МВР атакува частния порт „Европа”, има задържани служители
Според адв. Веселина Василева има бита служителка, която се нуждае от незабавно освидетелстване, а е в ареста
От 8:30 ч. вчера, на територията на частното пристанище „Европа” в Бургас тече разследване. Към настоящия момент е известно само, че има задържани в ареста четирима служители - две жени и двама мъже.
Една от служителките е била бита, след като часове наред е била притискана да признае наличие на контрабандно гориво.
Флагман узна за течащата операция на МВР от самия собственик на пристанището Николай Филипов, който е извън България и разполага с откъслечена информация за случващото се.
„Моя доверителка е била удряна в главата от цивилен полицейски служител. Успях да проведа адвокатско свиждане с нея в ареста на Пето РУ-Бургас преди броени минути. Тя изглежда много зле. Има белези от удар на лявата скула, както и белези по лявата ръка”, съобщи адв. Веселина Василева, която представлява служителката от счетоводството на пристанището, както и нейния брат. И двамата са в ареста.
Заповедите им за задържане, както и тези на другите двама служители, са били издадени 13 часа, след като фактически те са били арестувани на територията на пристанището без да имат възможност да се чуят с когото и да било. Забранено им е било и да се обадят и на адвокат.
Василева заяви, че внася в Окръжна прокуратура искане за незабавно освидетелстване на нейната доверителка. Не е ясно под чие ръководство се провежда операцията и дали в нея са включени специализирани сили на МВР.
Пристанище „Европа” е специализирано за експорт на дървени материали и дърва за огрев. На негова територия се изкупуват черни и цветни метали. Разполага с две корабни места и четири карго кораба.
По всяка вероятност проверката се извършва от ОДМВР-Бургас след сигнал, че с корабите се осъществява търговия с контрабандни горива и се укриват акцизи. Текат разпити.
Пухкава портокалова торта с шоколад: Лесна рецепта, която винаги се получава
Затварят улица в „Зорница“ за три месеца: Ремонт блокира участъка между бл. 37 и 38
Шок и ужас! "Евровизия" няма да е в столицата!
Парите тръгват към 3 зодии след 20 август: Идва финансов обрат, който дълго чакаха
Директор на телевизия е намерен мъртъв с наранявания
Сладкиш 7+7+7: Рецептата, която се помни от първия път и се изяжда още по-бързо
Кметът на Бургас: Политиката не трябва да влиза в Евровизия!
Западнонилската треска плъзва из Гърция: 45 нови случая за седмица, жертвите станаха 9
Без фурна и без излишно суетене: Пухкав десерт с кафе, бисквити и цитрусов крем
Режат заплатите на болничните шефове: Вече ще получават според резултатите
Кирил Петков: Голяма радост настана сред гербаджии заради Евровизия
Бонка от ПП-ДБ е бясна, поиска отчет защо Бургас е избран за Евровизия

Този удар е от другите олигарси,около Божков в София.
Как пък мислите,че ще се върне в България ще паднат 19 Обвинения ама ще ударят по неговия уж човек в същото време.
Нещата са по-дълбоки!!!!!
Типични ПиПетки, крадци и убийци!
Агресия и омраза на бинарните ПП-ДБ, така ще ги познаете!