Направи това с корите и баницата ще стане божествено сочна и вкусна
Цялата "тайна" е в малкия трик с нарязването на корите
Толкова е мека и сочна, че не можеш да спреш да я ядеш! Ако поднесете тази баница за закуска или вечеря, няма да сгрешите, защото това определено ще е най-сочната баница, която някога сте опитвали! Цялата "тайна" е в малкия трик с нарязването на корите, който гарантира много въздушност на баницата, а както знаем пухкавата баничка е най-любима на всички. Ето подробната процедура по приготвянето на тази Баница-пухкавелка със снимки:
В по-дълбока купа намачкайте с вилица сиренето, добавете киселото мляко и 4 яйца. Налива се 100 мл газирана вода и се разбърква с лъжица или вилица до изравняване на съставките.
Намажете дъното и стените на тавата с разтопено масло. Отделете половината от корите (11 кори), а останалите (250 г) оставете настрана. Поставете една кора на дъното, да покрие цялата повърхност на тавата. След това поставете още 4 листа, по един от всяка страна, така че краищата им да стърчат от формата.
Полейте с разтопено масло. Останалите 250 г кори навийте на руло, след което нарежете на тънки ленти (пръстени). Разпръснато се нарежда един пласт от лентите (едната половина) във формата, а върху тях равномерно се намазва малко от плънката (1/5).
Прегънете една по една всички висящи от четирите страни кори, за да покрият плънката.
Отгоре се полива с разтопено масло. Разстелете равномерно малко плънка (1/5), върху нея наредете изрязани ленти (другата 1/2), а върху тях още малко плънка (1/5).
Върху този слой се нареждат отново 4 кори, като половината трябва да стърчат от формата. Полейте с разтопено масло. Разстелете плънка (1/5), отгоре сложете кора, която да покрие всичко. Полейте с разтопено масло.
Разстелете плънката (1/5), след което загънете и 4-те кори навътре, за да покриете плънката. Отгоре се поставя една цяла кора и се подпъхва навътре, все едно слагате чаршаф на легло. Нарежете баницата на кубчета или триъгълници, според вашите предпочитания.
Отгоре баницата се залива с останалите 100 мл газирана вода. Отделно смесете 10 г разтопено масло с едно яйце, след което намажете баницата с четка. Пече се 50 минути в предварително загрята фурна на 190 градуса, или до приятен загар.
Оставете да изстине за няколко минути, след което я нарежете отново на предишните разрези и сервирайте гореща (вкусна е и студена).
Практични съвети срещу лед във фризера: Как да го размразите бързо и да го запазите чист по-дълго
Вижте как шофира този безразсъден водач
Онлайн пазаруването в ЕС поскъпва: Влиза мито от 3 евро за малките пратки
Вдигнаха въздушна линейка за мъж, паднал от 4 метра височина
Направих бисквитена торта – вместо да редя бисквитите, ги сложих прави във формата: Стана нещо уникално!
„Миризмата на смърт вече се усеща“: Адът във Венецуела няма край: Над 50 000 души са в неизвестност
Жълт код за опасни горещини за цялата страна в понеделник
Легендата на кино комедията Мел Брукс стана на 100
18-годишен без книжка загина в катастрофа, непълнолетният му спътник е с опасност за живота
Извънредно! Самолет се разби във Франция, 11 души са загинали
Българин в Германия: Колелото ми залепна за асфалта при 41 градуса, влаковете спират между 13 и 19 часа
Тексас връща Библията в училище и отприщи нов спор за религията в клас
