Слънчев и топъл Димитровден
Ще духа слаб вятър
Днес ще бъде предимно слънчево. В сутрешните часове на места в низините, котловините и около водните басейни ще има ниска облачност или мъгла. Минималните температури в повечето райони ще бъдат между 1 и 6 градуса, малко по-ниски в отделни котловини, в София - около 3.
След обяд над западните райони ще се появи разкъсана висока облачност. Ще духа слаб вятър от изток-североизток. Максималните температури ще бъдат между 18 и 23 градуса, в София - около 20, Велико Търново, Плевен, Русе, Ямбол, Пловдив и Благоевград – 21 градуса, Сандански – 23.
В планините ще бъде предимно слънчево. Ще духа слаб вятър от изток-югоизток. Максималната температура на височина 1200 метра ще бъде около 16 градуса, на 2000 метра - около 11.
По Черноморието ще бъде предимно слънчево. В сутрешните часове на места по крайбрежието ще има ниска облачност или мъгла. Ще духа слаб вятър от изток-югоизток. Максималните температури ще са между 16° и 19°. Варна – 19, Бургас – 18 градуса. Температурата на морската вода е 17°-18°. Вълнението на морето ще бъде 1-2 бала.
Над Балканите ще бъде топло и слънчево за края на октомври. Максималните температури ще бъдат: София и Букурещ – 20 градуса, Истанбул – 19, Солун – 21 градуса, Скопие и Белград – 23, Атина – 24 градуса.| БГНЕС
Тръмп изтегля 5000 американски войници от Германия след остър спор с Мерц
Плувец мина 55 км сред 5500 крокодила и счупи световен рекорд
Китът Тими вече е на свобода след спасителна акция край Германия
Крис и Юлиян от „Молец“ се готвят за турне с „Параклис“
Мъртви делфини изплуваха край Варна, експерти търсят причината
Нашествие от комари по Дунав: Проблеми с обработката на ларви и неефективни мерки за контрол
Разлив на опасни пестициди в Свищовско: Заплаха за водата и околната среда
Павликени отбеляза Празника на яйцето с кулинарни изкушения и атракции
Иван Христанов: Язовирът на Пампорово не е застрашен от свлачището
Жълт код за слана и в неделя – студени сутрини и облачност през уикенда
„Прогресивна България“ се разграничават от „Прогресивно Карлово“: Спор за името и политическа принадлежност
16-годишно момиче от София заплаши да сложи край на живота си – съседите изпаднаха в паника
