×
Вкусно Бизнес ЮГ София Войната в Украйна Политика Общество Общини Спорт Разследване

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Ядеш лазаня, а не дебелееш - възможно е с тази рецепта


Ядеш лазаня, а не дебелееш - възможно е с тази рецепта
Ключови думи: лазаня, рецепта, флагман
18 Декември 2024, Сряда, 16:59 ч.
Автор: Флагман.бг

Има перфектен вкус и което е още по-възхитително – диетична е

Перфектната комбинация от продукти и подправки. Ако обичате лазаня и печени зеленчуци , тогава тази рецепта ще ви зарадва. Има перфектен вкус и което е още по-възхитително – диетична е, т.е. не е нужно да се притеснявате за калориите.

Рецептата за този специалитет зарадва 12 милиона души и беше споделена във форум за хранене за диабетици, така че не пропускайте да я опитате.  Богато ястие , пълно с необходимите хранителни вещества, питателно и вкусно.

Ето прекрасната рецепта за Лазаня за диабетици :
Зеленчукова лазаня за диабетици
Необходими Продукти:
4 супени лъжици олио
1 глава лук
2 картофа
400 г ситно нарязано зеле, като за салата
1 морков
1 зелена люта чушка
1 червена сладка чушка
1 чаена лъжичка лют червен пипер (люта чушка)
1 чаена лъжичка смлян черен пипер
1 чаена лъжичка сол
За заливката: 

3 яйца
170 мл прясно мляко
170 мл кисело мляко
50 мл олио
2,5 супени лъжици брашно
1 чаена лъжица сол
1 чаена чаша черен пипер
1 пакетче бакпулвер
1-2 супени лъжици ситно нарязан магданоз
200 гр. настърган кашкавал (чедър) за поръсване отгоре.
Начин на Приготвяне:
Запържете ситно нарязания лук в олио, след което добавете нарязания на кубчета картоф (малко по-малък от размера на хапка).

Задушете зеленчуците на умерена температура под капака, за да омекнат в собствените им сокове.

Добавете ситно нарязаното зеле, настъргания морков, нарязаната зелена и червена чушка. Разбъркайте малко, след което отново покрийте и оставете да къкри, докато зеленчуците омекнат.

Преди края се подправя на вкус, оставя се да къкри още малко и се разбърква от време на време. Оставете задушените зеленчуци да изстинат, докато приготвяте заливката.

В дълбока купа разбийте трите яйца, добавете млякото и киселото мляко. Разбъркайте, след което добавете брашното, подправките, бакпулвера и магданоза. Смесете добре съставките до гладкост.

Добавете охладените задушени зеленчуци и разбъркайте. Изсипете получената смес върху тава за печене или средно голям огнеупорен съд, разпределете равномерно, след което поръсете отгоре магданоз, подправки и настърган кашкавал.

Печете в предварително загрята фурна на 180 градуса за около 30-35 минути. Сервирайте горещо, но е много вкусно и след като изстине.


