Минималната заплата минава на ръчно управление
Обсъждат вдигане на осигуровките
Минималната заплата да не бъде определяна по формула, записана в Кодекса на труда, а в наредба, предвиждат промени, които са обсъдени между представители на Министерство на труда и на синдикатите. Предложението на Министерството е в Кодекса на труда само да бъдат записани критерии, на базата на които да бъде определяна минималната заплата, а основният сред тях е инфлацията. Ако самата формула е записана в наредба, всеки министър ще може да я променя и така да определя размера и на минималната заплата. Ако промените в Кодекса на труда бъдат вкарани в този вид в парламента синдикатите са готови на протести.
Между Министерството на финансите, политически партии в парламента и синдикатите са започнали и разговори за бюджета за 2025 г. и какви мерки да бъдат предприети, така че бюджетният дефицит да е до 3% от брутния вътрешен продукт на страната. Едно от предложенията на Министерство на финансите е осигуровките да бъдат увеличени с 3 на сто.
Бихме подкрепили такава промяна, само ако увеличението е на дължимите вноски за сметка на работодателите, а не за сметка на работниците, каза за “Труд news” главният икономист на КТ “Подкрепа” Атанас Кацарчев. През години делът на осигуровките, плащани от работниците, постоянно нараства и от 19,6% през 2000 г. достига 43,5% през настоящата година.
Даниела Тренчева - журналистката, която накара Али Агджа да проговори
Откраднаха над 3 млн. лева от голяма болница
Мадона и Гай Ричи с първа публична среща от 2008 г.
Седем обвинени за организирана престъпна група, сред тях началник на столично РПУ
Слави Трифонов атакува „Маркет линкс“: Или са некадърници, или манипулират
Алекс Раева разказа как лъжата ѝ помогнала да оцелее в детството
Любимец на жените празнува днес
Консултациите при президента продължават утре с „Възраждане“ и ДПС-Ново начало
Тръмп атакува Байдън, но все по-често прилича на него
На днешната дата почина човекът, който превърна мечтите в индустрия
Сузанита си сложи нов силикон
Ароматни, крехки чушки с плътен и домашен вкус за Бъдни вечер

диги диги дуууу