Бургазлия заби колата си в заведение в центъра на Варна, очевидец заговори за летящ ковчег
Младежи оцеляха по чудо, наложило се да скочат настрани, за да не попаднат под гумите на минивана
Миниван с бургаска регистрация се заби в заведение в центъра на Варна и едва не предизвика ужасна трагедия. 18-годишният Димитър Стоянов е станал очевидец на катастрофата, разказа пред бТВ как пет секунди преди катастрофата се обърнал и видял автомобилът да лети към него.
Той сподели, че има лека контузия на крака след инцидента.
„Скочих веднага настрани на тротоара и в този момент колата се заби във витрината, а от него излязоха 5-6 човека от ромски произход и се притекоха на помощ на шофьора, който бе в много тежко състояние. Лежеше неподвижен“, разказва младият мъж.
Голям късмет изкарах, че колата не ме удари, споделя той.
По думите на младежа колата нямала никакъв спирачен път.
Автомобилът беше като хвърчащ ковчег, казва Димитър Стоянов.
„Добре, че заради дъжда хората се скриха, но няколко секунди преди това имаше много народ. Майки с малки деца бяха се наредили там“, каза още той.
Водещият на „Пълен абсурд“ Румен Бахов пък уточни, че катастрофата станала на 11 ноември посред бял ден. Автомобил, очевидно движещ се с висока скорост, се качва на тротоара и буквално помита павилион за продажба на хамбургери, добави той.
Камера в района е заснела момента на инцидента, а на кадрите се вижда как колата дори събаря уличното осветление и минава на косъм от нищо неподозиращите хора там.
Заведението се намира в центъра на Варна, където обикновено е изключително оживено, особено през уикенда, когато е станал и инцидентът.
Причината за катастрофата вече е ясна, обясни гл. инспектор Петко Камбуров, началник на сектор "Пътна полиция" – Варна. По думите мократа настилка е предизвикала загубата на контрол над автомобила. Скоростта не е била превишена, но е била несъобразена с пътните условия, посочи той. Пробата за алкохол на водача е била отрицателна.
Джордж Клуни се отказва от сцените с целувки във филмите си
Медиците от КОЦ-Русе: Спасяваме животи, но заплатите ни намаляват
Мъркането разкрива повече за котките от мяукането
Почина Карл Карлтън – легендата зад хита "She’s a Bad Mama Jama"
Уроки или стрес? Как да разпознаем негативната енергия и кога да потърсим лекар
Четири знака, че тялото ви има недостиг на витамин С
Украински подводен дрон удари руска подводница за 400 млн. долара в Новоросийск
Две лекарки осъдени за смъртта на дете в Сливен
16-годишна наръга ученичка с нож в Атина
Синът на Роб Райнер арестуван след смъртта на родителите си в имението им в Калифорния
Сватбена игра в Германия завърши с бой и ранена булка
Националния исторически музей връчи наградата „Лъв - Пазител на наследството“ на кмета на Царево

В България няма как да е издържал изпита още на листовките !
Виж, в другите демократични държави нещата с изпита стоят много по-либерално!