×
Промо зона Избори 2026 Практично Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управители:
Веселин Василев, email: [email protected]
Катя Касабова, еmail: [email protected]


Главен редактор:
Иван Колев, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Тръмп обвини Китай в намеса в президентските избори през 2020 г.
  • Президентът присъства на международното военно учение „Бриз 2026“
  • ФИФА обсъжда в следващия Мондиал да участват 64 отбора
  • Куче нахапа 16-годишно момиче и уби домашния му любимец в Нови Искър
  • Акциите на "Газпром" пробиха 18-годишно дъно
  • Замразиха парите за майките на 398,81 евро
  • Днес Созопол чества своя празник
  • Йотова открива паметник на Васил Левски
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Ина Агафонова, която създаде и развива Екопарк "Вая", печели онлайн вота на „Личност на годината 2024“


Ина Агафонова, която създаде и развива Екопарк "Вая", печели онлайн вота на „Личност на годината 2024“
За Ина Агафонова гласуваха 6993 читатели на Флагман.бг, което е 40,71 % от общия вот за петимата номинирани
Тема в развитие
Емблемата на българската музика – Стефан Диомов, получи специална награда на "Личност на годината 2024" Пожарникар №1 на Бургас - ст. комисар Николай Николаев е „Личност на годината 2024“ Личност на годината 2024 – в backstage текат последни приготовления (СНИМКИ) Central Park Бургас учреди наградата NEXT за млади личности с изключителни постижения Ина Агафонова, която създаде и развива Екопарк "Вая", печели онлайн вота на „Личност на годината 2024“ Текат последните часове на онлайн анкетата за „Личност на годината 2024“, гласувайте за своя фаворит! Гласуването за "Личност на годината 2024" става все по-oспорвано. Вижте резултатите до момента Личност на годината 2024: Как Таньо Танев доказва, че мотористите са рицари в сянка Личност на годината 2024: Ст. комисар Николай Николаев, който се хвърля във всеки огън и води успешно армия пожарникари  Личност на годината 2024: Номинация за Ина Агафонова, която превърна 600 дка бунище в рая на Бургас Личност на годината 2024: Катерина и Мария – тандемът, който превърна Каменар в културния център на Поморие Личност на годината 2024: Номинация за Стефан Диомов – композиторът, отгледал гвардия от таланти, в чиито сърца туптят Бургас и морето Флагман.бг започва приема на номинации за "Личност на годината 2024"
виж още
скрий
21 Януари 2025, Вторник, 12:35 ч.
Автор: Емел МАХМУД

С гласовете на десетки хиляди читатели на Флагман.бг бе подредена престижната класация с тежест 50% пред компетентното жури, което ще излъчи победителя

Ина Агафонова, която с финес, много любов, труд и усилие превърна сметище в екологичен рай без аналог в страната ни, печели онлайн гласуването за „Личност на годината 2024“. Тя е получила 6993 гласа или 40,71 % от одобрението на читателите на Флагман.бг. Екопарк "Вая" е истински рай за деца и възрастни. Там човек може да прекара времето си, наслаждавайки се на птиците, животните и красивата природа. Тя гори за това място и непрекъснато мисли как да го развива и облагородява, създавайки нови възможности за въстановяване на влажните зони в нашия регион, които са най-голям процент в страната ни.

Общо 17 179 са гласували в онлайн анкетата. 

След Ина Агафонова е бургаският предприемат Таньо Танев, който като председател на мото клуб BULGARIAN CHOPPER SOCIETY организира и подпомага десетки благотворителни иницииативи, а през 2024 г. сдружението посвети усилията си на кауза в подкрепа на общинския център за работа с деца и младежи до 25 години в неравностойно положение. Бяха събрани средства, с които закупиха специализирани уреди за спортуване и укрепване на двигателната система на подрастващите. За Таньо Танев са гласували 4685 читатели или 27,27 %.

На трето място се нарежда директорът на Регионална дирекция „Пожарна безопасност и защита на населението” (РДПБЗН) ст. комисар Николай Николаев, който получава 3051 гласа или общо 17,76 % от подкрепата на гласувалите. Ст. комисар Николаев спечели сърцата както на своите служители, така и на бургазлии с успешното си управление на Пожарната, като модернизира и осъвремени базата в региона.

Стефан Диомов – един от значимите символи на българската музика, композиторът, създал стотици таланти, е следващият в онлайн класацията на „Личност на годината“. За маестро Диомов са гласували 1714 души или 9,98 %. Тази година той създаде поредното уникално събитие, което бе изнесено на десетки малки и големи сцени в страната пред хиляди почитатели на хубавата музика. Мюзикълът „Здравей, как си, приятелю“ е единственото по рода си съчетание на сцената, което обединява 23 от незабравимите му песни.

Тандемът Мария Кайрякова и Катерина Китинова получи 736 гласа или 4,28 % от подкрепата на читателите на Флагман.бг. Двете дами се обединиха, за да направят поморийския квартал Каменар в едно по-добро място за живеене. Създадоха библиотека, детски кът, организират благотворителни събития, но най-важното – сплотиха общността. Благодарение на техните инициативи Каменар е културният център на община Поморие.

За уникалната бронзова статуетка Флагман, творба на бургаския скулптор Огнян Петков, се борят тези достойни личности, които през миналата година се превърнаха в пример за подражание. Предложения се приемаха от 9 до 31 декември м.г. Онлайн гласуването се проведе от 00:01 ч. на 13 януари до 23:59 ч. на 20 януари. То има 50% тежест при изчисляването на крайния резултат. Останалите 50 % ще се оформят от вота на компетентното жури, в което са включени членове с безспорен авторитет – от различни институции, браншове и организации. Журито ще бъде оглавено от председателя на Районната избирателна комисия – в мандат, към настоящия момент това е г-жа Фани Семерджиева. В него участват представител, излъчен от патрона на конкурса - Областния управител на Бургас, компютърният специалист Атанас Сиреков – внук на легендарния бургаски кмет Атанас Сиреков, починал при изпълнение на служебния си дълг (1936-1939), носителят на наградата 2023 г. кардиохирургът доц. д-р Владимир Корновски и издателят Веселин Василев - съсобственик и управител на Флагман.бг 

Конкурсът "Личност на годината" се провежда за девети път. Инициатор е първият патрон - ексобластният управител Вълчо Чолаков (2014-2021).

По традиция след официалната церемония по връчването на статуетката "Флагман", журналистическият ни екип ще отпразнува 14-ия си рожден ден. 

 

 




