Направи това с корите и баницата ще стане божествено сочна и вкусна
Цялата "тайна" е в малкия трик с нарязването на корите
Толкова е мека и сочна, че не можеш да спреш да я ядеш! Ако поднесете тази баница за закуска или вечеря, няма да сгрешите, защото това определено ще е най-сочната баница, която някога сте опитвали! Цялата "тайна" е в малкия трик с нарязването на корите, който гарантира много въздушност на баницата, а както знаем пухкавата баничка е най-любима на всички. Ето подробната процедура по приготвянето на тази Баница-пухкавелка със снимки:
В по-дълбока купа намачкайте с вилица сиренето, добавете киселото мляко и 4 яйца. Налива се 100 мл газирана вода и се разбърква с лъжица или вилица до изравняване на съставките.
Намажете дъното и стените на тавата с разтопено масло. Отделете половината от корите (11 кори), а останалите (250 г) оставете настрана. Поставете една кора на дъното, да покрие цялата повърхност на тавата. След това поставете още 4 листа, по един от всяка страна, така че краищата им да стърчат от формата.
Полейте с разтопено масло. Останалите 250 г кори навийте на руло, след което нарежете на тънки ленти (пръстени). Разпръснато се нарежда един пласт от лентите (едната половина) във формата, а върху тях равномерно се намазва малко от плънката (1/5).
Прегънете една по една всички висящи от четирите страни кори, за да покрият плънката.
Отгоре се полива с разтопено масло. Разстелете равномерно малко плънка (1/5), върху нея наредете изрязани ленти (другата 1/2), а върху тях още малко плънка (1/5).
Върху този слой се нареждат отново 4 кори, като половината трябва да стърчат от формата. Полейте с разтопено масло. Разстелете плънка (1/5), отгоре сложете кора, която да покрие всичко. Полейте с разтопено масло.
Разстелете плънката (1/5), след което загънете и 4-те кори навътре, за да покриете плънката. Отгоре се поставя една цяла кора и се подпъхва навътре, все едно слагате чаршаф на легло. Нарежете баницата на кубчета или триъгълници, според вашите предпочитания.
Отгоре баницата се залива с останалите 100 мл газирана вода. Отделно смесете 10 г разтопено масло с едно яйце, след което намажете баницата с четка. Пече се 50 минути в предварително загрята фурна на 190 градуса, или до приятен загар.
Оставете да изстине за няколко минути, след което я нарежете отново на предишните разрези и сервирайте гореща (вкусна е и студена).
Кметът Димитър Николов откри Let’s Play Burgas 2026 – морският град стана столица на гейминга през този уикенд
„Нефтохимик“ благодари на спонсорите, отчете постигнатото и очерта целите за бъдещето
Вместо да чака институциите: Кметица се качи на фадрома, за да спаси висящо на 7 метра щъркелче
Постоянен арест за обвиняемия за катастрофата край Мездра, отнела живота на две деца
Шеф от ДАИ разследва зверската катастрофа на „Тракия“, в която загинаха две деца
Опасни храни на пазара: БАБХ спря близо 5 тона с куп нарушения в София, Пловдив и Бургас
Богдан Милчев: Мантинелите са корупционното елдорадо в пътната безопасност
Никола Цолов остана 9-и в спринта в Австрия след удар в първата обиколка
Домашен хляб с хрупкава коричка и пухкава сърцевина
Животът на 2 зодии се преобръща на 180 градуса до края на лятото
Почина голямият турски актьор Кадир Инанър, дори Ердоган скърби за него
Зрелищно меле блокира ключов булевард в София: Автомобил се преобърна след мощен удар отзад
