Удар с дрон по дома на Нетаняху в Израел
Премиерът не е бил в района по време на нападението
Удар с дрон е бил нанесен по дома на израелския премиер Бенямин Нетаняху в северния израелски град Цезария, съобщи негов говорител, цитиран от Ройтерс. Информацията беше потвърдена от израелските въоръжени сили, предаде ДПА.
Премиерът не е бил в района по време на нападението. Пострадали няма, според същия източник.
По-рано Франс прес съобщи, че дрон, идващ от Ливан, е нанесъл удар по "сграда" в крайбрежния град Цезария, като цитира израелските въоръжени сили. Няма пострадали при нападението, а други два безпилотни апарата са били прехванати.
В същото време ливанското Здравно министерство обяви, че при израелски удар по кола, движеща се по магистрала от Бейрут за Северен Ливан, са загинали двама души.
По същото време в Тел Авив, на 55 км от Цезария, беше обявена въздушна тревога, след като дрон е приближил квартала "Глилот", където е разположена централата на израелското външно разузнаване Мосад, както и друг разузнавателен център.
Въоръжените сили добавят, че въздушна тревога е била обявена и на други места в Северен Израел, включително в Тиберия.
Мона запали лют скандал за "Евровизия" минути преди финала
26.02.2026. Ще се сбъдне ли пророчеството на Волф Месинг?
Промени при продажбата на автомобил и строги правила за електрическите тротинетки
Софийският градски съд отказа регистрация на партия „Трети март“
Следвайте тези прости съвети и пилешките гърди винаги ще бъдат сочни
Тези дати на раждане са под специалната закрила на Вселената
Над 50 души бяха блокирани в кабинков лифт
За всеки повод правя тази сполучлива погача с газирана вода
Страхотна победа за българския национален отбор по тенис до 12 г.
Направете това с теменужките през февруари, за да цъфтят непрекъснато
Чийзкейк Орео без печене – кремообразен десерт, който се топи в устата
Георги Ганов нахлу на сесия, удари жестоко общински съветник

ууууууу