Ето кой спаси богоявленския Кръст в Несебър
„Пожелавам на имениците здраве и късмет. Нека всички ние, гражданите на Несебър, да продължаваме да сме единни и целеустремени. Нека новата година бъде изпълнена с обич, топлина, мечти и много успехи.“, каза кметът
Днес богоявленският кръст в Несебър бе спасен от Стоян Вълчев, на 28 години, от Несебър. Във водите на морето, за да изпълнят православната традиция, се хвърлиха 45 мъже и момчета на различна възраст. И тази година Йордановден бе почетен от стотици несебърски граждани и гости, събрали се, за да приветстват смелчаците, които дръзнаха да се борят за кръста и да докажат вяра, мъжество и смелост.
„Пожелавам на имениците здраве и късмет. Нека всички ние, гражданите на Несебър, да продължаваме да сме единни и целеустремени. Нека новата година бъде изпълнена с обич, топлина, мечти и много успехи.“, каза кметът Николай Димитров. На 6 януари българският народ отбелязва един от най-значимите църковни празници, прославящ кръщението на Исус Христос във водите на река Йордан.
Богоявление и .актът на спасяването на символа на християнството са свързани с вярата в животворната и обновителна сила на водата и утвърждаване на ценностите и традициите на православната църква, предавани от поколение на поколение. Тържественият богоявленски ритуал и тази година бе предшестван от света литургия и литийно шествие, изпълнени от отец Петър – свещенослужител в несебърския храм „Св. Успение Богородично“.

.jpg)
.jpg)
Скандал във Франция: Мбапе дарил 60 300 евро на полицай
Лукас Окампос с диагноза лицева парализа
Как да избегнем махмурлука на 1 януари
Тайните за красота на французойките
Синът на Джон Траволта правнук на Елвис Пресли
Нана Гладуиш с вино, хайвер и… кренвирши: „Да живее простотията!“
Гришо взе 500 000 лв. от държавата, но отказва да играе за България
Цър Пър махна големите джуки
Фики напира за Евровизия, Роксана - също
България вече е Швейцария на Балканите
Минус 25 градуса са регистрирани тази сутрин у нас
Проф. Боян Дуранкев: В България има дебелашка корупция
