Сарафов поиска имунитета на Кирил Петков
Искането е заради арестите на Бойко Борисов, Владислав Горанов и Севделина Арнаудова
И.ф. главен прокурор Борислав Сарафов внесе в 51-вото Народно събрание искане за сваляне на имунитета на депутата Кирил Петков. Искането е по предложение на Софийска градска прокуратура (СГП) във връзка с водено разследване, съобщиха от държавното обвинение.
По делото са разпитани множество свидетели, изискани и приобщени са писмени доказателства, видеозаписи и други. Наблюдаващият прокурор от СГП е оценил събраните до момента доказателства като достатъчни за привличането към наказателна отговорност и предявяване на обвинение спрямо Петков за това, че на 17.03.2022 г. в качеството си на министър-председател е превишил властта си, като неправомерно е разпоредил на началника и на заместник-началника на отдел „Разследване и методическо ръководство по разследването“ при ГДНП, както и на главен разследващ полицай при ГДНП, да образуват досъдебно производство в нарушение на НПК срещу лица, спрямо които нямат правомощия.
Освен това като министър-председател Петков е изискал от разследващите полицаи да проведат разпит със самия него без изобщо да уведомят компетентния прокурор. Разпоредено е било още в жилищата на Бойко Борисов, Владислав Горанов и Севделина Арнаудова да се извършат претърсвания и изземвания без разрешение на съответния съд и в тъмната част на денонощието като по случая не са били налице основания за неотложност.
Наред с това, според прокуратурата, Петков е разпоредил на директора и на заместник-директора на ГДНП-МВР да наредят на подчинените им полицейски органи да задържат за срок до 24 часа Борисов, Горанов и Арнаудова с цел да причини на същите вреда, изразяваща се в уронване на престижа им и доброто им име в обществото, и от това са настъпили значителни вредни последици за държавата – уронване на престижа на изпълнителната власт.
В материалите, предоставени на Народното събрание, са приложени събраните до момента доказателства, включително проведени разпити на свидетели.
Като народен представител Кирил Петков е лице с имунитет и съгласно Конституцията възбуждането на наказателно преследване спрямо него е възможно само с разрешение на Народното събрание или при писмено съгласие на народния представител.
Сензация: НАСА попадна на задръстване в Космоса заради извънземни?
Риск от змии: Какво да направим при ухапване
Спагети с доматен сос и босилек: Класическа паста
Дара е футболен фен, ето за кой гранд вика
Насоки за щастлив живот според вашата зодия
18/05/2026, Понеделник 21:20
0
Хантавирус се появи до България
Ангела Меркел: Не подценявайте Путин
18/05/2026, Понеделник 20:30
2
Огромна трагедия: 12-годишно дете загина при катастрофа
Нанесен е огромен удар в Джирото
Съвети според зодията: Любов, кариера и здраве
Шакира спечели битка за 60 млн. долара
14-годишна родилка в тежко състояние е транспортирана с медицински хеликоптер до София

Събраха се :))))))
ТИМаджиите също са си осигурили чадъра на Сарафов!
Очаквайте продължение!
В аванс - ще разберете защо "Юнион Ивкони" са плащали месечни заплати на синът и бившата съпруга на Сарафов!
Тази вечер на страницата на БОЕЦ!
Споделете - НОВА поставиха темата, БТВ и БНТ продължават да мълчат и да са слепи и глухи! Да ги накараме да прогледнат.
Все лица, които не искат работещо правосъдие, защото може да се окажат негови клиенти.
Не само за корупция, престъпления по служба, комисионерство и далавери.
Отгвор: харвард
имунитета,
със надцакване
за кабинета ?!
Прокурора
баш директор,
с Лаура Кьовеши
евро-инспектор.