като пари,злато и още и още,и колата скоро,запори на всичко,ааа как е,или и това не е истина,както не са истина записите които ги има,Мърша такава.
45.
*
02.03.2025 19:34:40
0
1
Тез ги разправяй на някой друг хахахаха с кой ще заставам очи в очи…. отрепката май си ти
44.
Ел Чапо
02.03.2025 19:11:26
2
1
До 43:че аз съм с него бе Отрепко,внимаваи какво си пожелаваш,да не застанеш ти очи в очи,че тогава няма да има милост бе Смешко,и без това те знаем къде живееш,това говорили ти нещо бе Отрепко такава.
43.
До Ел Чапо
02.03.2025 18:01:01
0
0
Ей многознайко застани с истинското си име бе смешко
42.
Ел Чапо
02.03.2025 17:43:44
0
0
До 41:дали е болен мозък бе Помияр такъв,има има доста пикантни записи,това че неси ги чувал и виждал,не значи че ги няма,ааааа или можеби Истината боли маи,Гнусен Дебел Трол такъв,как беше прякора Чакала,или Общата.
41.
До ел чапо
02.03.2025 14:31:03
0
0
N:40 ходи се прегледай бе болен мозък такъв
40.
*********
02.03.2025 14:15:44
1
1
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше вулгарни, нецензурни или обидни квалификации, обиди на расова, сексуална, етническа или верска основа или призиви към насилие по адрес на конкретни лица.
39.
Ван Дан
02.03.2025 14:14:40
1
14
Хващани за кражби на дизел,НО оставени на същата работа в БДЖ.Без последствия.
38.
*
02.03.2025 13:50:52
5
1
Много прост народ ейййй, няма да си гледат собствените животи, ами седнали да се правят на интересни и да коментират кой какъв е :)
37.
*
02.03.2025 13:31:34
0
0
Кой е този Али, който се прави на голямата работа бе хахахаха
36.
Не ви интересува
02.03.2025 13:27:50
8
1
Много е лесно да седиш на телефона и да пишеш анонимни коментари. Тъпи парчета и чакали сте вие!!!! На много интересни ще ми се правят. Горките мишленца, скрити и покрити вкъщи на топличко.
35.
Аз
02.03.2025 13:10:05
0
9
Каква е тази разходка в 4.00 ч. ще го разкъсат чакалите, имал е късмет, че полицията го хванала, а не чакалите, спасили му живота! Ще следим развитието на тази печалбарска игра.
34.
Не вярвам
02.03.2025 13:04:51
0
11
Хайде да видим сега, какво ще им направят?! Дали ще ги вкарат в затвора и конфискуват имуществото, както е редно или нищо! Нека си докажат доходите, защото с две заплати едвали ще имат този стандарт на живот! Ще видим прокуратурата как си върши работата! Познаваме се в Карнобат, ще видим!
33.
Гарван на Гарван око не вади
02.03.2025 12:56:44
0
12
Излязоха им почивките в чужбина, охолният живот който водиха! Ремонтите които правиха, копуване на имоти и скъпи коли. Но идвали ще им направят нещо, ще си намерят добри адвокати и всичко ще се потули. Дали ще ги оставят на работа ще видим, хората ги познаваме!
32.
KALIN
02.03.2025 12:35:49
0
9
Повечето ГЕРОИ включително и първия дето
е бил на РАЗХОДКА са ХВАЩАНИ за подобни кражби на ГОРИВА на различни гари включително и на ГАРА ДРУЖБА .Разследващите да поровят малко повече в архивите на МВР и БДЖ назад във времето
31.
Въх
02.03.2025 11:13:23
0
2
Какво е туй заглавие бе. Тамън им вдигнаха заплатите и вие ги дискредитирате.
Може би трябва още едно увеличение, например със 100% и отново да чуем Сю, как щи разкаже някой виц за ефективна и съвестна работа.

Абе я закривайте това министерство и всички навън. Да започва всичко отново и на полигараф да докажат, че са работили винаги според закона и не са си затваряли очите за престъпления и всякакви закононарушения.
30.
Хахаха
02.03.2025 09:42:19
0
1
За милиони няма закони за кокошка няма прошка .
Да си знаете паткани такива .
29.
Info
02.03.2025 07:56:18
0
16
Atanas Koev ака Наско Лорда, много тъпо парче, от години краде нафта.Има придобит имот и много почивчици с откраднатите пари.Отдавна искаше да спира с това крадене, но жена му (Нина чакала) е алчна и иска да е хайлаифа на галатинските мангали!,
28.
Иван
02.03.2025 06:09:46
0
10
Тука е точено много гориво и то може би с години,сега трябва да си поне сат наказанията,а то е максимума за такова деяние...
27.
Ел Чапо
01.03.2025 23:01:51
1
6
Бай Мангал Шейха го хванаха по моя заповед,ей сега го чакат в Бургаския с отворени обятия,много ще му се радват.а пък онъз дебелата да му мисли.
26.
Кт ситиии
01.03.2025 22:28:29
0
5
Али кондафил представи си колко жалък паразит си да стоиш цял ден и да пишеш коментари това ли сте мъжете в днешно време бе тцтцтцтцтц я кажи кой си бе да ти ……..
25.
Али Кондафил
01.03.2025 22:14:31
2
1
Тихо да не навеса и тебе и родата ти.
Аз съм с името си шматка
Аз съм шефа
Всички с наведени глави ще седите
24.
Кт сити
01.03.2025 22:07:40
0
6
До али кондафил ей анонимен мишок що не вземеш да се изправиш да те видим коййй си навел…..
23.
Али Кондафил
01.03.2025 19:57:53
4
4
Ей всички с наведена глава ще седите като минавам .
Бай Нидял вече го наведох
22.
haha
01.03.2025 19:45:03
0
8
Кажете името на скапания ушев...
21.
БургазлиЙ
01.03.2025 19:05:44
0
21
Има си хас да няма намесен полицай.
20.
Лошо
01.03.2025 18:16:32
1
23
Ако, бяха цигани, НПО-тата да са съсипали начаса флегмите, че им пишат имената, но защото са българи и турци, за тях всичко може.
19.
До Коцев
01.03.2025 18:08:46
4
14
Мариян Марчев стойкаджията
18.
Джони
01.03.2025 16:51:15
3
14
Тия трябва да им правят вече абонамент .
За кой ли път едни и същи .
17.
Коч
01.03.2025 16:48:31
4
19
Завързани,Голи на Центъра на Карнобат
да усетят Народната Любов
16.
Али Кондафил
01.03.2025 16:45:58
3
6
Всичките ей така наведени ще ходите като дойда !
Аз съм шефа .
15.
някой
01.03.2025 16:37:22
1
40
И 20 бона заплата да им дадат на ченгетата пак ще влизат в схеми, такъв им е манталитета. Само, че хисапа ще го плащаме ние, обикновените граждани.
14.
Коцев
01.03.2025 16:00:30
1
23
Кои е полицая от Карнобат.
13.
*********
01.03.2025 15:46:37
0
3
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото не беше по темата на материала, за който се отнася.
12.
Кокошкарските кражби
01.03.2025 15:41:21
3
34
Кокошкарските кражби са си кражби и не могат да бъдат оправдавани с големите кражби на политиците.

Големите кражби се случват точно защото много граждани мислят като кокошкарските крадци и считат кражбите за нещо нормално.
11.
Фес
01.03.2025 15:37:32
5
23
Ей спряха кранчето.Купувах си евтена нафта и бензин от тези хора и си карах колите постоянно. Продаваха ми я на половин цена от бензиностанциите. Добре че си купих по 1 тон и си имам резерва сега.
10.
*********
01.03.2025 15:35:43
0
4
Коментарът беше изтрит от модераторите, защото съдържаше рекламни съобщения или спам.
9.
Ааа аз помислих
01.03.2025 15:28:02
5
38
че са хванали крадците на КТБ или ония с милионите от магистралата. Пък тоя бил Бай Бехчет с горивото
8.
Законът
01.03.2025 15:21:01
7
30
За два лева и нещо литъра дизел да станеш за резил. Това е от простотия, не от немотия. В Сомалия и Габон живеят със сто долара на месец и не им пука и се шибат като маймуни. Само в България се пишат световно бедни и гладни и жадни.
7.
Стар край
01.03.2025 15:21:01
3
37
Откраднатите милиарди от айдуците с власт не са обект на разследване. Но за далаверките на Андрешко- прошка никаква!!!
6.
Рекс
01.03.2025 14:56:19
4
49
Даааа крадат,гледат от политиците...10-15 000 лева на месец депутатите......това какво е не ли кражба.....5 месеца 1 закон не са приели...... разберете хора крадат ви чрез данъци, осигуряване, ниски заплати, и още и още и ощееееееееее,..........
5.
В
01.03.2025 14:51:59
4
23
Кокошкари
4.
Роско
01.03.2025 14:39:50
2
35
те не крадат, те си взимат
3.
Без полицaй
01.03.2025 14:37:32
1
45
Не стaвa, корупциятa в мвр зaпочвa от нaй ниско ниво и стигa до ниво министър.И не е "усещaне" :D
2.
Срам!!!
01.03.2025 14:13:50
9
66
Началника на Карнобат да си подава оставката и да си гледа пенсията!
Ама не ,натиска се да вземе и увеличение. Малко срама нямате ли.
1.
Цап царап
01.03.2025 14:08:44
4
66
Заради такива лекета като тези крадци и някои гледат на нас, българите, като на крадливо племе.
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Сигнал на тел. 112 изпрати пожарни и патрулки в най-скъпия жилищен комплекс на Бургас (ОБНОВЕНА) Сигнал на тел. 112 изпрати пожарни и патрулки в най-скъпия жилищен комплекс на Бургас (ОБНОВЕНА) Всички ресторанти обаче продължават да работят и изглежда тревогата е преувеличена Отказват едри евро банкноти в Бургас, търговци се страхуват от фалшификати Отказват едри евро банкноти в Бургас, търговци се страхуват от фалшификати Расте и броят на жалбите. По данни на Комисията за защита на потребителите, подадените сигнали за подобни проблеми с еврото са 131 Техно вълна залива Слънчев бряг, фестивалите стават магнит за меломани Техно вълна залива Слънчев бряг, фестивалите стават магнит за меломани Общинският съвет в Несебър разглежда предложение за серия музикални събития, които да утвърдят курорта като център на летния фестивален туризъм Рекордно обезщетение: Болница ще плати 1,2 млн. лв. за смърт на родилка Рекордно обезщетение: Болница ще плати 1,2 млн. лв. за смърт на родилка Върховният съд окончателно потвърди огромната сума заради фатални лекарски пропуски Сценарият с Истанбулската конвенция се повтаря и при Съвета за мир на Тръмп Сценарият с Истанбулската конвенция се повтаря и при Съвета за мир на Тръмп Юрист предупреждава за противоречие с Конституцията и липса на прозрачност при подписването на документа за присъединяване 7 души от екипа на Румен Радев напуснаха президентството, Николай Копринков остава 7 души от екипа на Румен Радев напуснаха президентството, Николай Копринков остава Илин Димитров, Димитър Стоянов, Александър Пулев, Пламен Узунов, Явор Гечев са сред тези, които последваха президент (2017-2026) по новия му път Истината за годежа на Лидия излезе наяве Истината за годежа на Лидия излезе наяве Снимките с пръстен се оказаха част от сюжета на новия ѝ музикален проект за 2026 година Намаления за него и нея – открийте маркови находки на зимната разпродажба в Tria Намаления за него и нея – открийте маркови находки на зимната разпродажба в Tria Не чакайте края на кампанията Вино, пътища и преживявания: как да откриете България чрез чаша хубаво вино Вино, пътища и преживявания: как да откриете България чрез чаша хубаво вино Винените маршрути в България ти дават шанс да пътуваш бавно, да опознаеш местата отвътре и да превърнеш почивката си в истинско преживяване Кметът на Царево посрещна едно от първите бебета за 2026 година Кметът на Царево посрещна едно от първите бебета за 2026 година Малката Денадя получи подарък и паричен стимул като символ на подкрепа към младите семейства
Холивуд подготвя „сватба на годината“ Холивуд подготвя „сватба на годината“ Източници разкриват детайли за планираното тържество и потенциални звездни гости в Ню Йорк Amazon подготвя нова вълна от съкращения в офисите си Amazon подготвя нова вълна от съкращения в офисите си Технологичният гигант планира допълнително намаляване на персонала като част от мащабна реорганизация Американска компания планира газопровод в Босна и Херцеговина като алтернатива на Турски поток Американска компания планира газопровод в Босна и Херцеговина като алтернатива на Турски поток Проектът на AAFS Infrastructure and Energy предвижда свързване с LNG терминала на остров Крък и инвестиции за около 200 млн. долара Прокуратурата пое случая с ученика, който се самоуби заради учителката си Прокуратурата пое случая с ученика, който се самоуби заради учителката си Когато дете избере смъртта, това не е „инцидент“. Това е вик, който никой не е чул навреме. Училището трябва да е място на подкрепа, не на страх, обявиха жители на селото Пияна шофьорка блъсна таксиметров автомобил и двама мъже Пияна шофьорка блъсна таксиметров автомобил и двама мъже Полевият тест на място е показал 1,2 промила алкохол След убийството на мъж: Протести по улиците на Минеаполис, Тръмп обвини демократите След убийството на мъж: Протести по улиците на Минеаполис, Тръмп обвини демократите Митингът се състоя, въпреки че температурата навън беше минус 20 градуса и е в сила предупреждение за опасно време Увита в чаршаф и хвърлена в боклука: Откриха обезглавено тяло на жена с отрязани крайници в Истанбул Увита в чаршаф и хвърлена в боклука: Откриха обезглавено тяло на жена с отрязани крайници в Истанбул Групи за правата на жените изразиха възмущението си и призоваха за протестни шествия Норвежците предупредени, че жилищата им могат да бъдат иззети от държавата в случай на война Норвежците предупредени, че жилищата им могат да бъдат иззети от държавата в случай на война Изявление на армията обяснява хода с необходимостта от достъп, в случай на война, до "ресурси, необходими за отбраната на страната" Най-скъпата сватба - подаръци за над 150 млн. долара за Анант Амбани и Радика Мърчант шокираха света Най-скъпата сватба - подаръци за над 150 млн. долара за Анант Амбани и Радика Мърчант шокираха света Бил Гейтс подари на младото семейство яхта за 21,5 млн. долара, а Марк Зукърбърг - частен самолет на стойност 36 млн. долара Отношенията между Италия и Швейцария се изостриха Отношенията между Италия и Швейцария се изостриха След освобождаването под гаранция на собственика на бара в Кран Монтана
Антон КУТЕВ, депутат от БСП Антон КУТЕВ, депутат от БСП Лявото няма общо с Русия Виц на деня Виц на деня - Какво е успял мъж?
- Този, който пие коняк по-стар от жената, с която спи!
Виц на деня Виц на деня Руснак позира на художник.
- Искам да ме нарисувате в героична поза!
- И каква да е тя?
- Пред мен - бутилка водка, а аз не съм я отворил.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук На една майка и трябват 20 години да направи мъж от момчето си, за да може друга жена да го направи на глупак за 20 минути.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори