×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Динко от Ямбол възстанови разрушения от сърбоман паметник на връх Каймакчалан


Динко от Ямбол възстанови разрушения от сърбоман паметник на връх Каймакчалан
Така изглежда днес паметната плоча, българския флаг се вее на границата между Северна Македония и Гърция
12 Ноември 2024, Вторник, 22:00 ч.
Автор: Светлозария КИДЕРОВА

През 2016 г. представящия себе си за журналист Миленко Неделковски разби с чук паметната плоча, поставена от българска военна делегация

Бизнесменът от Ямбол Динко Вълев, познат у нас като ловец на мигранти и борец за справедливост, реши да се отдаде на едно патриотично дело - да възстанови разрушения от сърбоман български паметник на връх Каймакчалан в Република Северна Македония. Малцина помнят, че през 2016 г. псевдожурналистът Миленко Неделковски публикува във фейсбук профила си снимки как натрошава с чук паметната плоча, а после доволно заявява, че е изпълнил упешно мисията си - да унищожи незаконно поставения от български престъпници възпоменателен знак. Постъпката му беше възхвалявана като геройска в РСМ, а у нас определяна като хулиганска. Директорът на Националния исторически музей по това време - проф. Божидар Димитров се закани да го даде на съд за рушене на културно-исторически паметник, но за жалост почина преждевременно.

Патриотичният дух на Динко от Ямбол го накарал да вземе нещата в свои ръце. Той и още няколко негови приятели възстановили паметната плоча и я поставили на мястото й. Там те разпънали и българското знаме. бБизнесменът се надява благородната му постъпка да не бъде отново разчетена грешно от враждебно настроените към нас съседи. 

Динко отиде на хване Миленко, а срещна Зоран Заев

Каймакчалан е най-високият връх на планината Нидже. Намира се на границата между Северна Македония и Гърция. От края на август до октомври 1916 г. Каймакчалан и околните върхове се превръщат в арена на ожесточени сражения между войниците на две сръбски пехотни дивизии /Дунавската и Дринската/ и частите на 11-ти пехотен Сливенски полк, подкрепени от отделни дружини от 33-ти пехотен Свищовски полк, 43-ти, 46-ти, 56-ти и 58-ти пехотни полкове.

Разбивачът на паметника на Каймакчалан остана без ефир

В края на август и в началото на септември 1916 г. на върха се качват малко над 6000 български войници и офицери, а в начолот на октомври слизат по-малко от 800. Всички останали са убити, осакатени, ранени или премръзнали. Повече от 8500 български и сръбски офицери и войници оставят костите си по скалистите зъбери и по заледените склонове на планината.

Миленко: Българите са като кучетата, които искат да отбележат територия

През 2016 г. на Каймакчалан за първи път, 100 години след трагичната битка на планинския, българи се събират на върха, за да почетат паметта на загиналите при Първата световна война. На мястото са и български гвардейци, архимандрит Атанасий и адмирал Пламен Манушев - заместник-председател на парламентарната комисия по външни работи и член на комисията по отбрана. Поставена е плоча в памет на загиналите при битката от група български военни от 68-ма бригада. Именно това събудило гнева на крайния сърбоман Миленко Неделковски. Той сезирал македонските власти, като определил действието на бригадата за незаконно. Никой не му обърнал внимание, затова накрая решил да действа сам и да разруши паметника на омразните бугари.

Миленко Неделковски поругал български паметници Каймак-Чалан предизборно по поръчка на Груевски?

"Моите действия не са провокация, те са защита на териториалната цялост на моята държава. Това действие бе продиктувано от македонския народ. Когато македонската власт не работи, народът взима нещата в свои ръце. Някои българи искат да бъдат добронамерени, не цялата държава. Народът на една държава не е виновен, виновни са властите. Ако искаха да са добронамерени - защо не го поставиха на гръцката територия. Второ - те дори не поискаха законово одобрение на намеренията си. Българските действа са акт на провокация. Българите са като кучетата - искат да маркират територия от дърво на дърво, така казват и "това е наше", обясни тогава пред медиите Неделковски и допълни, че няма да се извини на българския народ. 

"Няма да се извиня, когато се извини българският народ, тогава и аз. Нямам защо да се извинявам аз. Аз не съм направил нищо лошо", допълва още той. 


В категории: Ямбол


Светлозария КИДЕРОВА Автор
Светлозария КИДЕРОВА
18
Коментара
18
Коментара по темата
18.
До 13
14.11.2024 07:31:10
0
0
Ще имам предвид вашата идея но това вече ще е комикс то за такъв мики маус подхождат комикси първата стори икона в света ще е.
Да се мочаквам след направата и пергишите от БПЦ да ни анатемосат
17.
Бургазлията
13.11.2024 18:36:16
1
1
Аз доколкото си спомням плочата е в гръцка територия!
16.
ДАА
13.11.2024 10:34:07
1
9
Много противоречива личност,с преобладаващо лоши качества.
15.
ДАА
13.11.2024 10:34:05
1
7
Много противоречива личност,с преобладаващо лоши качества.
14.
ДАА
13.11.2024 10:34:01
0
5
Много противоречива личност,с преобладаващо лоши качества.
13.
ДО 7
13.11.2024 09:07:43
4
3
По-патриотично ще е на иконата да има един змей бълващ огън и жупел срещу динко, а динко ндупил се бълва една яка пръдня и потушава и огъня и задушава и змея ... :) ... и след тях остават само едни екскременти, те от динко де ...
12.
Кодерицъ
13.11.2024 08:48:54
0
3
Динкооуу жъ та изям с АТВ то жъ тъ изям
11.
До 10
13.11.2024 07:55:19
3
13
Каква държава бе ?
Нищо не си разбрал !!!

Това е НЕОФИЦИАЛНО турена, паметна плоча.
Извън законите на Македония. Без разрешителни и т.н.
Затова и онзи я разруши.
Утре турчите можефда сложат паметна плоча на Шипка.
Тук държавата я няма.
10.
Вай
13.11.2024 07:43:38
8
18
Oсем години,чакаха,Динко да ВЪЗСТАНОВИ плочата,ЕБА СИ Й Държавата!!!
9.
Зрител
13.11.2024 07:22:06
6
20
Загиналите над 7000 български войници, дари са били къпани ?

Директорът на народният театър, Васил Василев, няма ли да постави, за няколкостотин хиляди лева бюджет, комедия за тяхната съдба ?
А бтв и Нова в едно с българските артисти и интелектуалци да ни обясняват, колко ний сме тъп народ.

Не заслужаваме предците си !!
8.
Безпардонно
13.11.2024 06:56:18
1
18
Въпросът с войнишките паметници е доста сложен.
Позволяваме си, да сложим паметна плоча в чужда страна.

Може ли, утре турците да сложат такива при Плевен и Шипка ?

Много внимателно и дипломатично трябва да се върви по тази територия.
Динко от Ямбол, явно е на свобода при прокуратурата на Пеевски се опитва да оправи имиджа си по поредният брутален начин.
7.
Поп Полковник
12.11.2024 22:41:15
3
23
Предлагам конкурс за нова икона Динко като свети Георги убива змея Миленковски .
Да се готвят иконописците
6.
Възраждани мее рудник селуто
12.11.2024 22:38:33
4
22
Браво джинко ти си Истенски балфарин и патреот бок да пази балгария амин111
5.
Наблюдател
12.11.2024 22:37:35
6
17
Браво!
4.
Ооофффффф
12.11.2024 22:27:23
9
34
Каква е тав снимка където сте му сложили бе???? Нямаше ли някоя , на бял кон със червена мантия и сабята на Конан варварина на кръста му?!
Като сте тръгнали да му се мазните на тоя, подмазвайзвайте му се докрай….Бил родолюбец и патриот и бизнесмен!!!!!??????
Гладни кучета…. Чакате бакшиш май…. Тоя мазен патриот колко майки е разревавал , ама вие много добре знаете….
П Р О Д А Ж Н И Ц И !!!!
3.
jkn
12.11.2024 22:18:33
14
22
na boiko kurvata
2.
Old school
12.11.2024 22:11:57
31
39
Кво му правите реклама на този измислен мишок
1.
Марян Мазния
12.11.2024 22:10:17
12
44
Евала!
Браво Динко!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Вижте чудесата, които авторът на външната декорация на знакова сграда в Бургас е направил! Вижте чудесата, които авторът на външната декорация на знакова сграда в Бургас е направил! Показани са впечатляващи скулптурни композиции и орнаментални елементи, които украсяват някои от най-познатите архитектурни забележителности в страната Как да си приготвим сок от орехи и защо е полезен Как да си приготвим сок от орехи и защо е полезен Орехите и тънката среда между ядките – древно средство с впечатляващи ползи за сърцето, метаболизма и нервната система Пето РУ-Бургас в действие: Разкриха сложна кражба и спасиха човешки живот Пето РУ-Бургас в действие: Разкриха сложна кражба и спасиха човешки живот Отмъкнат от междуетажна площадка велосипед и потеглил сам автомобил, завлякъл жена - това е само част от ежедневната работа на служителите на реда „Акулите“ с трета поредна победа, „изядоха“ и Севлиево „Акулите“ с трета поредна победа, „изядоха“ и Севлиево Бургаският тим е вече на 8-мо място във Втора лига Бойко Борисов: Планът на САЩ за Украйна е добра основа за мир Бойко Борисов: Планът на САЩ за Украйна е добра основа за мир Той приветства усилията на Доналд Тръмп за край на войната Зала „Бойчо Брънзов“ се пръска по шевовете от публика, причината е световното по спортни танци Зала „Бойчо Брънзов“ се пръска по шевовете от публика, причината е световното по спортни танци През следващите два дни Бургас ще бъде епицентър на световната танцова сцена Предложението на Тръмп за мир или бизнес за милиарди? Предложението на Тръмп за мир или бизнес за милиарди? Планът за Украйна трябва да се разглежда по-скоро като основа за бъдещи преговори, отколкото като готово споразумение Петър Стоянович: Да смятате, че властта има сърце е като алкохолик има два черни дроба Петър Стоянович: Да смятате, че властта има сърце е като алкохолик има два черни дроба Той коментира казаното от баба Милка, която трогна Бойко Борисов, който предложи 120 лева надбавка на пенсионерите Вместо маркови обувки жена получи парче дърво от онлайн магазин Вместо маркови обувки жена получи парче дърво от онлайн магазин Ямбол се оказва градът с най-висока средна стойност на поръчки в страната Превърнаха в кръчма българското училище в Чикаго (СНИМКИ/ВИДЕО) Превърнаха в кръчма българското училище в Чикаго (СНИМКИ/ВИДЕО) Родители са потресени от случващото се - снимки от купоните се публикуват в официалната страница на Малко Българско Училище
Силиконът на Джулиана Гани взриви нета Силиконът на Джулиана Гани взриви нета Вниманието на феновете бе приковано не толкова от очите, колкото от другите, далеч по-щедро подчертано изложени на показ части на тялото на риалити звездата Климатични бежанци ни заливат през 2026-та, а умните градове стават стандарт Климатични бежанци ни заливат през 2026-та, а умните градове стават стандарт Очаква се и революция в медицината  Климатични бежанци ни заливат през 2026-та, а умните градове стават стандарт Климатични бежанци ни заливат през 2026-та, а умните градове стават стандарт Очаква се и революция в медицината  Бури и наводнения в Гърция нанесоха значителни щети и свлачища Бури и наводнения в Гърция нанесоха значителни щети и свлачища Извънредно положение е обявено в няколко населени места 25 души в истанбулска болница заради хранително отравяне 25 души в истанбулска болница заради хранително отравяне Те са поръчали лахмаджун – традиционен плосък хляб, покрит с кайма, зеленчуци и подправки – в един и същ ресторант Украйна създаде делегация за консултации по стъпките към спиране на войната Украйна създаде делегация за консултации по стъпките към спиране на войната Президентът подписа указ за сформирането на делегация на Украйна за участие в преговорния процес със САЩ и други международни партньори Арестуваха Жаир Болсонаро Арестуваха Жаир Болсонаро Бившия президент на Бразилия тази сутрин е преминал медицински прегледи преди влизането в затвора Скандално разкритие: Трагедията в Кочани причинена с пиротехника от България Скандално разкритие: Трагедията в Кочани причинена с пиротехника от България В обвинителния акт пише, че е купена от страната ни Мощен взрив в пристанището на Лос Анджелис Мощен взрив в пристанището на Лос Анджелис Има евакуирани, а жителите са блокирани по домовете си Индийският океан е създал днешното Червено море Индийският океан е създал днешното Червено море Преди приблизително 6,2 милиона години Червено море претърпя толкова екстремни промени, че напълно изчезва
Петър Стоянович Петър Стоянович Да смятате, че властта има сърце е като алкохолик има два черни дроба Виц на деня Виц на деня Нощ, Дядо и баба в кревата. При дядото не се получава и почва да псува Путин.
Бабата:
- Какво ти е виновен Путин?
Дядото:
- По времето на Брежнев не беше така!
Виц на деня Виц на деня - Госпожице, може ли една ваша снимка?
- Защо ви е?
- Искам да покажа на дядо Коледа какъв подарък искам!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Един мъж винаги ще получи от една жена това, което тя иска!
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори