Тошо Маймуната помля четири патрулки в гонка с полицията
Автокрадецът оказал яростна съпротива при ареста
Специализирана полицейска операция доведе до ареста на 49-годишен мъж, известен в криминалните среди с прякора Тошо Маймуната. Той бе задържан в село Боснек, след като се опита да избяга от органите на реда с краден автомобил.
Акцията е резултат от разследване на група, занимаваща се с кражби на коли в София и транспортирането им до Пернишко, където те били разглобявани за части или използвани за създаване на „двойници“.
Полицейски патрул се опитал да спре превозното средство, но водачът не се подчинил и предприел опит за бягство. В хода на преследването той се ударил в четири патрулни автомобила, преди да бъде неутрализиран и арестуван.
Според информация от органите на реда, мъжът има криминални регистрации за палежи и кражби, макар досега да не е бил осъждан. Разследването по случая продължава, а властите проверяват дали арестуваният има връзка с други престъпления, свързани с кражби на автомобили в региона.
Министър Георгиев за починалия в САЩ българин: Имам увереност в действията на американските власти
Шаби Алонсо защити Винисиус след освиркванията: Знаем, че можем по-добре
Подценяваният виновник за лошия сън: защо възглавницата е по-важна, отколкото мислим
Отиде си създателят на Ретро музей Варна - Цветан Атанасов
Почина легендата на "Локомотив" Горна Оряховица Иван Василев
Нови правила за вторите пенсии: повече избор, различни прагове и промени в изчисленията
Седмицата от 22 декември носи много енергия за Козирог и Водолей - емоции, фокус и ново начало
Защо швейцарците хвърлят сладолед на земята в новогодишната нощ
Числото 21 отваря Божествен портал: четири зодии ще усетят началото на щастлив нов цикъл
Неделни ритуали за рестарт на ума и тялото преди новата седмица
Коледни чудеса ще озарят съдбата на три зодии - промяната вече е започнала
Защо яденето на една и съща закуска всеки ден може да е по-добро, отколкото си мислите
