Само във Флагман.бг: Как гласува Бургаска област – вотът община по община
Единното ДПС получаваше 19 хил.гласа, а двете фракции сега вземат общо 29 хил. гласа
Флагман.бг направи детайлна справка на гласуването по общини в Бургаска област.
ГЕРБ печели в 12 от 14-те общини в региона, а ДПС и АПС си разделиха съответно Сунгурларе и Руен. (ВИЖТЕ В НАШАТА ТЕМА В РАЗВИТИЕ)
Подробният анализ показва и интересно разпределение на преференциите. Безспорният шампион, не само в Бургас, но и в България – Димитър Николов, е получил солидна подкрепа по общините в региона, което показва, че с годините се е утвърдил не просто като кмет на областния град, а като регионален лидер.
На този вот ГЕРБ-СДС вдигна значително резултата си в сравнение с изборите на 9 юни. Те увеличиха гласовете си от 26 799 на 37 634, добавяйки над 13 000 нови поддръжници.
ИТН също регистрираха ръст, увеличавайки гласовете си от 7 251 на 8 619. „Възраждане“ увеличиха подкрепата си от 15 259 на 16 533 гласа, а БСП от 7 520 на 10 222 гласа.
Интересна е ситуацията при ДПС, които през юни имаха 19 122 гласа.
Сега, след разцепването на партията, двете фракции имат съответно: ДПС-Ново начало – 15 613 гласа и АПС – 13 581 гласа.
Новата формация „Меч“, която за първи път влиза в парламента, увеличи гласовете си от 3 277 през юни на 5 751 сега.
От тези данни става ясно, че най-големият губещ в Бургаския регион е ПП-ДБ, които досега имаха двама депутати, но сега ще имат само един – водачът Явор Божанков.
ВИЖТЕ РАЗПРЕДЕЛЕНИЕТО НА МАНДАТИТЕ ТУК
Родопската теснолинейка навърши 100 години от първото си пътуване
Мантинела отне живота на моторист
Туристка загина след падане по билото между Козя стена и Ехо
Нови цени на винетките - вижте тарифите
Фурната блести без търкане: Трик с таблетка и кухненска хартия разтваря мазнината
Десетки кораби чакат по Дунав: Нивото при Русе падна до минус 89 сантиметра
Пържени тиквички с чесън и копър в буркан: Любим летен вкус за студените дни
Дъжд от пари: Хвърлиха 665 000 евро в морето пред плажуващи
Тежка катастрофа с български тир затвори магистралата Атина-Ламия, има загинал
Вандали трошат табелите за забрана на къпането край фаталния вир в Струма
Инфантино се огъна: ФИФА спира сделката за част от Световното
Омбудсманът ще сезира Конституционния съд за МРЗ и трудовия стаж

Изобщо случаят ПП и Пеевски е като онзи виц за мравката и слона. „Ох ли, ще те скъсам!“.
Много бързо се оказа, че глупостта им ги победи, Пеевски ги прихвана за едно или друго, а страхът от Пеевски ги правеше безмълвни, докато имаха инструментите на властта.
Просто в София и Пловдив най-масово се ползват "джурканите" изборни машини.
В София, дори след една година, още не е приключила проверката на "джурканите" изборни машини за избора на фалшивия гей-кмет Васко Маслото.
Честито!