До 31 декември можем да искаме прехвърляне на неизползвания отпуск от 2024 година
Платеният годишен отпуск има двугодишна давност
До 31 декември е срокът, в който работещите могат да поискат от работодателите си така нареченото прехвърляне за 2025 година на неизползвания платен годишен отпуск от 2024 година. За целта те подават молба за отлагането му.
Ползването на платения годишен отпуск се отлага по искане на работника или служителя със съгласието на работодателя. Прехвърлянето на отпуска за следващата календарна година може да бъде и за целия му размер, когато не е ползван, обясни пред БНР националният секретар по правна закрила в КНСБ Величка Микова.
Платеният годишен отпуск има двугодишна давност и ако не е ползван до изтичане на две години от края на годината, за която се полага, независимо от причините, правото на ползването му се погасява.
Платеният годишен отпуск трябва да се ползва, той не може да се компенсира с парично обезщетение, освен при прекратяване на трудовото правоотношение. При прекратяване на трудовото правоотношение работникът или служителят има право на парично обезщетение за неизползвания платен годишен отпуск, правото за който не е погасено по давност.
Партия „Център“ на Васил Божков се саморазпусна
Сигнал до Флагман.бг: EVN ни тероризира! Токът в жк "Възраждане" постоянни спира, уредите ни гърмят!
Обмислят още по-високи данъци за повече от едно жилище
В Русия се подиграха на Стармър, предложиха му да коси трева
Бургаските „Златни морски звезди“ спечелиха злато на Държавното първенство в Шумен
Цените на дизел и бензин почти се изравниха
Наберете тези вълшебни билки по изгрев на Еньовден, за да отключите лековитата им мощ!
35-годишната звезда от “Шербет от боровинки” починала след тежък запой
Делян Добрев подаде молба за напускане на парламента
Трагичен инцидент в Пловдив завърши със смъртта на тригодишно дете
Ограничават още един участък на АМ "Тракия"
Община Несебър и АБЧО насърчават новото поколение професионалисти в туризма
