Направи това с корите и баницата ще стане божествено сочна и вкусна
Цялата "тайна" е в малкия трик с нарязването на корите
Толкова е мека и сочна, че не можеш да спреш да я ядеш! Ако поднесете тази баница за закуска или вечеря, няма да сгрешите, защото това определено ще е най-сочната баница, която някога сте опитвали! Цялата "тайна" е в малкия трик с нарязването на корите, който гарантира много въздушност на баницата, а както знаем пухкавата баничка е най-любима на всички. Ето подробната процедура по приготвянето на тази Баница-пухкавелка със снимки:
В по-дълбока купа намачкайте с вилица сиренето, добавете киселото мляко и 4 яйца. Налива се 100 мл газирана вода и се разбърква с лъжица или вилица до изравняване на съставките.
Намажете дъното и стените на тавата с разтопено масло. Отделете половината от корите (11 кори), а останалите (250 г) оставете настрана. Поставете една кора на дъното, да покрие цялата повърхност на тавата. След това поставете още 4 листа, по един от всяка страна, така че краищата им да стърчат от формата.
Полейте с разтопено масло. Останалите 250 г кори навийте на руло, след което нарежете на тънки ленти (пръстени). Разпръснато се нарежда един пласт от лентите (едната половина) във формата, а върху тях равномерно се намазва малко от плънката (1/5).
Прегънете една по една всички висящи от четирите страни кори, за да покрият плънката.
Отгоре се полива с разтопено масло. Разстелете равномерно малко плънка (1/5), върху нея наредете изрязани ленти (другата 1/2), а върху тях още малко плънка (1/5).
Върху този слой се нареждат отново 4 кори, като половината трябва да стърчат от формата. Полейте с разтопено масло. Разстелете плънка (1/5), отгоре сложете кора, която да покрие всичко. Полейте с разтопено масло.
Разстелете плънката (1/5), след което загънете и 4-те кори навътре, за да покриете плънката. Отгоре се поставя една цяла кора и се подпъхва навътре, все едно слагате чаршаф на легло. Нарежете баницата на кубчета или триъгълници, според вашите предпочитания.
Отгоре баницата се залива с останалите 100 мл газирана вода. Отделно смесете 10 г разтопено масло с едно яйце, след което намажете баницата с четка. Пече се 50 минути в предварително загрята фурна на 190 градуса, или до приятен загар.
Оставете да изстине за няколко минути, след което я нарежете отново на предишните разрези и сервирайте гореща (вкусна е и студена).
Тръмп открива 16-дневните чествания за 250 години от създаването на САЩ
Предполагаемият убиец от Угърчин излязъл от затвора преди дни
Черна гора шокира туристите с плажни цени от 240 евро на ден
Американските самолети-цистерни напускат летището в София до края на месеца
Mercedes 280 SE - колата, в която се вози Първата дама
Германия вдига пенсионната възраст до 70 години в опит да спаси социалната си система
NiceMag.bg: Българите предпочитат най-много климатици Daikin и Mitsubishi
Театралната адаптация на класиката "Дами канят" гостува в Летния театър в Бургас
Хакери пробиха индийската Tata Electronics, изкараха секретни данни на Apple и Tesla
Спалня като от хотел: луксозна визия без огромен бюджет
67-годишната Мадона събра погледите в червена минирокля на ревю на Saint Laurent (СНИМКИ)
Митничари в Бургас задържаха над 55 хиляди фалшиви енергийни напитки от Виетнам
