×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Маркет линкс: Румен Радев е първа политическа сила - 25,6 %, ще има само 5 партии в следващото НС
  • Настъпва рязко застудяване
  • БДЖ: Не се виждат оптимистични новини за пътника
  • Стратегически ход: САЩ транспортират мини реактор за първи път
  • България проявява интерес към гръцка система за защита от дронове
  • България е с най-ниската ставка на подоходен данък в Европа
  • Запалиха колата и входната врата на дома на кмета на Бистрица
  • Киев и Москва ще преговарят в Женева с участието на САЩ
  • Проф. Сотиров: В Бургаския държавен университет започнахме годината с 6% ръст на студентите
  • София предлага нови правила за прием в ясли и детски градини
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Христо Иванов похвали бургаската листа на ПП-ДБ: Кандидатите са сред хората и очаквам много добър резултат


Христо Иванов похвали бургаската листа на ПП-ДБ: Кандидатите са сред хората и очаквам много добър резултат
Моделът на управление на ГЕРБ и ДПС трябва да бъде изкоренен - категорични са Христо Иванов и Димитър Найденов, които се срещнаха с избиратели в Бургас
04 Юни 2024, Вторник, 13:00 ч.
Автор: Радостина ГЕОРГИЕВА снимки и видео: Авторът

Излезте и гласувайте –  това е единственият начин да не допуснем ГЕРБ и ДПС да си наредят съдебната власт и регулаторите, призова лидерът на ДБ

В Бургас имаме много активна кампания и очаквам добър резултат. Това заяви лидерът на ДБ Христо Иванов в морския град и похвали работата на кандидатите за народни представители, сред които най-активен е Димитър Найденов, който всеки ден стиска стотици ръце на площад "Тройката". 

Близо два часа кандидатите за народни представители и за ЕП разговаряха с избиратели. В срещата освен Христо Иванов се включиха още Стефан Тафров и Елисавета Белобрадова, Божидар Божанов, Александра Стеркова, кандидатите за народни представители Димитър Найденов и Емил Соколов от ПП-ДБ.

Още в началото на своето изказване Христо Иванов бе категоричен, че ГЕРБ и ДПС не могат да обяснят защо свалиха правителството и че моделът на управление на ГЕРБ и ДПС трябва да бъде изкоренен.

Излезте и гласувайте –  това е единственият начин да не допуснем ГЕРБ и ДПС да си наредят съдебната власт и регулаторите, призова Христо Иванов.  

Според Иванов – президентът Румен Радев се намесва в политическата кампания с внушения, с които плаши хората и се опитва да налее гласове към "Възраждане". "Това е недопустимо, особено от президент, който две години не е изпълнил конституционното си задължение да свика Консултативния съвет по национална сигурност. Той се занимава единствено и само с предизборен популизъм, а това е безотговорно, каза лидерът на ДБ Христо Иванов в Бургас.

Лидерът на ДБ не се притеснява от социологическите проучвания преди изборите. „Те не се правят от социолози, а от неуспели фантасти и писатели. Има огромно количество хора, които до последно ще решават за кого да гласуват. Това е резултат от отвратителната кампания, която се води, но мен не ме притеснява, защото ние заставаме честно пред нашите избиратели. Ще продължим с реформите в съдебната власт и попълването в регулаторите“, заяви Христо Иванов.

В началото на своето изказване в препълнената зала Христо Иванов подчерта, че хората са изморени от избори, защото това са 6-тите предсрочни такива през последните няколко години.

„Нормално е да има силно разколебаване, но въпреки това трябва да успеем да мобилизираме избирателите да излязат и гласуват с номер 14. Не защото сме ние, а защото това е много важно за страната. Единствено нашата политическа сила ПП-ДБ може да продължи посоката на развитие, която започна да дава резултати и точно затова бе свалено правителството. Почнаха да виждат, че ако продължим тази линия, ще се види, че може да има друго управление – принципно различен икономически модел, принципно различна политика за доходите, принципно различен начин за харчене на държавните пари. Те започнаха да губят реална власт, контрол върху ключови институции, които те са свикнали винаги да контролират“ , заяви още той.

В срещата освен Христо Иванов се включиха още Стефан Тафров и Елисавета Белобрадова, Божидар Божанов, Александра Стеркова, кандидатите за народни представители Димитър Найденов и Емил Соколов от ПП-ДБ

Кандидатът за народен представител от Бураско Димитър Найденов, който на ден се среща със стотици хора и им представя приоритетите на ПП-ДБ, припомни, че  е постигнато много за увеличаване на доходите на българите. 

Минималната пенсия бе увеличена с 50%, а средната - с 500 лв. за последните 3 години, по времето на ГЕРБ в рамките на 6 от 12 години пенсиите бяха замразени, даде пример Димитър Найденов.

Той допълни, че промените в Конституцията бяха важни и защото от 30 години прокуратурата в България работи безконтролно. Последните години си пролича, че тя е бухалка за едни и чадър за други. Няма осъден политик. Много често ми казват: „Ние ви избрахме, а вие не вкарахте никой в затвора!“. Отговарям: „Не ние! За да влезе някой в затвора, той трябва да бъде обвинен от прокуратурата“. От дълги години тя е държала дела на трупчета срещу български политици и магистрати. Всички видяхме как от прокуратурата показаха делото „Барселонагейт“, след което Сарафов веднага го дръпна обратно. Има една тънкост, че това дело дълги години не е било прекратявано, а само спирано. Тоест някой стои на каишка. Прокуратурата в лицето на Борислав Сарафов шумно обяви, че делото за „Барселонагейт“ се прекратява, само че на тяхната страница това прекратяване не е качено. На думи е сторено, на дела още не е. Някой отново дисциплинира г-н Борисов. Този някой е едно момче, доста по-голямо от мен, с което Борисов се кани да управлява. Промените в Конституцията в частта за съдебната власт преодоляха нещо, което 30 години не беше постигано, а именно да се намери мнозинство от 160 депутати, което да направи така, че да се отвори вратата за приемане на изцяло нов Закон за съдебната власт, който бе изработен от екипа на министър Атанас Славов, включително съгласуван с Венецианската комисия, професионалните организации и неправителствени заинтересовани страни. Законът поставя нови и прозрачни правила, при които ще се назначават хора в съдебната система. Това не искат Борисов и Пеевски да се случи. Затова и падна правителството. Този закон вече може да бъде приет със 120 гласа“ , каза Димитър Найденов.

Кандидатът за нов мандат като народен представител Димитър Найденов припомни, че само през последното управление се дадоха със 700 млн. лева повече за образование. Осигурихме безплатен транспорт на учениците и безплатни учебници. Това облекчава бюджетите на младите семейства, които могат да инвестират тези средства в по-добро качество на живот“, обясни Найденов.

Той припомни още, че за 9 месеца правителството на Денков е осигурило 2,5 млрд. лева за 1042 общински проекти, при това, без да се вдигат данъците.

„Парите бяха за различни общини, без значение кметовете от коя политическа сила са. Имаше пари за общини на ГЕРБ, ДПС и БСП. Те бяха за проекти, които те са поискали и бяха качени на страницата на Министерството на регионалното развитие. Само за сравнение от 2017 до 2021 година, по време на управлението на Борисов, са финансирани общо 266 проекта за 153 млн. лева. Когато публикувахме одобрените проекти, започнаха да се чуват едни вопли от ГЕРБ и ДПС: „Ако може на нашите кметове да не им давате, докато ние не ви кажем“. Това е инструмент те да държат общините на къса каишка и да казват: „Дават ти, защото аз съм казал“. Ето този модел ние искаме да изкореним“ , каза Димитър Найденов.

„Простите факти са, че благодарение на ПП-ДБ направихме тази програма за инвестиция в общините и в хората по места. „Опорката как нищо не е свършено, нищо не е направено, не е вярна. Същите хора, които я повтарят, не отричат постиженията“, допълни Емил Соколов по темата, започната от Найденов.


В категории: Бургас , Избори 2024


Радостина ГЕОРГИЕВА Автор
Радостина ГЕОРГИЕВА
Мария АРНАУДОВА Ателие учи деца как да пишат с почерка на Васил Левски Ателие учи деца как да пишат с почерка на Васил Левски 16/02/2026, Понеделник 15:20 0
Флагман.БГ Обрат при цената на златото Обрат при цената на златото 16/02/2026, Понеделник 14:20 0
Флагман.БГ Ким Кардашян много харесва Луис Хамилтън Ким Кардашян много харесва Луис Хамилтън 16/02/2026, Понеделник 13:40 0
Флагман.БГ В Испания искат забрана за бурките В Испания искат забрана за бурките 16/02/2026, Понеделник 13:20 3
Мария АРНАУДОВА Продължава делото за катастрофата със Сияна в Плевен  Продължава делото за катастрофата със Сияна в Плевен  16/02/2026, Понеделник 13:07 0
България Всички новини
Лазерните салони „Тифани” и „Инфинити” в Бургас не спират да работят, били са с общо видеонаблюдение Лазерните салони „Тифани” и „Инфинити” в Бургас не спират да работят, били са с общо видеонаблюдение Репортер на Флагман ги посети днес между 14 и 14:30 ч., вижте какво заснехме Община Бургас стартира ученически видео конкурс за Трети март Община Бургас стартира ученически видео конкурс за Трети март Инициативата „Небето над мен - думи от сърцето за България“ насърчава децата да изразят патриотични послания чрез авторски видеа Ателие учи деца как да пишат с почерка на Васил Левски Ателие учи деца как да пишат с почерка на Васил Левски Децата ще се запознаят с автентични документи и ще упражняват букви по образец от тефтерчето на Апостола Никола Бургазлиев като Андерш Брайвик, предложиха  държавата да му осигури специален компютър, за да учел Никола Бургазлиев като Андерш Брайвик, предложиха държавата да му осигури специален компютър, за да учел Ще пуснат ли несебърлията под домашен арест? Съдът се произнася в 16 ч.  Цените на мартениците в Бургас: Има ли поскъпване през 2026 година Цените на мартениците в Бургас: Има ли поскъпване през 2026 година Проверка на Флагман.бг на площад „Тройката“ показа стабилни цени – най-търсени са базовите модели и детските мартенички за чужбина Митнически служители иззеха близо 190 литра „домашно вино“ при проверка в супермаркет Митнически служители иззеха близо 190 литра „домашно вино“ при проверка в супермаркет Инспекторите установяват, че на щандове в търговския обект се предлагат 12 пластмасови бутилки с различни вместимост, съдържащи 30 литра бяло и червено вино „Път до мощите на Свети Йоан Кръстител“ – нов поклоннически и духовен път свързва Странджа и Созопол „Път до мощите на Свети Йоан Кръстител“ – нов поклоннически и духовен път свързва Странджа и Созопол В края на февруари започва почистването и маркировката на маршрута Обрат при цената на златото Обрат при цената на златото Анализатори отчитат временна корекция, но интересът към благородния метал остава висок Деян, открил телата на тримата в хижа "Петрохан", е напуснал България Деян, открил телата на тримата в хижа "Петрохан", е напуснал България Макар да е разпитан няколко пъти, присъствието му у нас сега остава ключово, тъй като е първият важен свидетел Бургас ще заеме ключово място на картата на високотехнологичната наука Бургас ще заеме ключово място на картата на високотехнологичната наука Проектът за Геномен център ще се реализира още тази година, каза ректорът на БДУ "Проф. д-р Асен Златаров"
САЩ открито подкрепиха Виктор Орбан преди парламентарния вот в Унгария САЩ открито подкрепиха Виктор Орбан преди парламентарния вот в Унгария Марко Рубио заяви в Будапеща, че Доналд Тръмп желае победа на унгарския премиер на изборите на 12 април Германски биатлонистки се натровиха след бургери на Олимпийските игри в Италия Германски биатлонистки се натровиха след бургери на Олимпийските игри в Италия Янина Хетих-Валц и Ванеса Фойгт са имали краткотрайни здравословни проблеми, които са повлияли на старта им в спринта Обрат при цената на златото Обрат при цената на златото Анализатори отчитат временна корекция, но интересът към благородния метал остава висок ДНК анализ разкри извършителя на убийство на 19-годишна от 1993 г. в Индианаполис ДНК анализ разкри извършителя на убийство на 19-годишна от 1993 г. в Индианаполис Дейна Шепърд получи 45 години затвор след признание за изнасилването и убийството на 19-годишната Кармен Ван Хъс Британци в чужбина обмислят отказ от гражданство заради нови паспортни правила Британци в чужбина обмислят отказ от гражданство заради нови паспортни правила От 25 февруари хората с двойно гражданство ще влизат в Обединеното кралство само с британски паспорт Киев и Москва започват нов кръг преговори в Женева с участие на САЩ Киев и Москва започват нов кръг преговори в Женева с участие на САЩ Вашингтон поставя неофициален срок до юни 2026 г. за финално мирно споразумение Циклонът "Ориана" срути "Арката на любовта" в Пулия Циклонът "Ориана" срути "Арката на любовта" в Пулия „Арката на любовта“ беше известен туристически обект и привличаше посетители, търсещи перфектния декор за снимки и селфита Речта на Марко Рубио, за която всички говорят: Край на илюзиите за „глобалния ред“ Речта на Марко Рубио, за която всички говорят: Край на илюзиите за „глобалния ред“ Американският държавен секретар атакува „глупавата идея“ за свят без граници, настоя за контрол над миграцията и призова за реиндустриализация на Запада Владимир Зографски влезе в топ 10 на Олимпиадата в Милано-Кортина Владимир Зографски влезе в топ 10 на Олимпиадата в Милано-Кортина Десето място на голямата шанца в Предацо е най-доброто олимпийско класиране в историята на българските ски скокове Учени от пет държави: Навални е починал от жабешка отрова Учени от пет държави: Навални е починал от жабешка отрова От тъкани на руския опозиционер те успели да открият наличие на епибатидин, който бил 200 пъти по-силен от морфина
Володимир ЗЕЛЕНСКИ Володимир ЗЕЛЕНСКИ Виктор Орбан май мисли само как да се угоява. Виц на деня Виц на деня Две приятелки си говорят: - Вчера гледах много хубав любовен филм и плаках! - Между две жени ли? - Не! - Между двама мъже? - Неее! - Тройка? - Не! Между мъж и жена. - Ооо, ама ти си гледала исторически филм!? Виц на деня Виц на деня - Дядо, какво е политика?
- Това е все едно да ти дам бонбон за да забравиш, че съм ти обещал колело!
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Всеки човек греши, мъдрият си го признава.
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори