×
Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • Президентът назначи Елеонора Димитрова за посланик на България в Бразилия
  • Студентите платена форма на обучение ще имат право на стипендия, реши ВАС
  • Един милион и осем хиляди туристи са посетили Варна от началото на годината до 10 октомври
  • Въздушна спешна помощ ще има база край Търговище
  • Литва затвори границата си с Беларус
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Човечеството казва сбогом на най-топлата година. Вижте как светът ще посрещне 2024-та


Човечеството казва сбогом на най-топлата година. Вижте как светът ще посрещне 2024-та
1 милион души се канят да посрещнат Нова година в района на операта и на пристанището в Сидни
31 Декември 2023, Неделя, 09:00 ч.
Автор: Флагман.Бг, снимка: traveltradejournal.com

По традиция най-големият мегаполис, който ще навлезе първи в Новата година е Сидни, който се готви да празнува това с 8 тона фойерверки

Човечеството се готви да каже сбогом на 2023 г., която беше най-топлата година, откакто се водят подобни статистики, в която изкуственият интелект беляза подем, в която войната в Украйна, доближаваща се до втората си година, се допълни с тази между Израел и "Хамас" в ивицата Газа, отбелязва Франс прес, цитирана от БТА.

Светът посреща Новата година с население над 8 милиарда души и с надеждата, че ще сложи край на конфликтите по света и ще намали високата цена на живота.

2024 г. ще бъда и годината на многото избори, като за половината от световното население това ще бъде година на ключови гласувания. Ще има избори в ЕС, САЩ, Русия, Индия, Южна Африка…

Това ще бъде и година на Летните олимпийски игри в Париж.

Светът се готви да се раздели с 2023 г., в която се завърна розовата вълна на "Барби манията" заради един хитов филм, и в която беше извършена първата трансплантация в света на цяло око.

През изминалата година Индия стана най-населената страна в света и първата поставила космически апарат на неизследвания южен полюс на Луната.

По традиция най-големият мегаполис, който ще навлезе в Новата година е Сидни, който се готви да празнува това с 8 тона фойерверки и с 1 милион ликуващи хора в района на операта и на пристанището.

Но всъщност най-големият остров на архипелага Кирибати - Киритимати, на който живеят около 5000 души, е първият обитаем остров, който всяка година навлиза първи в Новата година, допълва ДПА.

Последни с 2023 г. ще се разделят островите Американски Самоа.

Емблематични места, на които партитата за Нова година винаги са пораждали интерес, са зоната на Триумфалната арка, Айфеловата кула и "Шан-з-Елизе" в Париж, Бранденбургската врата в Берлин, "Лондонското око" в британската столица, плажът Копакабана в Рио де Жанейро, площад "Таймс скуеър" в Ню Йорк, където се спуска Кристалната сфера.

Трескава подготовка започна и в Рио де Жанейро за посрещането на Нова година. По традиция празненствата се провеждат на емблематичния плаж Копакабана. Популярното място и тази година се очаква да привлече близо два милиона туристи от цял свят, съобщава Нова телевизия, позовавайки се на информация от "Ройтерс".

Празнуването на Нова година на Копакабана е един от символите на града – тържество, по време на което има невероятно завладяващо шоу с фойерверки. Събитието е и най-голямата туристическа атракция за мегаполиса наред със самба карнавала.

За 10-та поредна година на емблематичния парижки булевард „Шан-з-Елизе“ ще празнува със светлинно шоу и фойерверки, съобщава Нова телевизия. Независимо от студеното време по улиците на френската столица се очаква да се съберат над 500 000 души, които да си кажат наздраве в първите минути на новата година. Темата на шоуто ще бъде спортът в чест на Олимпийските игри, чийто домакин следващата година ще бъде Париж.

Мястото, което ще събере най-много хора в Германия в новогодишната нощ, е площадът пред Бранденбургската врата в Берлин.  Очакват се десетки хиляди хора да присъстват на партито, което ще бъде съпътствано със светлинно шоу и заря. За пръв път тази година за събитието ще се плаща входна такса от 10 евро.

Около 100 000 души още преди месец платиха по 20 паунда, за да присъстват на уникалното светлинно шоу и впечатляващата заря на бреговете на река Темза в Лондон.


В категории: Животът


Издирват 15-годишно момиче
Издирват 15-годишно момиче 30/10/2025, Четвъртък 19:00 0
3
Коментара по темата
3.
Дори не ми се мисли
31.12.2023 18:14:02
0
0
за следващата година... Само празноглавци може да имат желание да я посрещат... За съжаление, така или иначе идва...
2.
Да няма само някоя
31.12.2023 10:59:22
0
3
още по-топла следваща...!
Около 6-7 хиляди градуса ....!
1.
Сидни или Седни?
31.12.2023 10:13:36
3
0
хх
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
Станимир Хасърджиев измамил свои близки за стотици хиляди лева Станимир Хасърджиев измамил свои близки за стотици хиляди лева  В схемата за пари е замесен и баща му “Златен век” за директорката на Държавен куклен театър - Бургас “Златен век” за директорката на Държавен куклен театър - Бургас Заслужено отличие, коментира кметът Димитър Николов Летище Бургас става още по-гостоприемно за товарни полети. А за пътнически? Летище Бургас става още по-гостоприемно за товарни полети. А за пътнически? Логистичен хъб или живо международно летище? Накъде вървим?  „Бургас Инвест“ с отличие от Камарата на строителите и нов визионерски проект „Бургас Инвест“ с отличие от Камарата на строителите и нов визионерски проект Поредната награда е свързана както с реализираните жилищни сгради до момента, така и с изгаждането на впечатляващия с мащаба си комплекс до Mall Galleria От несигурност към спокойствие: PAXMINING показа пътя към стабилни доходи в нестабилни пазари От несигурност към спокойствие: PAXMINING показа пътя към стабилни доходи в нестабилни пазари PAXMINING предлага сигурен начин за печалба от криптовалути чрез облачен майнинг – без техника, без стрес и без нужда от опит Fabric Club посреща Нова година 2026 с грандиозна дискотека и две уникални зони за изживяване! Fabric Club посреща Нова година 2026 с грандиозна дискотека и две уникални зони за изживяване! Fabric Club превръща последната нощ на 2025-а в експлозия от музика, стил и еуфория – с DJ Mascota, MC Mikey и DJ Pokera зад пулта Кораб-фантом изправи на нокти институциите в Бургас Кораб-фантом изправи на нокти институциите в Бургас На борда имало двама украинци Новите будители на бургаските деца получиха своето признание от кмета Димитър Николов Новите будители на бургаските деца получиха своето признание от кмета Димитър Николов Общо 104 млади учители и техните ментори получиха благодарности и признание за своя успешен старт в кариерата Германец с нелепа кражба във Варненско Германец с нелепа кражба във Варненско Открадна саксия с цвете Vivacom представи напредъка си в устойчивото развитие за 2024 г. с фокус върху зелената енергия и иновациите Vivacom представи напредъка си в устойчивото развитие за 2024 г. с фокус върху зелената енергия и иновациите Vivacom поставя нов стандарт за отговорен бизнес в България – с 5.5G технологии, зелена енергия и 100% рециклиране на оперативните отпадъци през 2024 г.
Фрапираща история с учителка, гаджето й и ученичка, първите двама са в ареста Фрапираща история с учителка, гаджето й и ученичка, първите двама са в ареста Случи се в САЩ Gunvor купува рафинерии на „Лукойл“, но заради руски олигарх санкциите може да останат Gunvor купува рафинерии на „Лукойл“, но заради руски олигарх санкциите може да останат Съоснователят на швейцарската компания Генадий Тимченко, който е приближен до Кремъл, е продал своя дял на партньора си Защо тунелът на император Комод в Колизеума е магнит за туристи, а амфитеатърът в София пустее Защо тунелът на император Комод в Колизеума е магнит за туристи, а амфитеатърът в София пустее Няма друг град в света, притежаващ такава полузаровена забележителност точно в градския център, от която не изкарва и един лев Срутеният блок в Гебзе взе четири жертви: Откриха и родителите мъртви след 19 часа под отломките Срутеният блок в Гебзе взе четири жертви: Откриха и родителите мъртви след 19 часа под отломките Единствено най-голямото дете в семейството - 18-годишната Дилара Билир, оцеля в инцидента Тръмп: Измамата с изменението на климата загуби войната Тръмп: Измамата с изменението на климата загуби войната САЩ спряха парите за фондацията на Бил Гейтс и той заяви, че „глобалното затопляне“ не е толкова страшно Здравна криза налегна цяла Европа Здравна криза налегна цяла Европа Системната липса на инсулин е само част от критичните проблеми Тръмп нареди спешни ядрени тестове, след като Путин се похвали със Статус-6 Тръмп нареди спешни ядрени тестове, след като Путин се похвали със Статус-6 От Вашингтон считат, че Китай настига тях и Русия във въоръжаването Тръмп оцени срещата със Си с 12 по десетобалната скала Тръмп оцени срещата със Си с 12 по десетобалната скала Не е говорено за Тайван. Китай ще започне отново да купува американска соя и ще направи компромис за редкоземни елементи, Вашингтон обмисля да намали мита Изненадващ победител на изборите в Нидерландия Изненадващ победител на изборите в Нидерландия Крайнодесните на Герт Вилдерс получиха шамар във вота 7-етажна сграда рухна в Турция, има затрупано семейство 7-етажна сграда рухна в Турция, има затрупано семейство Намерено е тялото на едно дете
Васил ТЕРЗИЕВ, кмет на София Васил ТЕРЗИЕВ, кмет на София Дали са български вълци, дали са турски, няма да са хора с докторантура по ядрена физика
Виц на деня Виц на деня - Омъжи се за мен! Откакто те познавам, не мога да спя!
- Простак такъв! Искаш да се ожениш за мен само за да се наспиш ли?
Виц на деня Виц на деня - Операцията мина успешно. Днес си на лекарства и системи. За вечерта ще пратя сестрата.
- Докторе, може ли да не е тази вечер, че още ме боли.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Днес шефът толкова дълго вика по мен, че накрая неволно казах: "Да, скъпа!"
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори