Министър Малинов: Виновните за инцидента в АЕЦ "Козлодуй" са временно отстранени
Не е имало изтичане на радиоактивни води в Дунава, увери енергийният шеф
Шести блок на АЕЦ "Козлодуй" е спрян спрямо работна програма, която включва 5 етапа. Това заяви в парламента енергийният министър Владимир Малинов за теча на радиоактивна вода.
Той е изискал информация от атомната електроцентрала за случилото се. От 14.06 до 17.06 са извършени редица мерки по въпросната програма за спирането на 6-и блок. На 18.06 е станал инцидента заради недостатъчен контрол от страна на служителите, предава lupa.bg.
Изливането е настъпило по време на дневната смяна. При предишни смени не е имало изливания. Разливът е бил между 8-8,5 куб. метра. Демонтирана е топлоизолацията, подсушен е корпусът на парогенератора, посочи министър Малинов. Всички дейности са извършени при стриктен контрол, категоричен бе енергийният министър. Няма облъчване на персонала, обясни той.
Няма щети, нанесени на оборудването, обясни още енергийният министър. Вземат се мерки за недопускане на подобни случаи. Служителите са временно отстранени от работа. Предстои служителите да бъдат обучени. Не е имало изтичане на редиоактивни води в река Дунав, допълни Малинов.
6 февруари е голям празник
САЩ предупреди гражданите си незабавно да напуснат Иран, Тръмп с остри думи за Хаменей
Времето се подобрява, големият мраз и пороите отстъпват
Любовен триумф: Тези три зодии ще изживеят най-романтичния февруари
Мико Кузманов се сгоди, избраницата му също е известна
Докога продължават проливните дъждове у нас
Родното участие на Олимпийските игри по дни и часове
В България изхвърляме огромно количество храна
Йоханес Клаебо е абсолютната звезда на Олимпиадата - знаете ли какъв рекорд гони?
Костадинов предяви териториални претенции към Русия
В дома на варненец са открити 5 вида наркотици
Стряскащ порой в община Кирково, няма достъп до две населени места

Зашото европеидите са про'с'ти и неграмотни и не могат да бъдат квалифицирани.
факт.