×
Култура Здраве Политика Общини Общество Лайфстайл Войната в Украйна Спорт Разследване Бизнес ЮГ

Управител:
Веселин Василев, email: [email protected]

Главен редактор:
Катя Касабова, email: [email protected]

Коментарите под статиите се въвеждат от читателите и редакцията не носи отговорност за тях! Ако откриете обиден за вас коментар, моля сигнализирайте ни!

Категории
Вашият сигнал Връзка с Флагман Flagman в Telegram
Накратко
  • ГЕРБ-СДС и ПП-ДБ на консултации при президента за нов служебен премиер
  • Днес ще се играе мачът за Суперкупата на България между Левски и Лудогорец
  • НОИ: Пенсиите за февруари ще се изплащат между 9-о и 20-о число
  • Газът в Европа поевтинява с над 12%
  • Турция и Азербайджан трябва да доказват, че не внасят руски газ в ЕС през "Балкански поток"
  • 16% от българите не могат да си позволят адекватно отопление
НА ЖИВО
Най-нови Най-четени Най-коментирани

Шок за родителите! Деца спят на земята в детски център и дори в някои дни не ги хранят


Шок за родителите! Деца спят на земята в детски център и дори в някои дни не ги хранят
Вместо в легла, малчуганите от детския център в квартал Дружба в София спят на земята
24 Ноември 2023, Петък, 08:35 ч.
Автор: Флагман.Бг

 Разтревожена майка споделя, че детето й се оплакало от болки в гърба заради твърдия под 

Деца на възраст между две и четири години спят на земята в детски център. Това разкриха родителите им пред Нова телевизия. Репортерът Василена Гръбчева уточни, че в момента той не работи, помещението вече е изпразнено. 

Бранимира, която първа сигнализира за случващото се в детския център в квартал Дружба в София, сподели, че в началото на септември разбрала, че има проблем с момчето й. Той сам споделил, че спи на земята и от това има болки в гърба и в краката. „Попитах възпитателките, но ми отговориха, че няма такова нещо. Вероятно бъркал упражненията по време на гимнастиката със спането на обяд, когато децата спели на легла“, разказа младата жена. 

След проверка на родители се оказва, че частното детско заведение дори не е лицензирана детска градина, а детски център, където по закон децата не трябва да спят или да се хранят.

По разказите на притеснените родители дори е имало дни, в които на децата не са давали храна. Веригата има два детски центъра - в кварталите Дружба и Младост.

„Моето дете посещаваше за кратко центъра. Въпреки това беше страшно травмирана като чуеше думите „сън” или „детска градина” - изпадаше в истеричен плач, сънуваше кошмари и не можеше да заспи, разболяваше по-често. Минахме през Ад. В момента посещава друга детска градина и спря да плаче на втория ден”, уточни друг родител.

„Детето ми също ходеше за кратко, не знаех, че има чак такива нередности. И то се оплакваше, че го боли тялото. Реално я отписах, защото тя много протестираше сутрин когато я оставяхме, вечер се будеше от кошмари. Беше доста обезпокоена, личеше си, че минава през силен стрес”, добави майка.

При записването родителите са били уверени от директорите, че децата спят и се хранят, също така, че центъра е еквивалент на детска градина. „Те ни показаха мобилни легла, на които децата спят. Увериха ни, че това канадски модел и е много добре за децата”, съобщи баща на дете.

Една от майките се свързва лично с възпитателка, която полага грижи за децата. В началото не е искала да сподели, но след това обяснила, че предположенията са истина – децата спят на земята и храненето е изключително нередовно.

Сигнал е подаден към РЗИ. Оттам казват, че са извършени множество проверки и центъра е бил глобяван. Родителите подават сигнал за селективно насилие и към полицията. От МВР заявиха, че има преписка при тях и се работи приоритетно по случая.


В категории: София


1
Коментара
Тервел ИЛИЕВ Почина известен футболист Почина известен футболист 03/02/2026, Вторник 15:40 0
1
Коментара по темата
1.
*
24.11.2023 11:21:59
2
5
И как пускате децата си без да видите какво има вътре? Вие, родителите сте за убиване!
 
Добавете коментар
Моля, въведете Вашето име
Моля, въведете Вашият коментар
Въведете защитния код:
Моля, въведете защитния код
 