В категории: Вкусно


Коментари
0
Коментара по темата
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
От Бургас до София с експрес или как за 55 години влаковете станаха по-бавни От Бургас до София с експрес или как за 55 години влаковете станаха по-бавни . Експресът "Чайка" още през 70-те минаваше това разстояние по-бързо В Слънчака пуснаха бира, по-евтина от минерална вода, само не питай каква е! В Слънчака пуснаха бира, по-евтина от минерална вода, само не питай каква е! Ресторантьори сигнализираха, че е невъзможно питието да струва 2 лева Любов за Скорпиона, а късметът се усмихва на смелите Везни Любов за Скорпиона, а късметът се усмихва на смелите Везни Хороскоп за деня – 15 юни 2025, неделя  Бургас догони София по търсене на имоти Бургас догони София по търсене на имоти Три квартала чупят рекорди по търсене и цени Търсят се нови директори в ключови училища в региона Търсят се нови директори в ключови училища в региона Свободни позиции в училища от Бургас, Айтос, Несебър, Карнобат и други Едно от момчетата, наръгани от Памела в Слънчев бряг е в кома, лекари се борят за живота му Едно от момчетата, наръгани от Памела в Слънчев бряг е в кома, лекари се борят за живота му Сестрата на пострадалия се свърза с Флагман.бг, за да разкаже потресаващи подробности за инцидента Тир удари каруца, уби коня Тир удари каруца, уби коня Катастрофата е станала в района на Бяла Слатина Първото издание на Ретро фестивала в Царево стартира с голям интерес Първото издание на Ретро фестивала в Царево стартира с голям интерес Арт улицата пред СУ „Н. Й. Вапцаров“ става сцена на вълнуващото пътуване назад във времето Боцка се от 24-годишна Боцка се от 24-годишна Това решение е продиктувано от желанието й да поддържа свеж и младежки вид Само това ни липсваше! Ескалация и в Косово Само това ни липсваше! Ескалация и в Косово Арестувани са били представители на сръбското вътрешно министерство и пенсиониран полицай
Ужасяваща трагедия: Загинал и 19 ранени при инциденти с балони в Кападокия (ВИДЕО/СНИМКИ) Ужасяваща трагедия: Загинал и 19 ранени при инциденти с балони в Кападокия (ВИДЕО/СНИМКИ) Пилотът е паднал от кошницата и краката му са се оплели във въже Доналд Тръмп отбеляза рождения си ден с военен парад, тълпата му пя "Честит рожден ден" (ВИДЕО) Доналд Тръмп отбеляза рождения си ден с военен парад, тълпата му пя "Честит рожден ден" (ВИДЕО) Президентът, обръщайки се към парада, заяви, че "армията на САЩ пази нашата свобода, вие ни правите силни и тази вечер накарахте всички американци да се гордеят с вас" Доналд Тръмп дава отбой и иска край на войната с Иран, но Техеран се кани да мъсти жестоко Доналд Тръмп дава отбой и иска край на войната с Иран, но Техеран се кани да мъсти жестоко Трима загинали и 125 ранени при последните атаки по израелските градове Президентът на Иран: САЩ помогнаха на Израел да ни нападне. Ще предприемем разрушителни атаки Президентът на Иран: САЩ помогнаха на Израел да ни нападне. Ще предприемем разрушителни атаки Иран няма да промени позицията си по ядреното си досие и няма да преговаря, докато израелските атаки продължават Борисов свиква национално съвещание на ГЕРБ, участват активът, премиерът Желязков и министри Борисов свиква национално съвещание на ГЕРБ, участват активът, премиерът Желязков и министри Акцент ще бъде поставен върху процеса на присъединяване на България към еврозоната Нетаняху: Израел ще нанесе удари по всички обекти на режима в Иран Нетаняху: Израел ще нанесе удари по всички обекти на режима в Иран Израел ще възобнови гражданските полети постепенно, предпазливо и бавно, веднага щом обстоятелствата го позволят, съобщи премиерът Известен милиардер почина по абсурден начин Известен милиардер почина по абсурден начин Той е председател на световния гигант за автомобилни части Sona Comstar Радев: Правителството налива значителни средства за пропаганда и реклама на еврото Радев: Правителството налива значителни средства за пропаганда и реклама на еврото Не ви ли тревожи фактът, че правителството налива средства в социологически агенции, за да му предоставят такива резултати, каквито то иска да види, коментира пред журналисти държавният глава Турист счупи „Стола на Ван Гог“ Турист счупи „Стола на Ван Гог“ Нелепият, но и шокиращ инцидент, е бил заснет от охранителните камери и набра огромна популярност, след като беше публикуван в интернет Сбогуваме се с този сериал Сбогуваме се с този сериал „Големият финал“ обещава емоционално, разкошно и достойно сбогуване с един от най-обичаните сериали на съвременната телевизия и кино
Томислав Дончев Томислав Дончев Влизането в Еврозоната да не би да е градушка или друго стихийно бедствие Виц на деня Виц на деня - Да ти се похваля, купих си крокодил и го гледам на вилата.
- Съседите не реагират ли?
- Кви съседи?
Виц на деня Виц на деня - Скъпа, достави ми ор*лно удоволствие!
- Кво бе? Свирка ли искаш?
- Не ма! Замълчи малко!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук За разлика от мъжa жената е готова с изводите още преди началото на разговора.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори