Търси се читав човек за Борда на Пристанище Бургас, заплатата - над 5 хил. лв.
Финансовите показатели на бургаския порт не са добри, но дали ще има промени в ръководството?
Конкурс за член на Съвета на директорите на държавното „Пристанище Бургас“ ЕАД обяви Министерството на транспорта, показа проверка на Флагман.бг.
В обявлението е упоменато и задължителното изискване – кандидатите да имат най-малко пет години опит на каквато и да е ръководна позиция и „добра репутация“. С приоритет са тези, които са работили като ръководители или зам.-ръководители в областта на пристанищната инфраструктура.
Конкурсът ще се проведе в две части – писмена и устна, а в сайта на Министерството на транспорта е публикувана и методиката за оценка на кандидатите.
Не се уточнява какъв ще е хонорарът за стратегическите съвети на бъдещия член на СД, но проверка на Флагман.бг в последния публичен отчет на държавното предприятие от 2023 година показа, че на Борда са платени общо 120 хил. лева. Според неофициална информация, сега възнагражденията са значително подобрени – с около 30 %, което означава, че бъдещият бордовак ще получи минимум 5 хил. лева месечна заплата.
Лидерът на БСП Бургас Николай Тишев стана член на Борда на Пристанището
В момента в СД на „Пристанище Бургас“ ЕАД влизат изп. директор Янко Мелконян, Мария Белколева и Николай Тишев. Последният стана част от ръководството на държавния порт в началото на тази година. Не е ясно кой от тримата ще бъде заменен, но много е вероятно това да бъде самият Тишев.
Финансовите показатели на дружеството не са особено добри, но дали това ще доведе до промяна в ръководството, трудно може да се прогнозира. Със сигурност "Пристанище Бургас" е имало доста по-добри дни. Експерти от бранша смятат, че заради това е важно в случая Бордът да бъде попълнен от човек с визия, а не такъв, който ще получава само една добра заплата, без да полага и минимални усилия.
Гладене у дома - практични трикове
Селфи едва не доведе до фатален край с ученик, повлечен от Янтра
Георги Колевичин покори Еверест
Пече се огромна сензация на Световното по хокей
Пица на тиган - лесна рецепта
САЩ с нови нови правила за издаването на "Зелени карти"
Гладене у дома - практични трикове
23/05/2026, Събота 20:20
0
Спагети с кремообразен сос Алфредо - бърза и лесна рецепта
НОВО 20: Убийството от мечка на Витоша е инсценировка?
Вучич блокира Сърбия, осуетява метежа на студентите
Търсят се 160 000 сезонни работници у нас, спешно наемат чужденци
Великобритания ни изпраща на помощ още три кучета
София издаде виза за проектирането на новия стадион на "Левски"

Жорж Дерелиев го сложиха заради фамилията му сходна с една друга. Дълга история. Много дълга.
Ясно е , че те не разбират от дейността на предприятието , а просто да вземат пари и да прикриват далавери!
Е добре , но все някой трябва и да работи , а те желаещите стават все по-малко
Разкарайте търтеите!
- Ааа, аз не търся работа, а пост."
Търсят те.... Търсят пълнеж за конкурса. Нашият човек може и да е взел 2 заплати вече..., поне.