България Всички новини
ГДБОП разкри канал за внос на фалшиви евро през Капитан Андреево ГДБОП разкри канал за внос на фалшиви евро през Капитан Андреево При гранична проверка са открити висококачествени неистински банкноти, образувано е досъдебно производство ВАЖНИ ПРОМЕНИ: За собствениците на електрически тротинетки ВАЖНИ ПРОМЕНИ: За собствениците на електрически тротинетки Пълна забрана за ползване от деца под 16 години и остава в сила забраната за движение с тротинетки в тъмната част на денонощието Министерството на туризма подкрепи кандидатурата на Розовата долина за включване в списъка на ЮНЕСКО Министерството на туризма подкрепи кандидатурата на Розовата долина за включване в списъка на ЮНЕСКО Социалните практики, свързани с отглеждането и преработката на маслодайната роза, имат потенциал да бъдат предложени и за вписване в списъка на нематериалното културно наследство Прокурорският син от Перник осъден на 1 година и 8 месеца затвор при престъпление „закана с убийство“  Прокурорският син от Перник осъден на 1 година и 8 месеца затвор при престъпление „закана с убийство“  Условното му наказание беше отменено от софийският градски съд след протест Бургазлията Георги Бъчваров бил с 3 момичета, когато блъснал Юлия и я оставил да агонизира на пътя край Созопол Бургазлията Георги Бъчваров бил с 3 момичета, когато блъснал Юлия и я оставил да агонизира на пътя край Созопол Четиримата сякаш са сключили някаква омерта и нито един от тях не е проговорил за инцидента, издирени за от прокуратурата  Йотова продължава консултациите с останалите парламентарни групи на 4 февруари. Йотова продължава консултациите с останалите парламентарни групи на 4 февруари. Президентът обсъди с ПП-ДБ приоритетите на бъдещия служебен кабинет и подчерта споделената отговорност след промените в Конституцията   Сигнал за 50% скок в цените: КЗП и НАП проверяват пунктове за ГТП Сигнал за 50% скок в цените: КЗП и НАП проверяват пунктове за ГТП От утре проследявани ще бъдат вендинг автоматите 15 години „Арт ателие“ събира публика и артисти в Бургас 15 години „Арт ателие“ събира публика и артисти в Бургас Годишнината ще бъде отбелязана със спектакъла „Сирано дьо Бержерак“ на 5 февруари в Културен дом НХК Бургаски ученици заляха пощата на Флагман.бг с оплаквания, класните им стаи били студени. Но така ли е Бургаски ученици заляха пощата на Флагман.бг с оплаквания, класните им стаи били студени. Но така ли е Децата твърдят, че едва са изкарали учебните занятия, в час са били с якета и ръкавици Почина известен футболист Почина известен футболист Джани щеше да навърши 40 години следващия месец
Жертва на джендър пропаганда спечели дело заради сменения си пол Жертва на джендър пропаганда спечели дело заради сменения си пол Магистратите присъдиха $2 млн. на Фокс Варианчели, превърнала се в момче на 15 г.. Бензема в Ал-Хилал разклати позициите на Роналдо в Саудитска Арабия Бензема в Ал-Хилал разклати позициите на Роналдо в Саудитска Арабия Трансферът на френската звезда задълбочи напрежението в Ал-Насър и постави под въпрос бъдещето на Кристиано Роналдо Над 60 процента от датчаните вече смятат САЩ за противник Над 60 процента от датчаните вече смятат САЩ за противник Проучване на обществената медия DR показва спад в доверието към САЩ сред населението на Дания на фона на напрежение около Гренландия Тръмп иска $1 млрд. обезщетение от Харвард Тръмп иска $1 млрд. обезщетение от Харвард Вчера американското издание "Ню Йорк таймс" посочи, че американският президент се отказал от първоначалното си искане да получи 200 млн. долара от Харвард Сензация от Англия: Манчестър Сити освобождава Гуардиола, сменя го с Мареска, Алонсо или Фабрегас Сензация от Англия: Манчестър Сити освобождава Гуардиола, сменя го с Мареска, Алонсо или Фабрегас Въпреки че Гуардиола има договор до 2027 г. и клубът официално отрича спекулациите, усещането във Висшата лига е, че испанецът може да напусне „Етихад“ още това лято. Кой изрисува Джорджа Мелони като ангел в римска църква Кой изрисува Джорджа Мелони като ангел в римска църква Римската епархия започна разследване за реставрация извън канона в базиликата Сан Лоренцо ин Лучина Кога е най-подходящото време за закуска при висок холестерол Кога е най-подходящото време за закуска при висок холестерол Според експертите, що се отнася до подобряване на нивата на холестерола, общото мнение е, че колкото по-рано, толкова по-добре. Балансираната закуска помага за поддържане на здравето на сърцето през целия ден Инвалидните пенсии изпревариха тези за стаж и възраст по данни на НОИ Инвалидните пенсии изпревариха тези за стаж и възраст по данни на НОИ За първите девет месеца на 2025 г. в България са отпуснати над 80 хиляди нови пенсии, като най-голям дял заемат тези за инвалидност поради общо заболяване Зъболекари на съд след изваждане на 11 здрави зъба на пациентка Зъболекари на съд след изваждане на 11 здрави зъба на пациентка Съдът в Италия призна двама дентални лекари за виновни, а жената продължава борбата с тежки физически и психически последици За бедстващите пенсионери все няма пари За бедстващите пенсионери все няма пари За кратко време тези хора плюят на честта и достийнството си, губят ума си, смятат пенсионери
Зорница РУСИНОВА, Икономически съвет Зорница РУСИНОВА, Икономически съвет Цените се покачват и това притеснява хората
Виц на деня Виц на деня - Скъпи, какво да ти сготвя за обед?
- Ами, не знам миличка, направи нещо вкусничко.
- Ти кво бе тъпанар такъв, пак ли ме обиждаш?
Виц на деня Виц на деня - Сашко, какъв искаш да станеш като порастнеш?
- Полицай.
- А ти, Иванчо?
- Бандит, за да можем пак да си играем заедно.
Статус във фейсбук Статус във фейсбук Не страдай от психично разстройство — наслаждавай му се
Автори Флагмани
Маркетинг Екип
Анна Добрева-Бакалова
Специалист Маркетинг и реклама, Copywriter
Затвори