Емел МАХМУД Автор
Емел МАХМУД
Тервел ИЛИЕВ "Меси" кацна в центъра на Бургас "Меси" кацна в центъра на Бургас 17/07/2026, Петък 18:17 4
България Всички новини
Гълъб Донев: Дефицитът може да падне под 3 процента през 2028 година Гълъб Донев: Дефицитът може да падне под 3 процента през 2028 година Финансовият министър залага на евросредствата, по-ефективна администрация и спиране на течовете от бюджета, докато България вече е в процедура за прекомерен дефицит Михаил Заимов бе удостоен посмъртно с приза почетен гражданин на Созопол Михаил Заимов бе удостоен посмъртно с приза почетен гражданин на Созопол Той посвети живота и изследователската си дейност на морския град Силен кадрови ход на МВР в Бургас: Павел Колев оглави звеното на ГДБОП, вече е повишен в комисар Силен кадрови ход на МВР в Бургас: Павел Колев оглави звеното на ГДБОП, вече е повишен в комисар Повишението идва в решаващ момент за региона, заради тежките злоупотреби в икономиката и вихрещата се киберпрестъпност Киевската интрига породена от лош театър на Велислава Петрова и Радев или от Брюксел Киевската интрига породена от лош театър на Велислава Петрова и Радев или от Брюксел Опитват се да играят две игри едновременно, като едната е да сме „неутрални“с външна политика спрямо националния ни интерес, а втората да не бъдем изолирани, коментира социолог Рекордьор по нарушения подкара камион без книжка и загази Рекордьор по нарушения подкара камион без книжка и загази Нарушителят е с 37 акта и 98 фиша, поясниха от полицията Опасен сигнал от Бургас: Шофьори намират развити болтове по колите си Опасен сигнал от Бургас: Шофьори намират развити болтове по колите си Разказите идват от социалните мрежи и все още не са потвърдени от полицията, а твърдението за предизвикателство в TikTok остава недоказано Бутнаха ли паметник на културата в центъра на Бургас? (СНИМКИ) Бутнаха ли паметник на културата в центъра на Бургас? (СНИМКИ) Сградата беше опасна и се рушеше, инвеститорите я вдигат наново в абсолютно същия вид с благословията на Министерството на културата АПИ дръпна шалтера на поръчка за 1 млрд. лв.: Евтините мантинели ни излизат с човешки животи АПИ дръпна шалтера на поръчка за 1 млрд. лв.: Евтините мантинели ни излизат с човешки животи Експертът Христо Грозданов настоява решенията да се вземат според риска и разходите за целия живот на съоръженията, а не само по най-ниската първоначална цена Ружа Игнатова жива? Кой плаща по 5 хил. $ заплата на капитана Ружа Игнатова жива? Кой плаща по 5 хил. $ заплата на капитана Дали милионите на OneCoin все още не текат в Созопол Милошев защити Ия Петкова начело на НДК: Семейните връзки не отменят професионализма Милошев защити Ия Петкова начело на НДК: Семейните връзки не отменят професионализма Съпругата на заместник-председателя на парламента Иван Ангелов е избрана временно за директор, а конкурс трябва да бъде проведен до шест месеца
Витанов: Коалицията на желаещите заобикаля решенията на ЕС и НАТО Витанов: Коалицията на желаещите заобикаля решенията на ЕС и НАТО Председателят на ПГ на Прогресивна България увери, че София не е част от формата, а декларацията от Киев не създава правнообвързващи ангажименти САЩ засилиха атаките срещу Иран: Мостове рухнаха, летище бе поразено, жертвите са най-малко 8 САЩ засилиха атаките срещу Иран: Мостове рухнаха, летище бе поразено, жертвите са най-малко 8 Вашингтон твърди, че поразява военната логистика, а Техеран съобщава за цивилна инфраструктура и отвърна с ракети по държави от Персийския залив Свлачище погуби 8 души в Китай, 34 остават затрупани под калта Свлачище погуби 8 души в Китай, 34 остават затрупани под калта Над 10 сгради бяха затрупани край река Уцзян, повече от 1100 жители са евакуирани, а стотици спасители продължават издирването Тревога за цунами след мощно земетресение, разлюляло Мексико и Централна Америка Тревога за цунами след мощно земетресение, разлюляло Мексико и Централна Америка Тръсът бе с магнитуд 7,4 по Рихтер, изплашени хора напуснаха домовете си Погледнете към небето след 21:00 часа: Уникален небесен феномен над България тази вечер Погледнете към небето след 21:00 часа: Уникален небесен феномен над България тази вечер Жителите на страната ще имат уникалната възможност да наблюдават с просто око изключително близко сближаване между младия лунен сърп и ярко блестящата планета Венера Война на два фронта? Речта на Тръмп, която подпали нов световен пожар и разцепи Конгреса на САЩ Война на два фронта? Речта на Тръмп, която подпали нов световен пожар и разцепи Конгреса на САЩ Анализатори разкриват тайния план зад бруталните удари в Близкия изток и обвиненията към Пекин за изборите Почина Освалдо Баньоли, бащата на „футбола на хляб и салам“ Почина Освалдо Баньоли, бащата на „футбола на хляб и салам“ Историята на един скромен гений, който победи парите и суперзвездите, за да качи Верона на върха Германия прати бивш мъж в мъжкия затвор, избухна скандал Германия прати бивш мъж в мъжкия затвор, избухна скандал Осъдената активистка първо е приета в женския затвор в Кемниц, но след индивидуална оценка е преместена в мъжката институция в Цайтхайн Огнен ад в Испания: 12 000 хектара изгоряха, над 1000 души са евакуирани Огнен ад в Испания: 12 000 хектара изгоряха, над 1000 души са евакуирани Пожарът в Арагон остава извън контрол, а стотици огнеборци и военни защитават застрашените селища Георги Татарски пое Булгаргаз преди решаващите преговори с Боташ Георги Татарски пое Булгаргаз преди решаващите преговори с Боташ Той сменя Веселин Синабов, а временното ръководство ще управлява дружеството до нов конкурс, но не повече от шест месеца
Иван ДЕМЕРДЖИЕВ, вътрешен министър Иван ДЕМЕРДЖИЕВ, вътрешен министър Предоставихме на САЩ данни за заобикаляне на санкциите по „Магнитски“ Виц на деня Виц на деня Секретарка се втурва, силно уплашена, в кабинета на началника:
- Шефе, току-що откраднаха колата ви!
- А успя ли да видиш крадците?
- Не, но записах номера на колата...
Виц на деня Виц на деня - Мила, ще се омъжиш ли за мен?
- О боже, да!
- Може ли да ти го сложа?
- Мръсник!
- Пръстена ма...!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук - Защо жените прекаляват с уголемяването на устните?
- Защото не ми достигат пари за гърдите.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори